H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod hank » ned 11 led, 2015 10:17 am

No jo.. akorát ten název...

Odtud ten německý nepřesný název. Správně by mělo býti Schönewehr.


Jenže Schleife nemá nic společného s vodou, to je spíš stuha nebo smyčka (ano, šlajfka... :lol: ). Nechtěl jsi spíš říct Schöneschleuse - jako šlajsna?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Vladimír_B » ned 11 led, 2015 9:08 pm

hank: ano zmotal jsem šlajfku a šlajsnu, teď už bych to neměnil. Původní význam to už bez tak ztratilo. Šlajfka je taky "spojovací" kolej, výjezd z depa...
Mám tu další vývoj plánku: http://vladimirb.rajce.idnes.cz/Schones ... averze.jpg rozšířený rám na 235 na 140. Nějakou extra duševní hloubku to nemá. Na tomhle pětníku ani mít nemůže. Ale v podstatě zadání splňuje - kus širé trati, stanice, posun, skryťák dole, "dlouhé" soupravy. Výškově by trať začala stoupat za spodní stanicí, horní stanice by byla v rovině a ta horní vratná smyčka by z obou stran taky stoupala až k vrcholu - nejbližší bod přiblížení ke spodní stanici... Nakonec se dá i posunout tunel o kus zpět, tak by nebyla výhybka hned před tunelem. A ještě tam můžu přidat jednu vlečku a třeba i úzkou... :D :D :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Sandy » ned 11 led, 2015 10:13 pm

Je úsměvné pozorovat, jak se jistě zkušený modelář pokouší přelstít fyzikální zákony. :roll:
Vladimíre, na tomto prostoru se v H0 nic světoborného vymyslet nedá.
Když se dívám na ten poslední návrh, mám jednu intimní otázku. Dá se to původní kolejiště použít alespoň na zátop?
A teď pár poznámek z mých podobných pokusů.
Pro relativně "dlouhé" soupravy budeš mít ve spodní stanici k dispozici v nejlepším případě 1200 mm (od výhybky k výhybce). V té horní tak 700 až 800.
Nevím, jestli stále ještě platí to "občasné ježdění v bytě" nebo jsi se definitivně přestěhoval do sklepa (podkroví).
Před mnoha a mnoha lety jsem taky takhle plánoval, až jsem skončil na rozměru 320*160 cm.
Od 15.dubna do 15.října opřeno o zeď. Od 15.října do 15.dubna položeno na zem v obýváku (tvar L, plocha 26 m2). Průchod vlevo od kolejiště cca 30 cm. Skříňky napravo od kolejiště 6 měsíců nepoužitelné. Základní rám vysoký 10 cm, výška SN 12 cm, nejvyšší bod krajiny cca 25 cm nad rovinou viditelné stanice +10cm na stromky). Taková placka. Ale je neuvěřitelné, jak takových 60 cm dokáže trčet do prostoru...... :lol:
Manželka to vydržela tři sezony, pak jsem byl nekompromisně odsouzen do vyhnanství.....

Jinak ten poslední návrh vypadá dobře. Kdyby se ještě zapracovalo na levém zhlaví horní stanice, tak by to bylo i na smysluplné ježdění. Na přehršel vleček to navypadá, ale sem tam krátká manipulační kolej by se tam možná vešla.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Vladimír_B » pon 12 led, 2015 9:14 pm

Děkuji, akorát já jsem zkušená leda kecka. :(
První otázka: ano, demontovaný materiál z kolejiště se již třídí jako potrava pro Clubky (to jsou kamna, pro mladší ročníky :D ) a ještě jsem v nich ani nezatopil a že jsou na uhlí vím taky. :wink:
Za druhé: ano, je to zoufalost. Dále bez čísel. Trvale dočasné umístění sklep, než se postaví podkroví (střednědobý projekt). Moduly to tam přežily bez problémů. :shock: :oops: Do místnosti se to ani nepokouším dostat - tam by se to muselo stavět a nemohlo by to být rozšířené.
Vlastní rám je z prken (50*20 cca) a na to jak je hrozně řemeslně provedeno to drží i ve zkrutu jako čert - prostě se ani nehne. Tam opravdu nejsou vrutíčky 4*20, ale klidně padesátky, M6 vedle M8 atd...
Chtěl jsem mít něco na ježdění/posunování a využít stávající rám. Nechci žádné mega projekty. Vidím jak to tady vypadá a dopadá + finance. Horní stanice byla myšlena jen jako nákladiště-zastávka, takže potom těch osmdesát stačí. Tzn. žádné křižování, předjíždění a ani se tam nemusí vejít vlak atd. Nakonec bych udělal horní okruh bez stanice, více méně jen krajinu, příp. jednu vlečku, zastávku, budovu odbočky... Horní okruh by byl jen pro potěchu oka - jízda vlaku krajinou. Většina vleček by byla na modulech, které by se napojovaly z podzemí. Mám tu pár pomníčků. (desítky :roll: - moduly tedy jen dva) a nakonec by moduly byly zakončeny dalším malým skryťákem, takže by to celé dávalo jakýs takýs smysl nesmyl...
K té úzké - myšlena průmyslová drážka, spíš H0e... Viděl jsem ceny u bububuBusche :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Vladimír_B » ned 18 led, 2015 7:39 pm

Tak po víkendu postup žádný. My normální totiž celý víkend budujeme v 1:1 a zítra si jdu konečně odpočinout do zaměstnání. :D Jinak na plánku níže je naznačené dělení starého a nového rámu. Využití by to mělo při jediném plánovaném stěhováním ve střednědobém horizontu (:D) a taky pro případné rozšíření kolejiště. Buď vloženým dílem - vlastně se prodlouží dvě DK koleje v nádraží (obdobně jako na strategicky významném sušickém úseku), skryté a viditelná smyčka. Další možností je nahrazení přílepku novým dílem kolejiště asi tak za několik světelných let... A skryťáček už mám jeden vybraný od Mistra z prvního dílu...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 23 dub, 2015 9:09 am

Tak co Vláďo, jak pokračuješ?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Vladimír_B » sob 02 kvě, 2015 8:43 pm

Nijak, nebyl čas. Nejdřív se mi příliš rozjel vlak práce (za peníze) a práce (barák) až nebyla síla na další práci. A teď soudružky z OÚNZ zatáhly za záchranou brzdu a vlak stojí (ano, jsem v pr*eli :D). Takže bude více času na koníčky (a lepší polovičku samozřejmě), pokud čas nezabiju jinak. Další problém je vlastní koncepce, resp. výsledné pojetí co s tim. To kdyby Petr Dé věděl co možná provedu s "jeho" moduly v rámci domácího modulo kolejiště...
Ve čt mě propustili z nemocnice po skoro dvou týdnech hospitalizace a budu marodit asi ještě dva měsíce, proto jsem neodpověděl. Prostě všechno je to v háji...
A pak, že je dobrý zdravý životní styl... Ultra magor jsem tedy nebyl, ale tak nějak normál a bylo mi to stejnak zbytečný... :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 04 kvě, 2015 1:21 pm

Ajajaj, to není nic příjemného. Tak přeju brzké uzdravení aspoň do té míry, abys mohl začít modelařit...
Mimochodem k tomu životnímu stylu, to jistě znáš o těch dvojčatech.
Jeden chlastal, kouřil flámoval a ponocoval a dožil 95 let, a jeho brácha si v životě nezapálil, k alkoholu ani nečuchnul, chodil spát se slepicemi a umřel když mu bylo půl roku...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Vladimír_B » pon 04 kvě, 2015 4:36 pm

Díky, tak já modelařit můžu. Mě dohromady skoro nic nejni, až na jednu (zásadní) chybu v hardware... :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod milan ferdián » pon 04 kvě, 2015 5:03 pm

No hlavně jak je softwer v pořádku a ty :wink: .Drž se.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace :-)

Příspěvekod Vladimír_B » úte 05 kvě, 2015 5:06 pm

Díky
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: H0 Schöneschleife ČSD - recyklace na druhou

Příspěvekod Vladimír_B » pon 05 úno, 2018 12:01 pm

Ahoj, tak jsem vytáhl kostlivce ze skříně. Posun/v s kolejištěm skoro žádný. S moduly jsem definitivně skončil. Za těch drahně let jsem sotva položil koleje a teď ještě (a aspoň dodělám elektriku) a půjdou prodat (30°, R 2000, code 83, za cenu stavebnice). S kolejištěm pochyby zůstávají. Teď mám rozpracováno něco takového:
https://vladimirb.rajce.idnes.cz/Schone ... #Bmezi.jpg
Hlavní trať II. řádu s krátkou lokálkou (70. léta), viditelné koleje ústí do skryťáku šuplíkového provedení. Tenhle návrh má samozřejmě ještě spoustu nezodpovězených otázek a problémů... A taky ten s prostorem, kolejiště je plánované na segmenty, protože nevím co přinese třeba dlouhodobý horizont. Jednak mi to přijde dost velké, ale na druhou stranu je to asi nejmenší možné při splnění požadavků. Sólo pro M131.1 je na mě málo a třeba Marwinova idea s II. epochou je zajímavá, ale já bych do ní neměl co dát (skoro). A to je další vlastně další důvod setrvání v H0 a spol. - množství nasyslených vozů... :D A zbavovat se jich nechci.
Stát dnes s nulou na začátku, tak si postavím N kolejiště do konferenčního stolku s Amerikou a občas bych si něco postavil... (V kitníku mám i patnácku, UTInu a osmaosmdesátku :D a mnoho jiných pomníčků)...
A do toho starosti v měřítku 1:1, z odpočinkové zimy je stejně pracovní, když ani pořádně dlouhodobě nevydrží ani mráz, ani sníh. Dost bylo fňukání. :D Moc jsem Vás nepotěšil a jdu do práce...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků