Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » ned 28 pro, 2014 2:08 pm

Myšpulín píše:Pokud po tom nebudeš chodit, polystyren stačí. Několik stojek a desku dostatečně vysoko, pokud nemáš oči na vrch hlavy a ruce hned pod nimi. A klidně můžeš tu desku polyše udělat opět s dírou a zakrýt další. Na slepení ti stačí kousek.

pokud nemáš oči na vrch hlavy a ruce hned pod nimi - tohle asi moc nechápu :D
Jinak to nezní tak blbě udělat vršek z desky polyše a ty prudký kopce taky z naklopený desky. Rohy nějak podlepit a potom to celý seřezat.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod Myšpulín » ned 28 pro, 2014 2:52 pm

MarekD píše:
Myšpulín píše:Pokud po tom nebudeš chodit, polystyren stačí. Několik stojek a desku dostatečně vysoko, pokud nemáš oči na vrch hlavy a ruce hned pod nimi. A klidně můžeš tu desku polyše udělat opět s dírou a zakrýt další. Na slepení ti stačí kousek.

pokud nemáš oči na vrch hlavy a ruce hned pod nimi - tohle asi moc nechápu :D
Jinak to nezní tak blbě udělat vršek z desky polyše a ty prudký kopce taky z naklopený desky. Rohy nějak podlepit a potom to celý seřezat.

Přístup do výhybny je otvorem zespodu. Tedy tam musíš strčit hlavu, abys něco viděl, a ruku, abys mohl něco vyndat, nebo obě, abys mohl něco rozpojit. Pokud budeš mít nad hlavou hned dekl, je otvor na dvě věci. Sám mám skořepinové celé kolejiště a vím, jak je problematické se občas někam nasoukat. Spodní desku, pokud nemusím, tak nemám, jen vedení tratě.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » ned 28 pro, 2014 3:11 pm

Myšpulín píše:
MarekD píše:
Myšpulín píše:Pokud po tom nebudeš chodit, polystyren stačí. Několik stojek a desku dostatečně vysoko, pokud nemáš oči na vrch hlavy a ruce hned pod nimi. A klidně můžeš tu desku polyše udělat opět s dírou a zakrýt další. Na slepení ti stačí kousek.

pokud nemáš oči na vrch hlavy a ruce hned pod nimi - tohle asi moc nechápu :D
Jinak to nezní tak blbě udělat vršek z desky polyše a ty prudký kopce taky z naklopený desky. Rohy nějak podlepit a potom to celý seřezat.

Přístup do výhybny je otvorem zespodu. Tedy tam musíš strčit hlavu, abys něco viděl, a ruku, abys mohl něco vyndat, nebo obě, abys mohl něco rozpojit. Pokud budeš mít nad hlavou hned dekl, je otvor na dvě věci. Sám mám skořepinové celé kolejiště a vím, jak je problematické se občas někam nasoukat. Spodní desku, pokud nemusím, tak nemám, jen vedení tratě.

Já zas docela rád podkladovou desku nechám, zespod je to pak hezky čistý, dobře se po ní vede kabeláž a taky se od ní dobře odpichuje stoupání další trati než vyřezávat každý žebro do perfektní výšky. Vyhodil jsem si snad jen v tom místě abych měl přístup do výhybny.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod Myšpulín » ned 28 pro, 2014 3:36 pm

Každému co mu vyhovuje. Ale než to začneš uzavírat, polož provizorně ten dekl a zkoušej. A ještě jedna připomínka. Nezapomeň na zábradlí. Přeci jen cena modelů je dost velká a nemají křídla ani padáky.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 28 pro, 2014 4:26 pm

Marku nehledej složitosti kde nejsou. :D stačí Ti nůžky,kartón,lepidlo a kuchyňské utěrky. Návod jak na to máš tady: http://shimiland.info/Terra_01.html
Tady máš zase postup,jak udělat snímatelný kus krajiny. http://shimiland.info/Krajina_16.html
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » ned 28 pro, 2014 5:38 pm

Já spíš jen hledám možnosti a inspiraci, když už nenajdu nic na fotkách různých uživatelů ptám se na vhodnou radu od někoho kdo už něco málo postavil :) Asi to takto lehce vyřeším. Polyš a karton :) Díky pánové!
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 28 pro, 2014 7:10 pm

Já použil kombinaci obojího,prostě co dům dal. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » stř 31 pro, 2014 3:59 pm

Pánové mám na vás takovou silvestrovskou otázku. Protože nebydlím tam kde momentálně děláme na kolejišti tak si beru nějakou práci vždy sebou. A pomale přemýšlím jak udělám panel.
Budu mít teda dva.
Jeden na hlavní trať a druhý na lokálku.
Budou extérní, odpojitelné na konektory. Jestli budou jen na klíně nebo na ně vymyslím na kolejiště nějaké klipy aby se dali dávat z různých stran zatím nevím.
Ale řeším:
1)Kde mít konektory? Nějak zasazené (zahloubené) v bočnici kolejiště nebo skryté pod kolejištěm? Napadlo, mě třeba nějak je zapustit do bočnic a udělat je třeba ze dvou stran kolejiště, aby se dalo připojit z více míst.
2)Jaké vhodné konektory?
3)Někam pod kolejiště pak umístím krabičku se zdroji pro napájení přestavníků, osvětlení atd.. kde bude i prodlužka, aby se kolejiště potom připojovalo vyloženě na jednu zásuvku. Asi dobrý ne?
4)Jak řešíte multimausky? Mám tenhle set http://www.scalatt.it/public/data/Docde ... IMAUS5.jpg kdybych chtěl časem ještě druhou myšku tak jak řešíte konektory? Zase mě napadlo nějaká prodlužka a konektor zahloubit do bočnice kolejiště. Mít třeba z čela kolejiště sadu konektorů na myši, na pulty atd... Aby člověk nemusel lézt pod kolejiště a něco tam zapojovat, nebo musel mít 5m dlouhý kabel na myš.

Díky všem za rady!
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod fulda » stř 31 pro, 2014 6:05 pm

TOHLE znáš?
Já mám tedy trafa nacpaná ve škatuli ze starého počítačového zdroje. Ta má na sobě rovnou konektor. Centrální vypínač je vyvedenej dopředu.
Pak tam mám vyřezané okénko, ve kterém je naroubovaná telefonní rozpětka.
Takže kolik chceš myší, tolik jich připojíš.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » čtv 01 led, 2015 5:47 pm

fulda píše:TOHLE znáš?
Já mám tedy trafa nacpaná ve škatuli ze starého počítačového zdroje. Ta má na sobě rovnou konektor. Centrální vypínač je vyvedenej dopředu.
Pak tam mám vyřezané okénko, ve kterém je naroubovaná telefonní rozpětka.
Takže kolik chceš myší, tolik jich připojíš.


Supr něco takovýho sem potřeboval vidět. Udělám to taky tak. S tím zdrojem to není špatnej nápad, asi lepší to narvat do počítačovýho s jedním napájecím kabelem než mít pod stolem další prodlužku z X dírama. Jaký používáš na myši kabely abys je měl dost dlouhý na chození kolem stolu?
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » sob 10 led, 2015 10:10 am

Pánové máte tip kde sehnat dobré táhlo k relátku?
Obrázek
koukal jsem, že na serva používáte takové krásně pružné tyčinky. Byl bych rád aby se vešlo průměrem do dírky co je vprostřed táhla EW1 tilig http://www.vlackybekr.cz/fotky6913/foto ... eva-TT.jpg
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod RadekH0 » sob 10 led, 2015 10:19 am

No, jako dobré táhlo se dá použít špice od kola.
Nevím ale, jestli by se vešla do díry táhla jazyků.
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod fulda » sob 10 led, 2015 10:25 am

Já pro ně chodím do pružinářství co je tady dole v Uhříněvsi.
Ale je to ocel, takže žádná pájka, ale svářečka a bodovačka
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod mpinta » sob 10 led, 2015 10:35 am

A já zase do hudebnin, pro struny. A přestože i to je ocel, tak běžná páječka a kapalina na nerez.
http://lokopin.wz.cz/body.php/kolejivo/servo.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod Rocky_MK » sob 10 led, 2015 10:37 am

V každém modelářství mají ocelové dráty.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků