Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » stř 29 říj, 2014 5:38 pm

Zdravím,
před nějakým rokem mě zaujal jeden plánek kolejiště od Milana. Začal jsem na to nakupovat koleje a dokonce jsem začal i s nějakou drobnější stavbou. Bohužel kvůli stěhování to šlo do útlumu a teď bych se k tomu zpět rád vrátil. Bohužel moje téma zde bylo nejspíš již smazáno a veškerá dokumentace co jsem měl z wintracku je již také pryč. Chci se zeptat zdali někdo nemáte tento plánek:
Příloha stažený soubor.jpg je dlouhodobě nedostupná.


Na googlu už jsem ho našel jen v této náhledové kvalitě a potřebuji díky němu udělat opět plány ve wintracku. Kniha s milanovými plány už skončila taky bůh ví kde a tak se nějak nemohu pohnout z místa.

Děkuji za pomoc!
Přílohy
stažený soubor.jpg
stažený soubor.jpg (14.8 KiB) Zobrazeno 8713 krát
Naposledy upravil MarekD dne pát 31 říj, 2014 7:42 am, celkově upraveno 1
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » stř 29 říj, 2014 6:01 pm

dolnlhota001.jpg
Ještěže si všechny tyhle věci hned ukládám ;)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod MarekD » stř 29 říj, 2014 6:47 pm

Díky moc!
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » stř 29 říj, 2014 6:48 pm

Není zač :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod MarekD » stř 29 říj, 2014 6:56 pm

Náhodou v kterém dílu Milanovi knihy tenhle plánek je? Je tam k tomu plánku nejspíš i nějaký popis a text a docela rád bych si ho přečetl.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod Rocky_MK » stř 29 říj, 2014 7:16 pm

Zkus pohledat tady.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod chameleon » stř 29 říj, 2014 7:31 pm

MarekD píše:Náhodou v kterém dílu Milanovi knihy tenhle plánek je? Je tam k tomu plánku nejspíš i nějaký popis a text a docela rád bych si ho přečetl.

I. díl, str. 53
Doprovodný příběh/povídání není, ani skryťák :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod MarekD » pát 31 říj, 2014 4:41 am

Rozumím díky,
zrovna zde zkusím rozvést diskuzi nad zpracováním. Uvažuji jak udělat samotný podklad pod kolejivo. Zatím mám v plánu udělat jednoduchý rošt z fošen 30x100 s tím že bude mít pouze jednu předělovací příčku a vniknou tak dva čtverce cca 1x1m.

Na to bych chtěl pokládat 8mm OSB desku, která by měla jít prohýbat. Protože Milan už tam má zakreslené výškové úrovně tak jsem usoudil, že do skrytého nádraží bude potřeba -5cm klesat z hlavního nádraží a na lokálku vystoupat +8cm oproti hlavnímu nádraží. Výška ve skryťáku tak bude něco kolem 12cm když počítám s nějakou tloušťkou desky.

Zkusil jsem rozkreslit rozřezaní OSB desky na jeden kus, počítám, že trať na lokálku do stoupání ohnu, ale bojím se, že ty krajní oblouky ne a hlavně by bylo asi nutné je ještě proříznout dále až k výhybce do skryťáku a to samé u nádraží, aby se pro klesání využil celý oblouk od výhybky k výhybce.

Nějaké rady?
dolnlhota001 – kopie.jpg
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod MarekD » pát 31 říj, 2014 5:06 am

Jeste mi doslo, ze to klesani hned za hlavni stanici vlevo nebude nejlepsi kvuli tem dvoum mostum, byli by pak kazdy urovnove jinak asi o 1,5cm. A nejsem si jist jestli je sance az za nimy tech 5cm zklesat.

Omluvte diakritiku, pisu z mobilu.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 31 říj, 2014 6:18 am

MarekD píše:Jeste mi doslo, ze to klesani hned za hlavni stanici vlevo nebude nejlepsi kvuli tem dvoum mostum, byli by pak kazdy urovnove jinak asi o 1,5cm. A nejsem si jist jestli je sance az za nimy tech 5cm zklesat.

Omluvte diakritiku, pisu z mobilu.

Bacha, hned před mosty máš přejezd, aby Ti na silnici nevyšel schod.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod MarekD » pát 31 říj, 2014 7:25 am

No to je vlastně další krpa v plánu. Napadá někoho jak to vyřešit? Abych do toho skryťáku zklesal?, mám obavu, že nechat to v jedné úrovni tak bude ve skrytém málo místa (myšlena výška) dosáhnout třeba do toho tunelu kde se ve směru na lokálku kříží vlaky.
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 říj, 2014 7:58 am

MarekD píše:Jeste mi doslo, ze to klesani hned za hlavni stanici vlevo nebude nejlepsi kvuli tem dvoum mostum, byli by pak kazdy urovnove jinak asi o 1,5cm. A nejsem si jist jestli je sance az za nimy tech 5cm zklesat.

Omluvte diakritiku, pisu z mobilu.

Tak místo úrovňového přejezdu,postav silniční podjezd.Světlost podjezdu cca 3,5 m = TT 29 mm.Výška T.K.stanice je +50,hladina říčky +/-0 ,ještě celková konstrukční síla mostu 1,45 m = TT 12 mm.Výpočet výšky silnice bude 50 - 12 - 29 = 9 mm (reál 1,0 m nad hladinou říčky,takže pravidelně na jaře zatopena) nebo použít konstrukčně jiný železniční most.Říčku je možné trochu posunout více dovnitř kolejiště,aby volná skládka měla zachovanou určitou plochu pro vykládku/nakládku.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plán kolejiště

Příspěvekod MarekD » pát 31 říj, 2014 8:08 am

milan ferdián píše:
MarekD píše:Jeste mi doslo, ze to klesani hned za hlavni stanici vlevo nebude nejlepsi kvuli tem dvoum mostum, byli by pak kazdy urovnove jinak asi o 1,5cm. A nejsem si jist jestli je sance az za nimy tech 5cm zklesat.

Omluvte diakritiku, pisu z mobilu.

Tak místo úrovňového přejezdu,postav silniční podjezd.Světlost podjezdu cca 3,5 m = TT 29 mm.Výška T.K.stanice je +50,hladina říčky +/-0 ,ještě celková konstrukční síla mostu 1,45 m = TT 12 mm.Výpočet výšky silnice bude 50 - 12 - 29 = 9 mm (reál 1,0 m nad hladinou říčky,takže pravidelně na jaře zatopena) nebo použít konstrukčně jiný železniční most.Říčku je možné trochu posunout více dovnitř kolejiště,aby volná skládka měla zachovanou určitou plochu pro vykládku/nakládku.


Docela rád bych zachoval ten přejezd jak je i oba mosty by se mi líbily jak jsou. Jen jak si milane počítal se skryťákem? Že by byl úrovňově také +50? Protože když to tak počítám tak potom by výška skrytého nádraží byla nějakých 7-8cm. Je to dost?
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 říj, 2014 8:29 am

Jestli myslíš úplně vzadu nenakreslený,tak zde je několik možností.
1-jednoduchý T.K. +50 - rozdíl je těch 80 mm,což dle NEM102/H4 je průjezdný profil 43 mm,dále NEM122/h 8 mm,síla nosného materiálu 10 mm a jsme celkově 61 mm.Zůstane nám k dobru 19 mm pro světlost skryťáku,takže skryťák bude mít celkovou světlost od T.K. 62 mm.
2 - jednoduchý,jen o něco klesne z T.K. +50 na cca +35 mm
3 - dle definice "Logiky kruhu",jen navržen v přímém tvaru
4 - obě větve tratě klesají vzadu do společného skryťáku,který bude situován vpředu pod odbočnou stanici s dostatečnou světlostí
5 - obě větve tratě klesají do smyček
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Dolní Lhota - pomoc začátečníkovy při plánování

Příspěvekod MarekD » ned 02 lis, 2014 5:31 pm

Dejme tomu, kdybych zklesal na zmíněných +35mm tz. když počítám výšku lokálky +133mm. Tloušťka desky na kterém bude lokálka 8mm. Tak výška skryťáku bude 9cm. Je to dost? Nikdy jsem skryté nádraží nestavěl, tak netuším jestli je to z praktického hlediska dost.

Díky za rady
MarekD
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 26 čer, 2011 10:42 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků