Faller - rola

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Faller - rola

Příspěvekod aspekt » sob 19 led, 2008 6:59 pm

Obracím se touto cestou o radu či odkazy ohledně výstavby roly ( car system Faller )...chceme stavět kolejiště s provozem aut a jejich nakládání na vagony roly...poznatky jestli někdo má, jak je to s ovládáním, najížděním na vagony, poruchovost a spolehlivostí při najíždění, atd. Představa je nakládání na devět vagonů....parkoviště aut...nájezd přes rampu na vagony....otočení vlaku pro svěrové vyjetí aut přes kolejovou smyšku ( skrytá ).....výjezd po stejné rampě a přejezd aut do prostoru parkoviště....prostor na to je ( místnost 9,5m x 3,80m )...plán se pomalu rýsuje jak na papíře tak i v hlavě....děkuji za každý příspěvek....
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Příspěvekod Myšpulín » sob 19 led, 2008 9:58 pm

Zajímavý nápad. To bych chtěl vidět v provozu, až to bude funkční. Myslím, že najet na vagon by neměl být problém (vhodně upravená rampa). Nevím ale, jak přejedeš z vagonku na druhý vagonek.
P.S. Já zatím Fallera okukoval jen na netu, takže mě neber nijak vážně.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 19 led, 2008 10:04 pm

já myslím že přejezd z vagonu na vagon udělat asi nepůjde. možná se mýlím. vím jak funguje tenhle systém jenom zběžně.
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod tragedcz » sob 19 led, 2008 10:17 pm

jesi se nepletu tak ty auticka sou ovladany pres elektromagnet ktery je skryty pod vozovkou, to znamena ze kdys do nej de stava tak auticko stoji a kdys ne tak auticko jede, zajimalo by mě jak bys tohle chtěl řešit na kolejišti na vagonech. no a kdyby ti nahodou vypadl proud nebo tak neco by se ti auticka rozjela sama. možná by to šlo řešit přes permanentní magnet ale myslím že si to moc komplikuješ:D
tragedcz
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 15 bře, 2007 12:54 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod aspekt » sob 19 led, 2008 11:07 pm

[quote="tragedcz"]nechci dělat chytrého ale na vagonech jsou ze spoda nalepeny permanentní magnety a přesně podnimy v ose elektromagnety a co se stane když zapnu elektromagnet, vyruší se premanentní a tím auto přejede na další vagon a zastaví přesně na permanentní magnetu ( auto má jazýčkové relé a to rozepne ) v dalším vagonu....jsou na to přímo moduly pod kolejový svršek který je totožné s vagonovým rozmístěním permamemtních magnetů......přejezdy a križovatky jsou řešeny ale jinak.....klidně podám informaci....pokud ale vnáš nějaké stránky či video prezentaci sem s tím...potřebuji si to perfektně srovnat technicky v hlavě
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Příspěvekod Martin HO » ned 20 led, 2008 7:20 am

Najíždění, přejíždění a vyjíždění ze speciálních vagonů ROLA (po směru vpřed) pomocí techniky Faller car je zvládnuté.

Nahrál jsem si hobby film "Kolejiště Akingen" jehož autorem stejně jako stavitelem kolejiště je jistý důchodce z Mnichova. Ten tuto techniku použil v míře pro mně dosud nevídané. Film čas od času vysílá kanál Bahn digitální satelitní televize.

Vysílal se již nejméně 2x, a vysílání všech těchto hobby filmů o skutečné či modelové železnici se čas od času opakuje.
Martin HO
 

Příspěvekod aspekt » ned 20 led, 2008 10:22 am

[quote="Martin HO"]Moc děkuji za informaci ale musím se podělit s ostatníma o tu parádu...kdo má zájem to zhlédnout tak začni tím že si otevřeš stránku www.ben-model.cz po otevření klepni na : Vstupte do našeno e-shopu, po otevření na levé straně naroluj dolů do odkazu a otevři soubor ( Bahn TV ). Po otevření na levé straně klikni na ( Servis ), po otevření na podskupinu ( Suche / Archiv ) a po otevření do vyhlédávací tabulky, do okna s nadpisem ( Suchbegriff ) vlož slovo ( Akingen ) a odklepni ( Starten ). Otevře se Ti pod tímto šest odkazů...najeď na pátý ( Meine Welt, die Bahn!:Modellbahnanlage "Akingen" )...po najetí na název se zbarví do červena a odklepni, počkej podle kvality Tvého PC na připojení, vydrž minutové vypovídání moderátorky a pak už jenom koukej co je modelařina za koníček ( doslova koně ), trvá to 45 minut ale stojí to za to a díky Martinovy HO o moc veliké posunutí znalostí dopředu pro zahájení stavby a provozu Ro Ly.....Martine moc dík a jsem dlužník, jsem z Tachova a Ty z Plzně tak někdy zajdem na orošené a popovídáme....Všem krásné pokoukání a napište jak se líbí provoz ....
aspekt
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 15 lis, 2006 12:59 pm

Příspěvekod Tomáš » ned 20 led, 2008 11:01 am

já su beze slov :D ...to snad ani není možný že tohle zvládl jeden důchodce...z něj by si ti naši měli vzít ponaučení....to byla nádhera a jak mu všechno pěkně funguje,všechno bez problému jezdí vyhybky se přehazují atd atd...a ty autíčka to je dílo..vypadá to fakt jak živý
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod kvasha » ned 20 led, 2008 11:18 am

jo, jo, tenhle pán je fakt dobrej a myslím, že je to třída i v DE, jelikož byl přizván aby vedl jeden z týmů, který stavěl MiniaturWL v Hamburgu.
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Martin HO » ned 20 led, 2008 11:25 am

k Aspektovi

Až když jsem si přečetl tvůj příspěvek uvědomil jsem si, že jsem posílal obdobný odkaz synovi a jeho dětem, takže se dá zadat rovnou
http://www.bahntv-online.de, ojeví se :
http://www.bahntv-online.de/btvo/site/ a pak je další postup stejný
Martin HO
 

Příspěvekod Jarda H. » ned 20 led, 2008 12:28 pm

KRÁÁÁSA :D :D :D , prima relax po nedělním obědě, určitě se podívám aspoň ještě jednou !!! Zaplesá zde každé srdíčko fanouška nebo modeláře bez ohledu na věk a modelovou velikost ! K dokonalosti snad chybí už jen malé pohybující se postavičky lidí ! Před autorem smekám, parádní dílo !!

Kolegům modelářům díky za tip a informaci, tady je zkopírovaný přímý odkaz na tu reportáž :

http://www.bahntv-online.de/btvo/site/i ... ids=140300
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Houmr » ned 20 led, 2008 12:57 pm

Škoda, že to nejde uložit :cry: Ale jinak je to super.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 20 led, 2008 1:06 pm

Houmr píše:Škoda, že to nejde uložit :cry: Ale jinak je to super.
Zkus soft GetTubeVideo, treba si to vezme. Pomoci nej si stahnete i videa z YouTube a dalsi. Rovnou je prekonvertuje do ruznych formatu.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Houmr » ned 20 led, 2008 1:07 pm

Máš odkaz na stažení :?:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 20 led, 2008 1:09 pm

Houmr píše:Máš odkaz na stažení :?:
Sorry, zapomnel jsem to tam dat: http://www.bitcrowd.com
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků