kuttilovo segmentové kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Radek » pát 03 dub, 2015 3:32 pm

Ano, ano, od předloňska je všechno jinak. Pochopil jsem, že je řeč o plánku, který je součástí plánů všech stanic, jež se toulá někde po netu a byl tu opakovaně zmiňovaný a je datovaný 2006. Díky za usměrnění :wink:
Nebo si snad myslel jinou devastaci?
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 03 dub, 2015 3:38 pm

Platný od roku 2001.
Přílohy
Ostravice.xls
(50 KiB) 266 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Radek » pát 03 dub, 2015 3:46 pm

To je přesně on 8) . Máš nějaké postřehy k mému výše uvedenému elaborátu?
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 03 dub, 2015 3:48 pm

Radek píše:To je přesně on 8) . Máš nějaké postřehy k mému výše uvedenému elaborátu?

Ne,no a co to téma v "Podkladech"?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 03 dub, 2015 3:59 pm

Zdroj Němec_z_ova/K-report
Přílohy
1021083Ostravica.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 03 dub, 2015 8:13 pm

Šikovnej! Omlouvám se za podcenění :oops:

nic se neděje,Já se ptal a bylo mi odpovězeno

milan ferdián píše:Platný od roku 2001.
[/quote]
Ahoj Milane já si už myslel ,že se k tomu nevyjádříš a jsem rád že se mé obavy nenaplnili

k té Ostravici:
Měl jsem v plánu ,že bych tam zajel asi o prázdninách a nafotil to kolejiště a ono už je pryč to je prostě hrůza ,že nemůžou nechat věci tak jak jsou .Mně jde hlavně o kolejové schéma nějaké koncové stanice pro inspiraci a aby se to nějak vlezlo i se staniční budovou na šířku 26 cm na délku by bylo k dispozici 200 cm.měla by to být koncová stanice která právě vždy koncovou nebyla to pro případ kdybych ještě prodloužíl trat dále a nejlépe na území Moravskoslezkého kraje a Ostravice to vice méně splnuje. Jsou ještě nějaké podobné a provozované koncové stanice?Ještě mě napadá Frenštát pod Radhoštěm, no a ted abych zase všechno hledal jen na papíře,a právě ,že ty starší plány moc dobře neumim louskat a ještě to přenášet do modelu, fotky by byli lepší,nějaké mám ,ale není to tak detailně vyfocené to kolejiště, ale spíš lokomotivy
A to jako třeba znamená že ta vlečka na pilu už není napojena do kolejiště?
Asi se tam budu muset vypravit abych viděl tu hrůzu na vlastní bulvy :D snad z toho nezblbnu to si nemůžu dovolit :lol: velice si vážím každé odpovědi kuttil
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Ferda » pát 03 dub, 2015 9:53 pm

Pokud mě paměť neklame, tak snad jedinou změnou od 1965 do konce století bylo snesení mostku přes potok a tím pádem zkrácení "výtažné koleje". Já ji ještě pamatuji zašturcovanou švelerem cca 300 metrů za poslední vexlí. Nevím kdy byl mostek snesen, ale tuším, že před revolucí to asi nebylo.
Jedna ilustrační z mého leteckého dne. Je mizerná, ale po zvětšení se dá vytušit aspoň základní uspořádání stanice a jejího okolí:
Jak na sviňu, moje teniska kryje přesně místo, kde byl snesen mostek přes potok. :oops:
Obrázek
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » pát 03 dub, 2015 10:35 pm

Díky za fotku kvuli te jsem si uvědomil že staniční budova je na opačné straně než potřebují a jsem zase tam kde jsem byl na začátku leda by nevadilo ze by byla na opačné straně
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod michal_n_cz » sob 04 dub, 2015 12:49 am

kuTTil píše:Mně jde hlavně o kolejové schéma nějaké koncové stanice pro inspiraci a aby se to nějak vlezlo i se staniční budovou na šířku 26 cm na délku by bylo k dispozici 200 cm.měla by to být koncová stanice která právě vždy koncovou nebyla to pro případ kdybych ještě prodloužíl trat dále

K té ploše a šířce 26cm se bude dost těžko hledat přesně reálná předloha a bude se to muset přiohnout. Mrkni třeba na tohle:
Obrázek
více: https://picasaweb.google.com/lh/photo/6 ... directlink
Tu remízu by asi bylo vhodné posunout víc k tomu šturcu, aby nazakrývala přijímací budovu.
Trať kdysi pokračovala dál za silnici - byla tam nějaká vlečka. Zároveň byly už za rakouska studie a nerealizovaný projekt prodloužení Zlaté hory - dál k linii Krnov - státní hranice nevím teď přesně zdali to bylo do Města Albrechtice nebo do Jindřichova.
Nebo mě napadá ještě tohle:
https://picasaweb.google.com/1174789632 ... directlink
Jinak hodně takových dlouhých uzkých segmentů je popsáno třeba zde - zkus tam něco okoukat...
http://www.lokalbahn-reminiszenzen.de/g ... ameset.htm
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod hank » sob 04 dub, 2015 8:47 am

kuTTil píše:... měla by to být koncová stanice která právě vždy koncovou nebyla ...


Na trati do Horního Benešova máš takové případy hned dva, Svobodné Heřmanice a Jakartovice. A mimo Moravskoslezský kraj hledej hlavně v pohraničí - nerozlišuju epochy ani případy, kdy trať byla obnovena/znovu zprovozněna:

Hranice v Čechách
Vejprty
Moldava
Kraslice
Dolní Poustevna
Heřmanice (750 mm)
Harrachov
Jindřichovice
Černousy
Otovice zast.
Vidnava
Nové Údolí
Slavonice
Hevlín

a to jsem určitě ještě na něco zapomněl. Když pominu zastávky a nákladiště, tak ze všech těch stanic jsou "nejužší" zřejmě Slavonice s obligátním původním schématem - dvě koleje dopravní, jedna manipulační, budova je 16/H, vodárna tam byla odjakživa, remízu postavili až "za republiky" ve 20. letech.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6111
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod kuTTil » ned 05 dub, 2015 9:35 am

Děkuji všem za odpovědi jsou velmi poučne
kuTTil
 
Příspěvky: 281
Registrován: ned 10 srp, 2008 11:23 pm
Bydliště: GB

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Hekttor » ned 05 dub, 2015 12:50 pm

Ferda píše:Pokud mě paměť neklame, tak snad jedinou změnou od 1965 do konce století bylo snesení mostku přes potok a tím pádem zkrácení "výtažné koleje". Já ji ještě pamatuji zašturcovanou švelerem cca 300 metrů za poslední vexlí. Nevím kdy byl mostek snesen, ale tuším, že před revolucí to asi nebylo.
Jedna ilustrační z mého leteckého dne. Je mizerná, ale po zvětšení se dá vytušit aspoň základní uspořádání stanice a jejího okolí:
Jak na sviňu, moje teniska kryje přesně místo, kde byl snesen mostek přes potok. :oops:

Ferdo, docela jsi mě znejistil. Já měl za to, že trať vedla od Ostravice k Bílé po levém břehu řeky, a ani letecké foto z roku 1953 na http://kontaminace.cenia.cz/ mostek přes Ostravici pod Tvojí botou nenabízí. I když popravdě si nejsem jistý, co myslíš tím potokem :-).
Obrázek
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Michal Vaniš » ned 05 dub, 2015 1:20 pm

quote="Hekttor
Ferdo, docela jsi mě znejistil. Já měl za to, že trať vedla od Ostravice k Bílé po levém břehu řeky, a ani letecké foto z roku 1953 na http://kontaminace.cenia.cz/ mostek přes Ostravici pod Tvojí botou nenabízí. I když popravdě si nejsem jistý, co myslíš tím potokem :-).
[/quote]
Jeden mostek přes potok vlévající se do Ostravice jsem našel...možná to bude ten správný :?:
Ostravice mostek.jpg

Místo odpovídá červenému okroužkování z předchozího obrázku
Ostravice2-úprava.jpg
[
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Radek » ned 05 dub, 2015 5:58 pm

Ferda mluví o výtažné. Ale i podle původních plánů výtažná před řekou. Potok není vidět v plánech ani v reálu.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: kuttilovo segmentové kolejiště

Příspěvekod Ferda » ned 05 dub, 2015 6:28 pm

Kluci ten potok je asi fakt virtuální. :oops:
Nějak jsem to bral jaksi automaticky, že mostek = potok, když řeka je vedle.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků