HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod buddha.ms » pát 27 bře, 2015 6:53 am

Jistě, já si uvědomuji, že ta délky kolejí v SN je velmi krátká, ale stále ještě je pár možností - anebo nedělat smyčku a objíždět soupravu, 2) úsek v tunelu vedoucí do horní stanice zkrátit tak, aby se tratě křížily dříve a tím pádem větší místo pro SN, 3) dělat menší soupravy, aby se to na ty koleje vešlo (T478.1+Bai+Bai by se měla do toho oblouku za smyčkou směr jednokolejka vlézt a do části smyčky odstavit vlak tak, aby se dalo točit do druhého směru) a 4) trochu upravit plánek podle Milana Ferdiána. Každopádně si to taky zkuste, trochu si zanadávejte jako já, když nad tím sedím celý den a říkám si: „Byl mi to čert dlužen
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 bře, 2015 8:14 am

buddha.ms píše:Každopádně si to taky zkuste, trochu si zanadávejte jako já, když nad tím sedím celý den a říkám si: „Byl mi to čert dlužen

Až na to že kolega lajblt patří mezi profíky,takže brzdi.On ví co to je dumat nad kolejovým návrhem.

Tvar tohoto kolejiště je velmi nešťastný i ty požadavky na provoz v dané modelové velikosti HO.S tím to problémem jsem se již též potkal.SN do sklepa,1.patro bod pozornosti stanici vyrovnat,ale i tak budou dopravní koleje krátké.Ze střípku co jsem ještě našel.Kolejiště je v modelové velikosti TT/1:120.
Přílohy
Honza_007 – kopie.jpg
Točna_návěstidla.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod lajblt » pát 27 bře, 2015 8:38 am

Právě to "čert mi to byl dlužen" jsem si říkal asi tak tři večery. A byl jsem moc rád, že to nemusím kreslit ručně jako Milan. :)
2 milan: Dík. :) Co to je za krásný fragment?
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 bře, 2015 8:44 am

lajblt píše:2 milan: Co to je za krásný fragment?

Jsou to pozůstatky z jednoho návrhu kolejiště.Někde dokonce je hluboko zasunuté i téma.Jen třeba pohledat.Stejný problém jak zde.Bohužel zachovali se jen střípky plánu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 27 bře, 2015 11:51 am

Velmi pěkné kolegové,jen jsem zvědav,jak to klubko kolejí zapojíte elektricky,aby to fungovalo. :idea: Nemýlím li se,tak kolega jede v digitálu,takže zejména na ten triangl jsem žádostiv. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 bře, 2015 12:13 pm

miroslav lengyel píše:Velmi pěkné kolegové,jen jsem zvědav,jak to klubko kolejí zapojíte elektricky,aby to fungovalo. :idea: Nemýlím li se,tak kolega jede v digitálu,takže zejména na ten triangl jsem žádostiv. :lol:

Míro,Míro,jde vidět,že nečteš příspěvky,protože kolega lajblt napsal,že konstrukčně nelze triangl sestavit do daného prostoru.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 27 bře, 2015 12:21 pm

Milane,Milane,to víš že čtu příspěvky. :D Já nemám na mysli ten Tvůj triangl,podívej se na pár návrhů zpátky. :idea: :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod lajblt » pát 27 bře, 2015 1:08 pm

U mého návrhu problém není, tam je zapotřebí oddělit od zbytku kolejiště modulem vratné smyčky jen oranžový úsek. :)
Přílohy
teichamn.t-2.3.0.2-7h-SN.jpg
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod mizl » pát 27 bře, 2015 2:15 pm

Triangl není problém elektricky zapojit. Už jsem to tu také řešil. I s Martinem. Viz zde: viewtopic.php?f=6&t=4501&p=82987&hilit=triangel#p82987

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod Barbucha » pát 27 bře, 2015 3:20 pm

Když to tak vidím, tak toto bezpečně řeší jen Maerklin :-). Zřejmě proto je stále oblíbený na západ od nás.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod teichman.t » ned 29 bře, 2015 7:06 pm

Zdravím všechny přispěvatele, děkuji za super odezvu a za čas, který jste vynaložili při tvorbě plánků. Musím uznat, že plánek od lajblta mi tak trochu učaroval, to SN je geniální. Škoda, že přijdu o to křížení s mostem, ale myslím si, že v tomto případě to možnosti SN vynahradí. Jediné co - tak tam na jeho plánku je 110cm šířka jedné strany, místo skutečných 100cm... budu to tam muset trochu upravit, nebo použít R2 oblouky.

Navíc co se týče mostu, už mi zraje nápad, že si alespoň takový malý mostík umístím po cestě do koncové stanice, v místě, kde bude taková roklinka...

To buddha.ms: Tento rozměr je prozatím bohužel maximum :( ani 1cm nemůžu zvětšit.. myslím, že je to patrné z předchozích fotek :D .. stůl je v místnosti umístěn dost na krev.


Celý plánek jsem si zkusil rovnou sestavit a zapojit. Není to uplně přesné, je to na zkoušku v rámci možností kolejiva, které aktuálně mám. Stejně mám aktuálně pouzedvě loko, takže nepotřebuji v SN více odstavných kolejí. Ve finálním plánu samozřejmě ostatní odstavné koleje budou.

Narazil jsem ovšem na jeden problém: Smyčka zapojená podle lajblta funguje správně, ale ovládání 2 výhybek ve smyčce nefunguje korektně. Netušíte někdo, jak se toto řeší?
Jedná se o výhybky geoline s originál decoderem a přestavníkem, obojí zabudované uvnitř výhybky... ovládání multimaus + telefon (Z21)
Stavím H0 segment kolejiště ep. V-VI, 340cm x 255cm
Uživatelský avatar
teichman.t
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 01 led, 2013 8:59 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod buddha.ms » ned 29 bře, 2015 7:41 pm

Tak já Ti svůj plánek viz. příspěvek na straně 2 upravím tak, abys měl most a zároveň velké SN, tedy pokud už si nezačal stavět plánek á la lajblt. Zítra to tu bude, kdyžtak napíšu SZ. Ale neříkám, že bude lepší, než lajbltův, páč on je profík a je jen málo lidí zde na fóru, kteří by se mu dokázali vyrovnat, včetně Milana Ferdiána, tomu se nevyrovná nikdo, neboť je bohem všech plánovačů.
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod buddha.ms » pon 30 bře, 2015 10:20 am

Něco se mi povedlo. Ale žádná sláva.

Koleje v SN:
1 - odstavíš zde v pohodě 4-5 vozový rychlík.
2 - pára (BR52, 475.1,... ...BigBoy ne! :D ) + 3 Y vozy
1a - 3-vozový vlak, vozy Y + Bardotka/Brejlovec
2a - 4 vozový, Y, Bardotka/Brejlovec
4 - jen tak tak se vleze 3-vozový Y vlak s Brejlovcem
5a - sem se vleze sólo hurvínek, nebo singrovka
Myslím, že na provoz na takovém kolejišti to stačí, v případě, že do horní stanice bude jezdit bez jízdy do SN ten sám vlak, možná občas Mn nebo vlečka. To bohatě stačí. Nepotřebuješ nacpat hlavní nádraží ani SN k prasknutí.
Přílohy
teichman.t sn konecne reseni.JPG
teichman.t sn konecne reseniorig.jpg
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod Barbucha » pon 30 bře, 2015 11:22 am

Mám pro stanici 3 metry mezi zhlavími a na rychlík to vychází se zatraceně odřenýma ušima, čili spíš nevychází, a to jen aby se vykřižoval. Nějak nepředpokládám, že by tam zastavoval. protože bych po něj neměl nástupiště. Počítám BR01 + 5xY, to není rychlík, to bych chtělo o dva vozy víc.. Příměstský vlak maximálně 3x Halberstadt (je delší jak Y), abych ho dostal k nástupišti. Náklaďák, 14 vozů a hotovo. Přijde mi to trochu optimistické.
To není prostor na rychlíky, dělal bych nějakou lokálku na takovém prostoru. Já dělám tzv. "městské" nádraží, čili hlavní nádraží je kousek dál.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: HO kolejiště ve tvaru L 340cm x 255cm

Příspěvekod buddha.ms » pon 30 bře, 2015 11:58 am

Já to měřil se Siberlingy. Existují rychlíky dokonce jen třívozové či dvouvozové! Navíc teichman.t si vybral těžké téma, má dvoukolejku, dvě jednokolejky. Příliš malé hlavní nádraží, a to chce ještě vratnou smyčku pro oba směry. Barbucha má pravdu, to je opravdu spíše lokálkové na takový prostor.
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: 201, Majestic-12 [Bot] a 9 návštevníků