Lokálka TT 110x75

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » ned 18 led, 2015 1:08 am

Zdravím. Jak jsem už psal ve starém vlákně, rozhodl jsem se ze zřejmých důvodů přesedlat na TT a na profilové kolejivo Tillig. Rád bych znázornil malou mezilehlou staničku na okraji vesnice, s vlečkou a skladištěm, ať je tam nějaký provoz. Výstavbu tohoto kolejiště začnu rozbouráním toho starého, neb využiju desku :) Na kolejovém plánu bych asi nic neměnil. 1. kolej má užitnou délku 843mm, což bohatě stačí na Mn/MOs + rezervu (810/M152 a T334). Ve skryté výhybně jsou užitné délky kolejí 575 a 624mm. Skrytou část bych už neprotahoval, chci mít aspoň kousek širé trati jako teď. Nedávno jsem tu viděl velice pěknou fotku nějakého zákoutí na (reálné) železnici - tunel-přejezd-most. Já si to trochu prohodím, v levé části bude za portálem můstek přes potok a přejezd. Potok bude ústit do malého rybníčku někde u středu panelu...
_maleTT.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Morris Zapp » ned 18 led, 2015 8:21 am

Ahoj,

kolejové uspořádání stanice je takové dost nepravděpodobné: stavělo se to tak, aby ke skladišti byl pohodlný přístup z obou zhlaví. A ty máš ten přístup nejenom komplikovaný a jednostranný, ale navíc ještě vedený přes vlečku, tj. kolej v majetku cizího subjektu - to by ve skutečnosti asi narazilo. Ale chápu, že na tomhle prostoru těžko kouzlit...

Jo a ten potok a rybníček: rybníček by neměl být vsakovací (pokud zrovna nemodeluješ krasové území :wink: ), takže někde musí mít hráz, stavidlo, vrbičky (vodník není nutný :wink: ) a hlavně odtok ven z panelu.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 led, 2015 9:09 am

Tvé bývalé vlákno zůstane zachováno.Pro někoho jiného může být inspirací.No při pohledu na tvůj prostor,si říkám co budeš potom říkat v budoucnu na téma pro TT "Na dlani"/1000x800,které lze jednoduchou úpravou zmenšit na těch 1000x750 :D :?: Nejmenší jen o čtyřech výhybkách 850x700. :P
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » ned 18 led, 2015 9:39 am

Morris Zapp píše:Ahoj,

kolejové uspořádání stanice je takové dost nepravděpodobné: stavělo se to tak, aby ke skladišti byl pohodlný přístup z obou zhlaví. A ty máš ten přístup nejenom komplikovaný a jednostranný, ale navíc ještě vedený přes vlečku, tj. kolej v majetku cizího subjektu - to by ve skutečnosti asi narazilo. Ale chápu, že na tomhle prostoru těžko kouzlit...

Jo a ten potok a rybníček: rybníček by neměl být vsakovací (pokud zrovna nemodeluješ krasové území :wink: ), takže někde musí mít hráz, stavidlo, vrbičky (vodník není nutný :wink: ) a hlavně odtok ven z panelu.

Ahoj, představuju si to s tou vodou +- takhle nějak. Co se týká těch kolejí, to, co říkáš mě sice nenapadlo, ale cpát na takový prostor další průjezdnou kolej - to by se mi prostě nelíbilo. Takhle mi to připadá pořád lepší, než si to skladiště lípnout přímo k dopravní koleji.
milan ferdián píše:Tvé bývalé vlákno zůstane zachováno.Pro někoho jiného může být inspirací.No při pohledu na tvůj prostor,si říkám co budeš potom říkat v budoucnu na téma pro TT "Na dlani"/1000x800,které lze jednoduchou úpravou zmenšit na těch 1000x750 :D :?: Nejmenší jen o čtyřech výhybkách 850x700. :P

A tyhle plánky teprve chystáš? Že je nikde nemůžu najít :) Jinak je mi jasné, že by to šlo zmenšit, ale proč, když tenhle prostor mám. Raději budu mít co nejrovnější staniční koleje.
Naposledy upravil Rocky_MK dne ned 18 led, 2015 10:19 am, celkově upraveno 1
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 led, 2015 10:04 am

Rocky_MK píše:
milan ferdián píše:Tvé bývalé vlákno zůstane zachováno.Pro někoho jiného může být inspirací.No při pohledu na tvůj prostor,si říkám co budeš potom říkat v budoucnu na téma pro TT "Na dlani"/1000x800,které lze jednoduchou úpravou zmenšit na těch 1000x750 :D :?: Nejmenší jen o čtyřech výhybkách 850x700. :P

A tyhle plánky teprve chystáš?

Kdo si letos počká,ten se dočká :mrgreen:
Rocky_MK píše:Že je nikde nemůžu najít :)

Ani je nemůžeš najít :wink:
Rocky_MK píše: Jinak je mi jasné, že by to šlo zmenšit, ale proč, když tenhle prostor mám. Raději budu mít co nejrovnější staniční koleje.

Jsou TT-ečkaři co mají k dispozici ještě menší prostor než ty :wink: Vůbec mě nenapadlo,že toto téma je stále mezi Vámi aktuální.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod czhunter » ned 18 led, 2015 8:54 pm

Rocky_MK píše:
Morris Zapp píše:Ahoj,
kolejové uspořádání stanice je takové dost nepravděpodobné: stavělo se to tak, aby ke skladišti byl pohodlný přístup z obou zhlaví. A ty máš ten přístup nejenom komplikovaný a jednostranný, ale navíc ještě vedený přes vlečku, tj. kolej v majetku cizího subjektu - to by ve skutečnosti asi narazilo. Ale chápu, že na tomhle prostoru těžko kouzlit...

Co se týká těch kolejí, to, co říkáš mě sice nenapadlo, ale cpát na takový prostor další průjezdnou kolej - to by se mi prostě nelíbilo.

Podle mě by stačilo k vyřešení hlavní výtky (průjezd přes vlečku) jen otočit výhybky před staniční budovou.
Nemám to namodelované, ale řekl bych, že by se to tam mělo v pohodě vejít.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » ned 18 led, 2015 9:47 pm

Myslíš tak, že by se na vlečku zajíždělo přes úvrať (kolej u skladiště) ? To by se zas nedala zavážet vlečka, kdyby stály vozy u volné skládky a u skladiště. Takto můžu v pohodě použít část vlečky jako výtažnou kolej pro skladiště, a to i když je vlečka navezená.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » pon 19 led, 2015 6:45 pm

Co se týká toho oddělení vlečky a skladu - lepší ? Verze 1 Verze 2

EDIT: Už mě napadlo, co by šlo hodit na vlečku - plynárnu od Auhagenu. Můžu k tomu vozit uhlí a cisterny :) I když nevím, plynárna na kraji vesnice...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Střelec » úte 20 led, 2015 12:35 pm

Připomíná mi to moje léta zrušený kolejiště podle plánků BTTB na ploše 100x80 cm. Musí to bejt nutně okruh se skryťákem? Někde tu leží moje TT Kuehn variace na Milanovo "Sólo pro 810", určené pro 80x100, nebo pro lehce prodlouženou plochu (cca 80x120).
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » úte 20 led, 2015 6:05 pm

Jo...plánky a la Sólo pro 810 mě moc neberou.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Morris Zapp » úte 20 led, 2015 6:08 pm

A plánky typu "furt dokola do omrzení" tě berou?

Co třeba neuzavřený koncept skryté nádraží - koncové nádraží?
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 led, 2015 6:14 pm

Morris Zapp píše:A plánky typu "furt dokola do omrzení" tě berou?

Též mám ten pocit :mrgreen: Budeš muset čekat nebo si vymyslet něco sám.
Morris Zapp píše:Co třeba neuzavřený koncept skryté nádraží - koncové nádraží?

To se mu nebude líbit.Takový návrh mám schovany na tomto prostoru o čtyřech výhybkách. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » úte 20 led, 2015 6:15 pm

Vždyť nemusím nutně kroužit, od toho tam mám tu skrytou výhybnu...na téhle ploše to nikdy nebude super poježdění. Ale něco na tenhle způsob mi bude stačit. Jen se snažím najít co nejučesanější zaústění vlečky a skladištní koleje.
Koncovou stanici a skryťák jsem stavěl v N a nakonec jsem nad tím zlomil hůl.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » úte 20 led, 2015 6:21 pm

Verze 2 je dobrá.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod hudycz » úte 20 led, 2015 6:25 pm

Verze 2 je podle mě dokonalá.
z21, HO, HOe, HOm,
hudycz
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19 led, 2015 5:25 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků