Lokálka TT 110x75

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » pát 27 lis, 2015 7:15 pm

Tomáš píše:Navíc si na tomhle všem dál osvěžíš různé modelářské techniky,které bych se na modelu za několik tisíc bál dělat.

...a to je další věc. Vrtat do modelu za takové peníze bych se taky bál.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod JanoH0e » pát 27 lis, 2015 7:46 pm

No, ber to tak, že ak vyjde Tillig s prekvapením, čo sľuboval na rok 2016 a bude to "milé prekvapenie", nie nejaké nemilé typu nemenovanej firmy, bude razom "dostatok" tilig hektorov vo "výslužbe" za prijateľnú cenu. Teda ak nedošporíš na prekvapenie :D
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Adam96 » pát 27 lis, 2015 9:43 pm

JanoH0e píše:No, ber to tak, že ak vyjde Tillig s prekvapením, čo sľuboval na rok 2016 a bude to "milé prekvapenie", nie nejaké nemilé typu nemenovanej firmy, bude razom "dostatok" tilig hektorov vo "výslužbe" za prijateľnú cenu. Teda ak nedošporíš na prekvapenie :D


Vzhledem k tomu, jak fungují termíny u modelářských výrobců, jakou kvalitou Tillig oplývá a kolik si za tu "kvalitu" nechá zaplatit, tak v šuplíku čeká na sestavení překvapení v leptané podobě od DK :D
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 491
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 8:02 pm

Protože mi poměrně dost vozů při sunutí na vlečku vykolejuje (a to i ty s kovovými dvojkolími a po zatížení), rozhodl jsem se to řešit radikálně. Jsem blbec, že jsem tu kolej položil hned s R286 za výhybkou. Sunutí 2 vozů v 95% není problém, ale sunutí 3, nedejbože více, už v 99% problém je. Spřáhla vozů, co jsou již v oblouku na vlečce, vystrkují vozy, které jsou teprve na srdcovce výhybky a už to leze ven.
Mám doma nějaké plonkovní pruty, pro které koupím podloží a položím vlečkovou kolej s rovinkou za výhybkou a poloměrem R286-300, to už by mělo být v pohodě. A nevadí mi, že pak bude kolej jen jednostranně využita. Jen se mi moc nechce trhat původní kolej komplet ven, raději bych ji uříznul kousek od nové koleje (vypadalo by to jako zrušená výhybka) anebo bych uřízl tu ,,širou" část a ponechal jen zrezavělou, zasypanou kolej v areálu ZZN. A můj dotaz zní, má to nějaké opodstatnění v reálu? Skladiště by totiž v tomto případě stálo na té původní koleji, terén by byl samozřejmě srovnaný. Takhle nějak.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod hopeter » sob 28 lis, 2015 8:35 pm

Mě to připadá takový divný... Těžko asi stavěli skladiště na staré koleji... ( pokud jsem správně pochopil co zamýšlíš ).
Koukal jsem na fotky a máš ještě prastará zeuke spřáhla. Zkusil bych pořešit jestli s nejnovějšíma to nebude lepší , případně dodělat kinematiku.
Já jsem musel na kolejivo kuehn upravit všechny vozy na kovová kola a vyměnit spřáhla, protože kuehn má nižší kolejnice a přes výhybky jsem se starýma plastovýma kolama neprojel ani tažením...
Jo a co ten lomeňák o kterém se diskutovalo - určitě nevadí ?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 8:45 pm

hopeter píše:Mě to připadá takový divný... Těžko asi stavěli skladiště na staré koleji... ( pokud jsem správně pochopil co zamýšlíš ).
Koukal jsem na fotky a máš ještě prastará zeuke spřáhla. Zkusil bych pořešit jestli s nejnovějšíma to nebude lepší , případně dodělat kinematiku.
Já jsem musel na kolejivo kuehn upravit všechny vozy na kovová kola a vyměnit spřáhla, protože kuehn má nižší kolejnice a přes výhybky jsem se starýma plastovýma kolama neprojel ani tažením...
Jo a co ten lomeňák o kterém se diskutovalo - určitě nevadí ?

Ta spřáhla se výborně spojují a rozpojují i v oblouku, proto bych je rád ponechal. Než kupovat nová spřáhla ještě k novým dvojkolím do každého vozu, to už bych snad radši koupil nové komplet. Na jiných výhýbkách je všechno v pohodě. I když na plnou rychlost vjedu sunutím do odbočky staniční výhybky (WL/IBW-R), nic nevykolejí. Jen na vlečce.

A jo, máš asi pravdu, bylo by to divné. Ještě bych tu kolej v ZZN mohl zasypat úplně, aby nebyla vidět. Terén by to skoro nezvedlo a pořád by to byl menší zásah (a míň pracný), než ji celou vyndavat.
Naposledy upravil Rocky_MK dne sob 28 lis, 2015 8:51 pm, celkově upraveno 1
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 8:48 pm

A doléhají ti výhybkové jazyky :wink: Máš dobře položenou inkriminovanou výhybku :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 8:50 pm

Jazyky doléhají krásně. Položená je podle mě v pořádku, problém je určitě jen v tom ostrém oblouku za ní.
Jo, a ten lomeňák u pravé staniční výhybky, na který se ptal hopeter, je úplně bezproblémový.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 8:52 pm

A ten poloměr je kolik?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 8:54 pm

Zhruba R286 a hned za výhybkou. Není tam ani kousek rovinky. Jsem si jistý, že je to hlavní příčina, stačí pozorovat to sunutí a vždycky ty vozy v oblouku vytlačí spřáhly vůz, který je teprve u srdcovky.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 8:55 pm

Tak zkus ještě jednou,pomalu suň vozy,ale použij lupu.Není možná,protože oblouk R286 je klasika BTTB.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 8:56 pm

Já vím, však jsem ho použil jako šablonu.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 8:57 pm

Tak potom něco nehraje v blízkostí srdcovky nebo u přídržnice.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 9:01 pm

To jsem už kontroloval x-krát...a to by pak asi nebylo sunutí 2 vozů bezproblémové...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Lokálka TT 110x75

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 9:03 pm

Tak zjisti proč vypadávaní z kolejí začíná u tří vozů :?: Někde musí být příčína :!: Podívej se postupně potom oblouku.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků