Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod Dusan » úte 31 bře, 2015 1:58 pm

to:Lajblt, tak tomu říkám max. "vyždímaný prostor". Myslím, že kolega může být spokojen, maximálně :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod jirkah » úte 31 bře, 2015 2:25 pm

Tomáš prostě umí :wink:
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2015 2:30 pm

jirkah píše:Tomáš prostě umí :wink:

To víme všichni dávno :D :D :D .Palec nahoru mistře. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod lajblt » úte 31 bře, 2015 3:04 pm

Děkuji za uznání pánové, podpisy až na letišti. :) Kdyby mi takhle šla od ruky stavba kolejiště, tak už pár let jezdím. ;)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 31 bře, 2015 4:19 pm

Nesdílím s vámi tohle nadšení,nejdřív jsem nevěřil,že to kreslil Tomáš. :? :shock: Vím,že je to nástřel,ale mě to přijde nudné.Ta odbočná stanice je bez života,obě stanice rovnoběžně s panelem,dopravna v horní stanici zády k obecenstvu,nemá to šmrnc. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2015 4:48 pm

miroslav lengyel píše:Nesdílím s vámi tohle nadšení,nejdřív jsem nevěřil,že to kreslil Tomáš. :? :shock: Vím,že je to nástřel,ale mě to přijde nudné.Ta odbočná stanice je bez života,obě stanice rovnoběžně s panelem,dopravna v horní stanici zády k obecenstvu,nemá to šmrnc. :wink:

Jo,bo to nemá kolejivo Fleischmann :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 31 bře, 2015 4:59 pm

Ale no tak,s Fleischmannem to nemá nic společného,víš moc dobře jak to myslím. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2015 5:05 pm

miroslav lengyel píše:Ale no tak,s Fleischmannem to nemá nic společného,víš moc dobře jak to myslím. :wink:

Právě proto :mrgreen: .Co chceš na té ploše co vymyslet,tak nám nabídni své verze :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod lajblt » úte 31 bře, 2015 5:05 pm

2 míra lengyel: Ono při šíři 140 cm se tam toho moc dělat nedá. Pokud bych zachoval původní ideu, tj. Rozmarýnek, bylo by samozřejmě místa výrazně víc. Ale představa, že vlak vyjede z jedné stanice, hned je ve druhé a může mít jen dva vozy... Limitující jsou tady oblouky, kterými se trať vrací do protisměru. Ty bohužel tísní spodní odbočnou stanici. Horní stanici je samozřejmě možné udělat trochu šikmo, aby to nebyla taková nuda a třeba se i to nádraží vejde čelem k obecenstvu. Když kreslím ve WIntracku, 2D snese hodně, ale zkus to pak zobrazit trojrozměrně a modelovat v reálu. To už taková sranda nebude...
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 31 bře, 2015 5:16 pm

milan ferdián píše:
miroslav lengyel píše:Ale no tak,s Fleischmannem to nemá nic společného,víš moc dobře jak to myslím. :wink:

Právě proto :mrgreen: .Co chceš na té ploše co vymyslet,tak nám nabídni své verze :wink: .

Tady se nesmí vyslovit vlastní názor,aniž bych hned musel něco kreslit? :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 31 bře, 2015 5:21 pm

lajblt píše:2 míra lengyel: Ono při šíři 140 cm se tam toho moc dělat nedá. Pokud bych zachoval původní ideu, tj. Rozmarýnek, bylo by samozřejmě místa výrazně víc. Ale představa, že vlak vyjede z jedné stanice, hned je ve druhé a může mít jen dva vozy... Limitující jsou tady oblouky, kterými se trať vrací do protisměru. Ty bohužel tísní spodní odbočnou stanici. Horní stanici je samozřejmě možné udělat trochu šikmo, aby to nebyla taková nuda a třeba se i to nádraží vejde čelem k obecenstvu. Když kreslím ve WIntracku, 2D snese hodně, ale zkus to pak zobrazit trojrozměrně a modelovat v reálu. To už taková sranda nebude...

Tome mě je jasné,co je za problém,ale ta spodní odbočná stanice mi prostě přijde taková chudobka, není tam ani remíza,pouze jeden sklad.Ne že by takové stanice neexistovaly,ale tak to na mě působí.A když se bavíme o náročnosti stavby samotné,tak ty 3 tratě nad sebou budou pošušňáníčko. Jinak v těch tunelech by klidně mohl být R1,vidět na to není a třeba by to vyšlo lépe.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2015 5:22 pm

miroslav lengyel píše:
milan ferdián píše:
miroslav lengyel píše:Ale no tak,s Fleischmannem to nemá nic společného,víš moc dobře jak to myslím. :wink:

Právě proto :mrgreen: .Co chceš na té ploše co vymyslet,tak nám nabídni své verze :wink: .

Tady se nesmí vyslovit vlastní názor,aniž bych hned musel něco kreslit? :lol:

Můžeš,tužku a papír máš.Stačí nám nějaké křivky (né ty dívčí) :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod buddha.ms » úte 31 bře, 2015 5:33 pm

Zdravím, i dnes jsem se mazlil s možnostmi tohoto kolejiště. Bohužel WinTrack není můj kamarád, tak si ze mě často dělá legraci, nebo neposlouchá. Tak dneska druhá možnost. „Neviditelné“ koeje jsem dokreslil, dolní stanice má sklad a nejbližší kolej z pohledu „fotografa“ je vlečková (malá pila, uhelné sklady,...). Horní stanice není odbočná, ale pro případ, že by si hrály děti, má samostatnou vratnou smyčku a samostatné SN se dvěma kolejema. Spodní SN jsem neřešil, jelikož je to myslím si zbytečné. Rozměry kolejiště jsou nedotčené. Hodnoťte, kritizujte, podávejte zlepšováky. Buddha
Přílohy
3,4x1,4 nadhled.jpg
skryte 3,4x1,4.jpg
smycka 3,4x1,4.jpg
buddha.ms
 
Příspěvky: 102
Registrován: pát 20 úno, 2015 4:23 pm

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod D » úte 31 bře, 2015 6:42 pm

buddha.ms:
Pokud zadní stanice nemá být o jedno patro níž, tak ti nevychází sklony nebo průjezdné profily - tedy, mohou vycházet až do horního tunelového portálu. Opravdu 2D snese hodně.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště H0 3,4m x 1,4m

Příspěvekod hlavacon » úte 31 bře, 2015 6:59 pm

Já vím, ten prostor, kterého je nedostatek ... a to mám na délku odezdi ke zdi ... Každopádně všem zúčastněným děkuji! Opřeli ste se do toho s vervou Vám vlastní ...

Trochu mi zraje další nápad ... Sezobu ty maliny od Vás všech a zkusím je ještě vyfiltrovat ...
hlavacon
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 08 led, 2015 12:44 pm
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron