Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Příspěvekod modeln » pon 09 úno, 2015 8:00 am

Zdravim,tu chcem predstavit 1. navrh mojho N-koveho kolajiska,ktore by malo vzniknut spojenim planov od Milana Ferdiana,a to Telgart+Hribova.Telgart som prekreslil do N,kedze je v HO,a mierne som ho natiahol na dlzku.
Rozmery kolajiska sa daju este mierne zvacsit:cast Hribova na sirku max.80 cm a najvacsia dlzka je mozna na 300 cm/spolu so sirkou Telgartu,ma 75 cm/
Skryte casti ostavaju prakticky totozne s povodnych navrhov.
Co to k razu krajiny:uvazujem skor o hornatej krajine,v prevaznej miere ihlicnate+zmiesane lesy,nieco na sposob Horehronia/doraz hlavne na krajinu/,prevadzka:prechod medzi parnou a motorovou trakciou.
Ide mi o to,ci mozem a nebude to blbo vypadat,ked Telgart napojim do stanice Hribova/povodne bola uvazovana podla navrhu ako koncova/,vsetky trate budu ukoncene vratnymi sluckami.No chcel by som do planu,este zakomponovat aspon jednu vlecku s nakladkou dreva,alebo kamenolom.
Ospravedlnte kvalitu kresby,nie som ziaden majster a nemam ziadny program na planovanie,takze som vsetko kreslil rucne,Planik je nakresleny priblizne v mierke 1:10,lepsie si viem tak ujasnit priestorove usporiadanie.Tak co vy na to?
Zabudol som napisat:kolajivo flexi Fleischman/Roco/N,vyhybky 15 stupnov,polomery 250 mm a 225mm asi len 60 stupnov/na telgarte z viaduktu/Vyskove koty su len od oka,potrebujem sa dostat na vysku 138 mm na viadukte/este si to odskusam/
Přílohy
P1010643.JPG
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Příspěvekod JanoH0e » pon 09 úno, 2015 12:10 pm

Ja by som vyhodil odbočnú trať a na miesto toho urobil stanicu "akože" Č. Skala. Záleží v akej epoche to pojmeš. Ak parná prevádzka, tak určite depo, stanica je koncová pre osobné a manipulačné vlaky a sú potrebné postrky pre R a Pn.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Příspěvekod Vladimír_B » pon 09 úno, 2015 7:52 pm

Ahoj, to je dobrý nápad. Možná by to sneslo i lehké přepracování a trochu odtučnění levé strany...
V eNku může středoslovenská magistrála vypadat i takhle:
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/0 ... erke-1160/
http://www.vlaky.net/servis/sprava.asp?lang=1&id=2734
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Příspěvekod modeln » pon 09 úno, 2015 9:42 pm

JanoHOe:i o tom som uvazoval,ale mne ide primarne o Telgartsku slucku :wink:
Vladimir_B:podla mna to ani velmi netreba odtucnovat,drviva vacsina trate bude skryta
zabudol som napisat do legendy v prvom prispevku ze plne ciary-viditelna trat a ciarkovane-skryta
No dnes som trosku tvoril podla papierovych sablon/polomery i rovinky/,a prisiel som na to ,ze Telgart budem musiet riesit trocha inak,skratim to :podla tohto povodneho nakresu sa jednoducho nedostanem na vysku138 mm,vychadza mi strasne strme stupanie trate,i ked bude pod terenom,jednoducho masinky mi to sotva vylezu :? Skutocny Telgartsky viadukt ma vysku v strede cez 22 m
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Příspěvekod JanoH0e » pon 09 úno, 2015 9:53 pm

Pokiaľ ti ide o T. slučku, tak vyhoď stanicu, natiahni trať na všetky 3 panely a vedenie trate urob do 1 slučky. Niekde som niečo podobné už videl. V skrytej časti urob skrytú stanicu, na povrchu max. výhybňu alebo iba zastávku. Bude to realistickejšie.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Spojenie Telgart+Hribova v N-ku

Příspěvekod modeln » čtv 12 úno, 2015 8:10 am

Pri kresleni som spravil chybu :evil: ,takze sa rodi upravena verzia-coskoro :wink:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků