kuttilovo segmentové kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » čtv 12 bře, 2015 6:16 pm

No koukam ,ze se tema hromosvod dostalo k tematu pro zasmani
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Myšpulín » čtv 12 bře, 2015 6:47 pm

Promiň, ale již to bylo trochu víc odborné, tak se to trošku odlehčilo. A že bys to ztvárnil? Hromosvod na to máš dostatečně pevný. :D

Jinak ještě jednou parádní nápad i dobrá realizace.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » čtv 12 bře, 2015 8:00 pm

mne to nijak nevadi aspon si to moje tema čte hodně lidi a je tu sranda jako i jinde to mně těší a jsem moc rád za rady , sice taky nevím co s toho udělat, ale aspoň vím co by bylo určíte spatne a Tim stvarnenim myslíš co? Jako že mám upevnit typka co leze třeba dolů po hromosvodů se sprejem v kapse? Který za sebou nechal nějakou maluvku na fasádě? To by nebylo špatný, stejne se ty děcka z okolí asi nudi , když je to takový zapadákov :D
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Myšpulín » pát 13 bře, 2015 3:17 pm

Myslel jsem bez spreje a bez kapsy (vlastně i bez kalhot) :lol: :lol:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » úte 24 bře, 2015 1:04 pm

zdravím po delší době jsem tu .
Tento vykend jsem strávil v Praze,byl jsem i na burze v Opletálce: tady jsou nějaké fotky z toulání po Praze
http://himmer.rajce.idnes.cz/vylet_do_Prahy/
a chtěl bych poradit jestli by takto mohla být řešená koncová stanice nemám žádnou předlohu ,je to jenom vymyšlené ,psal jsem minule že budu dělat koncovou ,tak tady je první nástřel
http://himmer.rajce.idnes.cz/moje_resen ... CF0410.jpg
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod mpinta » úte 24 bře, 2015 2:01 pm

Ty barevné šablony jsou mi nějak povědomé... :D
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » úte 24 bře, 2015 2:06 pm

no to doufám mám už je nějaký ten rok a při plánování jsou lepší než kuehn ,protože,mají osu koleje
a je to tak, reálné nebo ne?
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 27 bře, 2015 11:43 am

Zdravím, k plánu žádné připomínky, tak se zeptám ještě jinak, jestli někdo už modeloval Ostravicí jako koncovou v obdobími , kdy se koncovou stala? Napadlo mne , že bych to aspoň Kolejové stvarnil jenom jestli nemá někdo plán z toho obdobi Děkuji Kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 27 bře, 2015 9:10 pm

viewtopic.php?f=28&t=5293&start=45 Četl jsem tohle vlákno a psalo se ,že se málo tvoří a prezentuje ,tak tu je moje zatím stavba dálší lokomotivy ,i když musím říct ,že jich ještě dost čeká na dodělání ,jenže to už se dělá hůř než se řekne :lol: :D
http://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_Pil ... eptu_Cekul
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » čtv 02 dub, 2015 3:09 pm

zdravím menší pokrok ve stavbě lokomotivy PILŠTIKA

http://himmer.rajce.idnes.cz/stavba_Pil ... CF0446.jpg
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod buddha.ms » čtv 02 dub, 2015 3:37 pm

kuTTil píše:Zdravím, k plánu žádné připomínky, tak se zeptám ještě jinak, jestli někdo už modeloval Ostravicí jako koncovou v obdobími , kdy se koncovou stala? Napadlo mne , že bych to aspoň Kolejové stvarnil jenom jestli nemá někdo plán z toho obdobi Děkuji Kuttil


Koncovou stanicí se Ostravice stala v roce 1965, do té doby vedla až na Staré Hamry, odkud pokračovala úzkokolejka (její pozůstatky jsou k vidění dodnes) a po rozhodnutí o stavbě přehrady Šance byla omezena na vlečku, po které se dopravoval materiál na stavbu. V roce 1965 tedy byla trať snesena, ale možná jsou pozůstatky tratě ještě pořád pod vodou. Mám pocit, že Ostravici ještě nikdo nikdy nemodeloval. Plánek bohužel nikde není.
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Radek » pát 03 dub, 2015 3:12 am

kuTTil píše:Zdravím, k plánu žádné připomínky, tak se zeptám ještě jinak, jestli někdo už modeloval Ostravicí jako koncovou v obdobími , kdy se koncovou stala? Napadlo mne , že bych to aspoň Kolejové stvarnil jenom jestli nemá někdo plán z toho obdobi Děkuji Kuttil

Něco o Ostravici se řešilo zde: viewtopic.php?f=11&t=1460
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 03 dub, 2015 8:23 am

Děkuji za odkaz , ale už jsem ho četl, pouzil jsem kolonku hledat a našlo to taky tenhle odkaz , ale moc to nepomohlo , protoze většina obrázků a odkazů je nefunkčních , takže jsem se moc nedozvěděl

A koho navštívit jaky archiv ?předpokládám , že to bude ve Frýdku , ale kde tam ? A nebo to mají ve Frýdlantu? A to Kolejové schéma co je tedy na Ostravici to je pořád stejný od doby vzniku Koncové nebo to vypadalo ještě jinak? Děkuji za odpověď
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Radek » pát 03 dub, 2015 3:12 pm

kuTTil píše:Děkuji za odkaz , ale už jsem ho četl, pouzil jsem kolonku hledat...
Šikovnej! Omlouvám se za podcenění :oops:
kuTTil píše:A koho navštívit jaky archiv ?předpokládám , že to bude ve Frýdku , ale kde tam ? A nebo to mají ve Frýdlantu?

Okresní archiv ve F-M má k trati obsáhlý fond, ale končí 1945, takže to, co hledáš tam není :cry:
kuTTil píše: A to Kolejové schéma co je tedy na Ostravici to je pořád stejný od doby vzniku Koncové nebo to vypadalo ještě jinak?
Myslím ,že ano. Levé zhlaví je stejné, jako na situaci z doby vzniku trati a pravé? Nejsem odborník, ale nenapadá mě nic, proč a jak by se během doby mohlo změnit. Turisté a dřevo jsou tím, oč tu běží a těch asi po roce 1965 nepřibylo.

Jen kolej č. 7 od doby vzniku přibyla, ale to bych tipoval, že bylo mnohem dřív. Parní pila byla otevřena v roce 1910 a ve své době byla z nejmodernějších v republice. Touto kolejí se navážela kulatina. Proto bych její vznik viděl mnohem dříve, než v době, kdy vzkvétal odvoz auty.

Ale je to jen produkt mojí fantazie, úvahy lajka na základě zjištěných skutečností... :roll:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 03 dub, 2015 3:15 pm

Omyl,proběhla totální devastace kolejiště na Ostravici.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků