Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 10 črc, 2016 4:28 pm

Barbucha píše:No, já se musím především vzpamatovat finančně, protože mám nemalé pohledávky po splatnosti, které se mi nepříjemně kombinují s výdaji za odstěhování a založení nové domácnosti. Takže to vidím tak za rok. Místa mám dost jen v obýváku, nebo bych se mohl zříct dcery ( :lol: ) a zabrat jí pokojíček. Majitelé bytu byli skříňoví šílenci, čili kde by to šlo, tam je vestavěná skříň. No, uvidím…

Než se rozkoukáš,tak bude dcerka běhat za klukama a pokojíček jí bude k ničemu. :lol:
Jí udělej v jedné skříni vyklápěcí postel,já to měl svého času také tak,2 vyklápěcí postele pro děti a mezi nimi vyklápěcí panel. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Barbucha » ned 10 črc, 2016 4:31 pm

Nojo, ve svým, ale skříně jsou pevnou součástí bytu, ti by mě vymyškovali, kdyby je zneuctil :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 10 črc, 2016 4:37 pm

Ty jsi v pronájmu? :shock: To jsem netušil. :oops:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » ned 10 črc, 2016 5:04 pm

Barbucha píše:
Gene_Simmons píše:
Barbucha píše:Já jen tiše zírám.

Ahoj, díky :wink:. Jak to vypadá s tebou? Už jsi v těch svých 130 m2 našel nějaké to místečko na kolejiště :lol: :lol:?


No, já se musím především vzpamatovat finančně, protože mám nemalé pohledávky po splatnosti, které se mi nepříjemně kombinují s výdaji za odstěhování a založení nové domácnosti. Takže to vidím tak za rok. Místa mám dost jen v obýváku, nebo bych se mohl zříct dcery ( :lol: ) a zabrat jí pokojíček. Majitelé bytu byli skříňoví šílenci, čili kde by to šlo, tam je vestavěná skříň. No, uvidím…

To je jasný, dluhy, to je nepříjemná věc. Držím ti palce, ať se to povede dát vše dohromady, na stavbu kolejiště budeš určitě také nějaké finance potřebovat :wink:. Co se týká místa a vestavěných skříní, pokud jich máš nadbytek a nějakou nebudeš potřebovat, určitě bych kvůli kolejišti skříně zrušil a tím bych si udělal místo na svého koníčka. Já bydlím v bytě 82 m2 a původně to bylo 4+1. Abych měl prostor na kolejiště, vyboural jsem vestavěné skříně, i jednu zeď, abych měl jeden velký pokoj 25 m2 a tím jsem udělal z bytu 3+1. Na jedné straně pokoje je ložnice a na druhé mám kolejiště. Nějaké řešení se vždycky najde :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Barbucha » ned 10 črc, 2016 6:23 pm

Já chápu, Milane, ale mám pronajatý byt za celkem rozumnou cenu, Co se děje s cenami bytů a nájmů v Brně, to nemá nikde obdoby. Na stará kolena už byt v Brně kupovat nebudu, to radši našetřím a na důchod zmizím někam na Vysočinu. Takže žádné bourání, žádné přestavování :-). Lidi mi dluží 510000 po splatnosti, to se blbě dělaj vláčky…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Stanin » pon 11 črc, 2016 6:09 am

Barbucha píše:...Co se děje s cenami bytů a nájmů v Brně, to nemá nikde obdoby…

Amen (sorry za ot)
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » pon 11 črc, 2016 8:11 pm

Barbucha píše:Já chápu, Milane, ale mám pronajatý byt za celkem rozumnou cenu, Co se děje s cenami bytů a nájmů v Brně, to nemá nikde obdoby. Na stará kolena už byt v Brně kupovat nebudu, to radši našetřím a na důchod zmizím někam na Vysočinu. Takže žádné bourání, žádné přestavování :-). Lidi mi dluží 510000 po splatnosti, to se blbě dělaj vláčky…

No jo, tak s pronajatým bytem se moc dělat nedá, to chápu. Držím ti palce, aby ti to všechno vyšlo, jak finančně, tak i s prostorem pro kolejiště :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » sob 23 črc, 2016 4:46 pm

Další aktualizace: pod záložkou Železniční akce - Železniční stanice Vamberk http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/z ... e-vamberk/
Na mých toulkách po České republice jsem navštívil další železniční stanici, Vamberk a opět jsem s foťákem v ruce zdokumentoval celou železniční stanici. Provoz na stanici byl velmi malý, ale i přesto jsem natočil kratičké video. Můžete se podívat na 149 fotek, video a mapu této železniční stanice. Vamberk je město na východě Čech v Královéhradeckém kraji, 5 km jižně od Rychnova nad Kněžnou. Leží v podhůří Orlických hor na řece Zdobnici. Žije zde přes 4 tisíce obyvatel. Vamberk je proslavený především svojí ručně tkanou krajkou. Železniční doprava zde má menší význam; ve Vamberku funguje od roku 1906 nádraží regionální trati z Doudleb do Rokytnice v Orlických horách, kde jsou v provozu pouze osobní vlaky. Trať má zastávku také v Pekle nad Zdobnicí, která slouží i pro blízký Jahodov. Větší nabídka spojů je v sousedních Doudlebách (trať Týniště nad Orlicí – Letohrad) se spoji do Hradce Králové a Letohradu.
Malá ukázka fotek:
20150513_165731.jpg
Nádražní budova Vamberk

20150513_171200.jpg
Celkový pohled na skladiště s nákladními vozy Ealos-t

20150513_174632.jpg
Na kusé koleji stál přívěsný vozík PVK s traťovým strojem SVP 74-018, za kterým byla ještě obytná maringotka postavená na podvozku PV.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod VojtikJ » sob 23 črc, 2016 9:55 pm

Malej provoz? do Rokytnice jen osobáky? :D Ale kde že...
Právě ve Vamberku sídlí Esab (svařovací materiály) čili návoz drátů (Res + Eas) převoz do skladů v Rosicích nad Labem. Pro Esab je jako vlečková lokomotiva 721 IDScargo, tahaj vozy ze stanice do areálu, který jsou dva dolní a horní. Co se týče osobky tak ta je malá to je pravda.
Co se týče Rokytnice, nahoru jezdí i manipulák, někdy i dvojče 742 jak je velká zátěž, zátěž je špatné slovo, je tam pěknej krpál že i na prázdný vozy jsou potřeba někdy dvě mašiny :D Čili se z vrchu vozí dřevo, to se i v menší míře nakládá ve Vamberku. Teď si nejsem jist zda se do Vamberka vozí i uhlí sem tam...
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod mnitka » pon 25 črc, 2016 7:39 am

Má pravdu, náhodou jsem se tam dostal v létě 2013. Z vlečky přijel hektor a dovezl plnou kolej Habbinsů a co sunul zpět vidíte na obrázku. Zajímavé je také zhlaví ze kterého je obrázek, na všechny staniční koleje se lze bezúvraťově dostat jen z vlečky nikoli ze záhlaví tratě.
Přílohy
vamberk.jpg
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod sidlo » pon 25 črc, 2016 7:53 am

Díky za tip. Další ukázka, že v reálu je všechno možné. Angličan v 1. dopravní koleji. Návěsti pro posun pouze na jednom zhlaví. atd.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3605
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod mnitka » pon 25 črc, 2016 8:48 am

Ranžírky jsou ve Vamberku celkem čtyři po dvou na každém zhlaví.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » úte 26 črc, 2016 4:35 pm

VojtikJ píše:Malej provoz? do Rokytnice jen osobáky? :D Ale kde že...
Právě ve Vamberku sídlí Esab (svařovací materiály) čili návoz drátů (Res + Eas) převoz do skladů v Rosicích nad Labem. Pro Esab je jako vlečková lokomotiva 721 IDScargo, tahaj vozy ze stanice do areálu, který jsou dva dolní a horní. Co se týče osobky tak ta je malá to je pravda.
Co se týče Rokytnice, nahoru jezdí i manipulák, někdy i dvojče 742 jak je velká zátěž, zátěž je špatné slovo, je tam pěknej krpál že i na prázdný vozy jsou potřeba někdy dvě mašiny :D Čili se z vrchu vozí dřevo, to se i v menší míře nakládá ve Vamberku. Teď si nejsem jist zda se do Vamberka vozí i uhlí sem tam...

mnitka píše:Má pravdu, náhodou jsem se tam dostal v létě 2013. Z vlečky přijel hektor a dovezl plnou kolej Habbinsů a co sunul zpět vidíte na obrázku. Zajímavé je také zhlaví ze kterého je obrázek, na všechny staniční koleje se lze bezúvraťově dostat jen z vlečky nikoli ze záhlaví tratě.

Tolik ohlasů na moji aktualizaci jsem nečekal :shock:. Jen jsem se sem podíval, co je nového a ejhle.
Pokud má Vojtik lepší znalosti o místní dopravní situaci, rád mu budu věřit :wink:. Já jsem se s komentářem k fotkám radil s panem Googlem a to co mi poradil, to jsem tam napsal. Přišlo mi to reálné, protože jsem na nádraží strávil 2,5 hodiny a jediné, co přijelo, byla ta 810ka.
Zhlaví je skutečně vyřešeno zajímavě, jak píše Mnitka a Sidlo. Angličan na první koleji a na kolej ke skladu a k nakládací ploše se nedá dostat ze záhlavní tratě.
Naposledy upravil Gene_Simmons dne úte 26 črc, 2016 5:31 pm, celkově upraveno 1
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod VojtikJ » úte 26 črc, 2016 5:01 pm

Jen jsem napsal mé zkušenosti z provozu ;)
Řekl bych že to je nádraží kvůli vlečce, lepší pro provoz, aspoň nemusí vytahovat do tratě a zpět.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Modelové kolejiště H0 ve tvaru L

Příspěvekod Gene_Simmons » úte 26 črc, 2016 5:47 pm

mnitka píše:Ranžírky jsou ve Vamberku celkem čtyři po dvou na každém zhlaví.

S tím bohužel nemůžu souhlasit, ranžírka je ve Vamberku jen jedna, a to na zhlaví u stavědla St.II. Prošel jsem všechny moje fotky a je to skutečně tak :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků