kuttilovo segmentové kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod lajblt » pon 24 říj, 2016 7:35 pm

Na hlavních návěstidlech se nenávěstí pouze opakované volno, jinak lze na nich opakovat všechny návěsti, které neporušují pravidlo maximálně 3 světel (včetně pruhů a bílého světla) současně. Z toho vyplývá, že návěsti s pruhy opakovat nelze. :)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pon 24 říj, 2016 7:45 pm

sidlo píše:Otázka pro znalce.
Obrázek #DSCF0081.jpg http://himmer.rajce.idnes.cz/vikendovy_pobyt_v_jablunkove/#DSCF0081.jpg
Měl jsem za to, že návěst opakovaná výstraha se na cestových návěstidlech nenávěstí.

Zdravím jsem rád, že Vás ty některé fotky zaujaly ,aspon ty s návěstidly výfotíl jsem to vice méně náhodně ,spíš jsem to mířil na ty vagony, jaký je tam ruch a ják se to změnilo poté rekonstrukci
a abych to upřesníl návěstidla na té fotce se nacházejí v Českém Těšíně
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » stř 09 lis, 2016 9:02 pm

Zdravím, tak jsem si dneska trošku hrál a nejsem si jistý v rozmístění budov a lampiček domácí výroby

http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0165.jpg
a dávám úkázku mojí výroby lampiček, není to profi, ale je to funkční a s odnímatelným konektorem a to nábízí jenom jedna firma v Česku co vím

http://himmer.rajce.idnes.cz/vyroba_lam ... im_sloupu/
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Polabský » stř 09 lis, 2016 9:57 pm

kuTTil píše:Zdravím, tak jsem si dneska trošku hrál a nejsem si jistý v rozmístění budov a lampiček domácí výroby

http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0165.jpg
a dávám úkázku mojí výroby lampiček, není to profi, ale je to funkční a s odnímatelným konektorem a to nábízí jenom jedna firma v Česku co vím

http://himmer.rajce.idnes.cz/vyroba_lam ... im_sloupu/



Hezký večer,
jen maličkost v rámci názvosloví. Na telegrafním, či telefonním sloupu není žádoucí osvětlení, respektive 220 voltů AC.
důvod je to, že střídvé napájení osvětlení generuje brum o frekvenci 50 Hz, snižující slyšitelnost a ovlivňuje i cívky.
proto byly tyto soustavy oddělené.
Dobrou noc.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » stř 09 lis, 2016 10:13 pm

Polabský píše:
kuTTil píše:Zdravím, tak jsem si dneska trošku hrál a nejsem si jistý v rozmístění budov a lampiček domácí výroby

http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0165.jpg
a dávám úkázku mojí výroby lampiček, není to profi, ale je to funkční a s odnímatelným konektorem a to nábízí jenom jedna firma v Česku co vím

http://himmer.rajce.idnes.cz/vyroba_lam ... im_sloupu/



Hezký večer,
jen maličkost v rámci názvosloví. Na telegrafním, či telefonním sloupu není žádoucí osvětlení, respektive 220 voltů AC.
důvod je to, že střídvé napájení osvětlení generuje brum o frekvenci 50 Hz, snižující slyšitelnost a ovlivňuje i cívky.
proto byly tyto soustavy oddělené.
Dobrou noc.


Děkuji za upozornění,tak jsem změnil název alba, měl jsem spíš napsat lampa na dřevěném sloupu ,ale ty názvy nejsou až tak důležíté jako to ,že čekám rady na otázky v albu té koncové stanice, to je si myslím důležitější ,jsem rád za každé upozornění a hlavně dobré rady děkuji kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » čtv 10 lis, 2016 8:26 am

Ještě posílám opravený název alba
http://himmer.rajce.idnes.cz/vyroba_lam ... em_sloupu/
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » čtv 15 pro, 2016 11:37 pm

Tak po delší době zdravím, mám tu video otvíráni a zavírání vrat zde: http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... VI0000.jpg
a fotky ze stanice zde: http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... 0186_1.jpg

klidně mi napište ,jestli mám vyloženě v něčem nějakou blbost ,dost mně to zajímá doufám ,že aspon někdo mi něco napíše a poradí
ted nevím ,jak na před nádražní prostor jestli kočičí hlavy jako příjezdovou cestu nebo štěrk nebo stačí barva asvaltu a kde by mohla být zelen
děkuji za rady kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod sidlo » pát 16 pro, 2016 5:51 am

Nebude mít SŽDC problém s nezajištěnou otevřenou bránou a možným ohrožením vlakové cesty.
Ta brána se otvírá perfektně. Žádné cukání.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 16 pro, 2016 9:16 am

sidlo píše:Nebude mít SŽDC problém s nezajištěnou otevřenou bránou a možným ohrožením vlakové cesty.
Ta brána se otvírá perfektně. Žádné cukání.


Děkuji za pochvalu jenom nevím asi jsem blbéj, ale nechápu co je myšleno nezajištěnou bránou a tím ohrožením vlakové cesty
průjezdný profil je v pohodě a s bránou nevím co by bylo špatně ale nechám si poradit je to ještě v syrovém stavu
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Radek » pát 16 pro, 2016 11:15 am

Brána je dobrá. Je úžasné, kolik radosti taková blbina udělá :wink:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod sidlo » pát 16 pro, 2016 11:53 am

Možná je to jenom taková blbost.
Pravá a levá je z pohledu kamery.
Video 21:37:19, levé křídlo otevřeno. Jak je zajištěno (nemyslím modelovou bránu se servem, ale reálnou velkou bránu otevíranou ručně), že se otevřená brána, např. větrem, nebude dále otevírat a tak nezasáhne do průjezdného průřezu výhybky vlevo od ní? Ta brána přeci patří vlečkaři a ta výhybka SŽDC.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 16 pro, 2016 3:45 pm

sidlo píše:Možná je to jenom taková blbost.
Pravá a levá je z pohledu kamery.
Video 21:37:19, levé křídlo otevřeno. Jak je zajištěno (nemyslím modelovou bránu se servem, ale reálnou velkou bránu otevíranou ručně), že se otevřená brána, např. větrem, nebude dále otevírat a tak nezasáhne do průjezdného průřezu výhybky vlevo od ní? Ta brána přeci patří vlečkaři a ta výhybka SŽDC.

Aha takhle no příbyde tam ještě vrstva hlíny a nějaká tráva a tak se jakoby zarazí do vychozeného vyvýšeného terénu od toho zavírání a otvírání a vznikne něco jako když je šturc, jenom z hromady hlíny a štěrku doufám ,že je jasné co myslím
a co osvětlení dobrý? ted ještě nevím jak udělat cestu a zelen kolem výpravní budovy záchodků a nákládací plochy
dneska je to převážně asfalt ,ale jak to bylo tak v 70.letech to kdybych zažil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Polabský » pát 16 pro, 2016 9:21 pm

kuTTil píše:
sidlo píše:Nebude mít SŽDC problém s nezajištěnou otevřenou bránou a možným ohrožením vlakové cesty.
Ta brána se otvírá perfektně. Žádné cukání.


Děkuji za pochvalu jenom nevím asi jsem blbéj, ale nechápu co je myšleno nezajištěnou bránou a tím ohrožením vlakové cesty
průjezdný profil je v pohodě a s bránou nevím co by bylo špatně ale nechám si poradit je to ještě v syrovém stavu


Hezký den,
vnímal bych to osobně trošku jinak, nejen s průjezdným profilem.
Ten rohový sloupek u vrat je docela nemravně blízko provozované koleje. Tam nejde jen o průjezdný profil ale i o bezpečný rozhled a pohyb vozidel a personálu v kolejišti. Takto by to zřejmě ve skutečnosti asi neprošlo.
Otevřená brána navíc brání odstupu od zmíněné koleje. A navíc se otvírá ven do provozované dráhy.
Pak mi nesedí, že lampy podle koleje, zřejmě na pozemku dráhy a provozované dráhou, někomu osvětlují vlečku.
No a na druhém konci nádraží je něco šedivého v kusé koleji bez zarážedla, co neumím pojmenovat.
Čelní rampa, nebo co to bude prosím ??
Nechci kritizovat, ale možná bych se víc koukal po skutečných kolejích :D .
Hezký večer.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » sob 17 pro, 2016 12:49 am

Polabský píše:
kuTTil píše:
sidlo píše:Nebude mít SŽDC problém s nezajištěnou otevřenou bránou a možným ohrožením vlakové cesty.
Ta brána se otvírá perfektně. Žádné cukání.


Děkuji za pochvalu jenom nevím asi jsem blbéj, ale nechápu co je myšleno nezajištěnou bránou a tím ohrožením vlakové cesty
průjezdný profil je v pohodě a s bránou nevím co by bylo špatně ale nechám si poradit je to ještě v syrovém stavu


Hezký den,
vnímal bych to osobně trošku jinak, nejen s průjezdným profilem.
Ten rohový sloupek u vrat je docela nemravně blízko provozované koleje. Tam nejde jen o průjezdný profil ale i o bezpečný rozhled a pohyb vozidel a personálu v kolejišti. Takto by to zřejmě ve skutečnosti asi neprošlo.
Otevřená brána navíc brání odstupu od zmíněné koleje. A navíc se otvírá ven do provozované dráhy.
Pak mi nesedí, že lampy podle koleje, zřejmě na pozemku dráhy a provozované dráhou, někomu osvětlují vlečku.
No a na druhém konci nádraží je něco šedivého v kusé koleji bez zarážedla, co neumím pojmenovat.
Čelní rampa, nebo co to bude prosím ??
Nechci kritizovat, ale možná bych se víc koukal po skutečných kolejích :D .
Hezký večer.


Děkuji i za takovéto vyjádření ,pomohlo by kdyby se brána otvírala dovnitř podniku? vyřešilo by to ten rozhled,odstup od koleji?nevím jestli je to bráno z fotek ,ale aktuální stav té brány je na videu v odkazu výše
lampy klidně můžu otočit, to není zas takový problém, pokud to zase nebude blbost

no jediné šedivé místo na druhém konci nádraží je v právo dole hromada štěrku a bude to šturc je to zatím jenom základ ještě to není hotové a nahoře vlevo je papírový základ od výtopny, bráno z pohledu na videu
po skutečných kolejích se dívám, jenom se musí brát zřetel ,že to je všechno vymyšlené bez vzoru zkutečné stanice a navíc dneska je všechno trochu jinak než kdysi dávno v době ČSD
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Polabský » sob 17 pro, 2016 8:35 am

Citace : po skutečných kolejích se dívám, jenom se musí brát zřetel ,že to je všechno vymyšlené bez vzoru zkutečné stanice a navíc dneska je všechno trochu jinak než kdysi dávno v době ČSD
tt moduly analog
kuTTil

Příspěvky: 218
Registrován: pon 11 srp, 2008 12:23 am
Bydliště: Havířov


Hezký den,
pokud by to bylo bráno trochu jinak, než kdysi, tak ze stanice je zastávka s "dřevěným výpravčím", respektive s rozbitým a posprejovaným viaflexovým, se dvěma bludičkami sadových svítidel na délku jedné "Žloutenky", "Helenky V. ", "Podbíječky" atp., budova zcela vybydlená, skladiště stržené a okolo plno nepořádku.
No a vlečka, vlečka by samozřejmě nebyla. Pokud by se tam něco produkovalo, tak se to bude tahat kamiony. Pravděpodobnější by bylo, že brána již bude v .... jak to jen říci slušně, no a areál zbaven svědomitě kovů a opuštěn.
Pokud tedy chcete znázorňovat čilý provoz na této stanici, pravděpodobně nezbývá než se přiklonit k tomu dávno překonanému pravěku ČSD
Ale vážně. pokud by to existovalo, tak určitě ne takto, kdy to zcela omezuje rozhledové poměry v kolejišti.
V modelu to může být nadsázka ve stylu "Jaký si to uděláš, takový to máš".
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků