Arx domácí kolejiště 80,0 x 50,0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Arx » ned 04 led, 2015 9:49 pm

Zdravim všechny.
Objednal jsem si k vánocům startset od Fleischmanna v N-ku. Obsahuje parní mašinku, dva otevřené vozy, jednu cisternu a ovál bez výhybky. S tímto setupem si chci postavit jednoduchou krajinku a kochat se pomalu kroužícím vláčkem, což chápu není 99% přítomných železničářů po chuti, ale mně to stačí. Přikládám 3D náhled hrubé představy v programu SCARM.
Přílohy
snapshot II.jpg
Arx
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04 led, 2015 8:59 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Dusan » ned 04 led, 2015 10:11 pm

Hele na relax, proč ne, hlavní je, že to splní svůj(Tvůj) účel. Já bych zrušil jednu silnici, tu směrem z křižovatky do leva a z rybníku bych naopak udělal malý odtok doleva propustkem pod tratí. Vpředu silnice trať podjíždí, to je OK, dle toho, že tam nemáš závory. Asi bych si odpustil hrad i místo kopce by mohl být jen vyšší porost.
Ať se daří.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Arx » ned 04 led, 2015 10:21 pm

Dušane, děkuju za podnětné připomínky, je to zatím jenom takovej nápad, v reálu to bude vypadat určitě trochu jinak. Jenom mě zajímalo, kdo jako první zareaguje a jestli budu ihned vykázán z privilegované společnosti jakožto "tupej kroužič". :) Původně mě napadlo založit nové vlákno s titulkem "tupě kroužím a nestydím se za to", ale jakožto nováček fóra jsem nenašel odvahu.... :D
Arx
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04 led, 2015 8:59 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod pekl024 » ned 04 led, 2015 10:36 pm

Arx píše:................zareaguje a jestli budu ihned vykázán z privilegované společnosti jakožto "tupej kroužič". :)


Když jsi si o to řekl, tak táhni ...... :lol:


Arx píše:Původně mě napadlo založit nové vlákno s titulkem "tupě kroužím a nestydím se za to", ale jakožto nováček fóra jsem nenašel odvahu.... :D


Asi jsi klidně mohl, pokud budeš prezentovat svoje dovednosti a zkušenosti proč ne. Každý nějak začíná/vrací. Udělal bych alespoň výhybnu v tunelu. Koukni na Franka, jednoduché a jak si vyhraje :-)viewtopic.php?f=1&t=5015&hilit=franky

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod fulda » pon 05 led, 2015 8:25 am

Tohle je exemplární případ "sjízdného diorámatu" a takováto kolejiště rozhodně mají své místo v našich domácnostech.
Na youtube je jedno ještě menší kolejiště, kde si autor vzal jako motiv vlak projíždějící v ZOO. Tím pádem mohl kolejiště rozdělit jako pizzu, každej kousek je výběh jiného zvířete a je to tím pádem samostatně modelovanej kousek. Nikomu neva, že se projede jedním tunelem z pavilonu opic k ledním medvědům.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Arx » pon 05 led, 2015 2:10 pm

pekl024 píše:
Arx píše:................zareaguje a jestli budu ihned vykázán z privilegované společnosti jakožto "tupej kroužič". :)


Když jsi si o to řekl, tak táhni ...... :lol:


Arx píše:Původně mě napadlo založit nové vlákno s titulkem "tupě kroužím a nestydím se za to", ale jakožto nováček fóra jsem nenašel odvahu.... :D


Asi jsi klidně mohl, pokud budeš prezentovat svoje dovednosti a zkušenosti proč ne. Každý nějak začíná/vrací. Udělal bych alespoň výhybnu v tunelu. Koukni na Franka, jednoduché a jak si vyhraje :-)viewtopic.php?f=1&t=5015&hilit=franky

Petr


Jasně, ale já nemám dojem že bych si nevyhrál a prostředky které ušetřím za výhybky, přestavníky a ovládací elektroniku zase vrazím jinam, třeba do krajiny, nějakého toho osobního vagonku atd. Nejde mi o simulaci skutečného železničního provozu, to je jak technicky, tak finančně mimo moje možnosti. Chci jenom udělat nějakou pěknou krajinku s co nejvíce detaily v které se jako třešnička na dortu pomalu pošine malinká maketka parní lokomotivy s vagonky. To je celé.
Arx
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04 led, 2015 8:59 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Arx » pon 05 led, 2015 2:20 pm

Mimochodem, Frankyho kolejišťátko je nádherné a v mnohém pro mě inspirativní - například ta krycí krabice proti prachu je skvělý nápad. Proti mikrotenové folii je to daleko čistší řešení. A detaily - pastva pro oči. :wink:
Arx
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04 led, 2015 8:59 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Franky » pon 05 led, 2015 2:24 pm

:oops:
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 led, 2015 2:32 pm

Nevím jaké rozměry má startset od Fleischmanna,no žádné mini kolejiště tě nezaujalo ve III.díle?Jsou tam i okruhy (dětské).
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod pekl024 » pon 05 led, 2015 2:38 pm

Jen bych podotknul , dvě výhybky a kousek koleje je v částce v krajině zanedbatelný náklad.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod chameleon » pon 05 led, 2015 2:58 pm

pekl024 píše:Jen bych podotknul , dvě výhybky a kousek koleje je v částce v krajině zanedbatelný náklad.

přesně tak, stačila by i 1 výhybka.
Raději než ovál bych si udělal osmičku..
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Arx » pon 05 led, 2015 3:23 pm

milan ferdián píše:Nevím jaké rozměry má startset od Fleischmanna,no žádné mini kolejiště tě nezaujalo ve III.díle?Jsou tam i okruhy (dětské).


Rozměr je 81x47cm, ale musel jsem z něj kvůli rozměrům vyndat dvě krátké rovné koleje ( respektive jednu dlouhou ), protože základní deska má rozměr 80x50 a přes to vlak nejede! :) I tak je ta šířka jen tak tak. ( a dost už bylo takání! ) :D
Arx
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04 led, 2015 8:59 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 led, 2015 4:09 pm

Hmm,tak pár tipů.
Kameničky - 78,0 x 50,0 (není okruh)
Zadní Doubice - 78,0 x 50,0 (není okruh)
Všechny kolejiště "Dětské" mají rozměry 75,0 x 75,0 (okruh)
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Arx » pon 05 led, 2015 5:31 pm

Takže teď bych měl udělat co? Běžet si koupit knihu? Kdyby byl někde k dispozici náhled, abych si udělal představu, zda to pro mě má vůbec smysl...
Arx
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 04 led, 2015 8:59 pm

Re: HRAČKOVÉ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Jarda H. » pon 05 led, 2015 6:07 pm

Arx píše:Takže teď bych měl udělat co? Běžet si koupit knihu? ......


Nemusíš :lol: jenom si musíš najít vlákno "Plan kolajiska VII" a v tom dlouhém vlákně si ty plánky dohledat, Milan je tu publikoval k nahlédnutí, diskuzi i inspiraci dávno před vytištěním knihy.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků