TT do L 200x240cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT do L 200x240cm

Příspěvekod karelTT » ned 18 led, 2015 6:52 pm

Zdravim,
v budoucnu bych se rád vrátil k železničnímu modelaření a postavil si na prostoru 200 x 240 cm kolejiště. Nakonec jsem načmáral tohle. Jako spousta jiných tady bych rád na svém kolejišti depo, vlečku, zrušenou trať, most, tunel, a jiný kravinky. Dopadlo to takhle, snad mě nebudete hned kamenovat, je to kreslený od ruky ;) na wintrack nebo v čem to tady děláte ty 3D náhledy si zatim netroufám, takže aspoň tak. Předem díky za každou radu či připomínku

odkaz: http://kareltt.rajce.idnes.cz/TT/#DSC00447.jpg
karelTT
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14 srp, 2013 10:16 pm

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 led, 2015 8:20 pm

Drobná úprava.
Přílohy
DSC00447.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod Vladimír_B » ned 18 led, 2015 9:21 pm

Ahoj, to je pěkný návrh. Já bych vyčistil od veškeré civilizace levý horní roh, vč. cesty a nechal tam jen hluboký les - jednak kvůli lepšímu optickému oddělení a taky tam na ty chatky není moc místa. K malé stanici - tam bych jen kosmeticky přesunul výpravní budovu na opačnou stranu kolejí na úroveň spodního zhlaví, sklad nechat na místě. K velké stanici - tam se mi moc nelíbí ta vlečka, resp. její napojení. Zkrátil bych řeku, nejkratším směrem ven z kolejiště, narovnal původní výtah - tam bych přesunul tu vlečku a místo úvratí vlečku bych tam spíš angličanem napojil depo, které bych dal dovnitř a samozřejmě výpravní budovu se skladem přesunout na druhou stranu k jedné koleji. Nakonec výpravní budova může být vlastně mimo kolejiště na přidaném kousku...
I ta zrušená trať je dobrý nápad. Můžeš na ní odstavovat třeba správky, nebo dočasně nepotřebné vozy. V okolí Mladé Boleslavi se takhle uklízely autovozy, na jihu Čech sypáky a jiné...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod karelTT » ned 18 led, 2015 9:25 pm

...ne všem to může bejt jasný, tak tady takovej menší popis:
Nejmenší poloměr počítám 310mm. Stavět bych chtěl hlavně z flexi kolejiva. Stanice s depem leží nejníže, přes most tunelem k odbočce jde trať stále po rovině, lemovaná zleva větším potokem, zprava zalesněnou skálou. Potok a zalesněný hřbet by měly být krajinotvornými elementy. Od odbočky stoupá trať zářezem pod silničním mostem do polí a přes přejezd se dostává do horní stanice. Tenhle oblouk obkresluje právě skalní hřbet, který se táhne od levého zadního rohu. Ty malý domky jsou chatky a rekreační objekty podél lesní cesty a u potoka pod depem. Zrušená trať pokračuje ve stejné rovině jako trať před odbočkou. Do dolního nádraží je napojena i vlečka místní opravny zemědělských strojů a ZD s čelní rampou a skladem. Klasicky bych rád modeloval přelom pára/nafta tudíž, aby tomu odpovídalo i depo. U toho si nejsem úplně jist rozmístěním zařízení.
Na druhou stranu ven z nádraží trať mizí v tunelu pod kopcem a měla by klesat do skryťáku stejně jako v levém zadním rohu (tam doufám že to pod potok vyjde). hlavní silnici lemují rodinné domky a vrátnice agro podniku. U nádraží je autobusová zastávka, na té samé straně je i nádražní budova a sklad s volnou skládkou a váhou pro nákladní automobily rovážející uhlí po okolí. Skály mám představu buď něco jako pískovec a nebo klasika šedivej šutr. Lesy smíšené převážně listnaté, na poli zlátne obilí léto je v půlce.

milan ferdián: díky, škoda toho angličana, viděl jsem v tom zábavu posunu, ta kolej k rotundě pod stromy, měla být nevyužívaná ponechaná na pospas přírodním vlivům ukončená provizorně přišroubovaným pražcem (na ní odstavený tendr, staré Zetky nebo tak něco) chtěl jsem tak znázornit že se nádraží v průběhu let měnilo.
A na druhé straně jsem počítal s čelní rampou.
To horní nádraží jsem měl představu že bude jen jako výhybna s nákladištěm, proto mi to se třema kolejema přišlo přebitý a chtěl jsem tam tu kusou, abych si zas občas zaposunoval, ale uvažuju nad tím taky ;)

Vladimír_B: díky, no právě mám strach že nestihnu klesnout s tratí za horním nádražím do skryťáku proto jsem musel potok takhle zakroutit a nacpat tam víc skalisek a lesu, aby posloužily jako dostatečná "střecha" pro klesající trať. Kvůli potoku ta vlečka jde souběžně s tratí v oblouku ke šturcu a úvratí se vrací do ZD.
Naposledy upravil karelTT dne ned 18 led, 2015 9:31 pm, celkově upraveno 1
karelTT
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14 srp, 2013 10:16 pm

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod fruafru » sob 11 dub, 2015 8:38 am

Zřejmě trochu nefunguje komunikace Za sebe mám hotovo.
Přílohy
Elko_v1_08jpg.jpg
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod jirmicz » sob 11 dub, 2015 9:34 am

tyhle pohledy jsou úplná pecka. Nešlo by jich zveřejnit víc?
jirmicz
 
Příspěvky: 232
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod fruafru » ned 12 dub, 2015 6:02 am

jirmicz píše:Nešlo by jich zveřejnit víc?

Jsou na zakázku, takže bude záležet na KarloviTT jak s nimi naloží...
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod karelTT » ned 12 dub, 2015 10:25 pm

...komunikace opravdu vázne a to z mé strany :D dlouho jsem nebyl na mailu, vlastně jsem nepředpokládal že bude tak rychle hotovo, takže dnes jsem všechno napravil, poslal výpalné a samozřejmě hned po obdržení balíčku se zbylými obrázky sem nějaké naházím. Už aby to bylo :D :D
Tyhle náhledy jsou super! :o
karelTT
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14 srp, 2013 10:16 pm

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod cipisekmp » úte 14 dub, 2015 4:35 pm

Ahoj ja jen trochu mimo misu. Je tu vlakno modelovych kolejist, tak me napadlo jeslti by sli fruafru aby jsi ty scr dal do jednoho vlakna. Je pekne se temi obrazky "pokochat" a hledat je na jednom miste by bylo supr. Jen by ti tam asi nekdo musel dat pristup bo nevim jestli to tam neni blokovane.
S pozdravem Cipisek.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod Michal Vaniš » stř 15 dub, 2015 9:47 am

To Cipísek: Já bych to nedělal, protože tyto náhledy dle mého, mají kouzlo především ve vztahu k probíranému tématu.
Otázka je i zda vytvářet duplikační vlákno s kopírovanými náhledy fruafru, které budou zabírat i drahocenný prostor serveru DF.A kdo by to vlastně měl dělat(admin, fruafru,...)??? :cry:
Nehledě na ztrátu popisné "omáčky", proč ty náhledy vůbec vznikly.
Ostatně nic Ti přeci nebrání si je postahovat do svého PC, tak jako to dělají (delší dobu a systematicky) někteří z nás :wink:

Michal
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod Dusan » čtv 16 dub, 2015 7:47 am

Ahoj,
máš to pěkný. Jen jsem se chtěl zeptat s jakým kolejivem počítáš? Zmínil jsi pouze "flexi". Jak Ti vycházejí délky staničních kolejí? Ptám se jen proto, že mám stejný prostor a tvar v eNku. Laboroval jsem i s TT v Tilligu a moc jsem se s tím nepopasoval.
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod fruafru » čtv 16 dub, 2015 4:12 pm

Opravil jsem nedostatky, na které jsem byl upozorněn,tak jeden náhled snad víc podle "plánu" :D
Přílohy
elkov2_03.jpg
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod RadekH0 » čtv 16 dub, 2015 4:25 pm

Mohu se zeptat, co je to za vlečku na druhém 3D obrázku vlevo a taky jaký účel tam plní ta kotelna?
Díky.
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod fruafru » čtv 16 dub, 2015 6:18 pm

Tuším že to má být nějaký agro podnik a ta kotelna má celkem dvě funkce zaprvé vytápí zmíněný agro podnik a za druhé nenápadně rozšiřuje přepravu na vlečce o vozy s uhlím
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: TT do L 200x240cm

Příspěvekod karelTT » čtv 16 dub, 2015 10:47 pm

bezvadný, klobouček :wink: ...i když to stálo nějakou kačku, tak si to prostě nemůžu nechat jenom pro sebe. Tady to je:

odkaz: http://www.rajce.net/a11239606

jméno: kareltt
heslo: TT 1:120
karelTT
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 14 srp, 2013 10:16 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků