TT kolejiště 455x360cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hopeter » ned 05 úno, 2017 3:48 pm

No podle toho výprodeje to vypadá i na změnu měřítka... :D
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod michal_n_cz » ned 05 úno, 2017 4:05 pm

hopeter píše:No podle toho výprodeje to vypadá i na změnu měřítka... :D


Že by další konvertita?
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Rocky_MK » ned 05 úno, 2017 6:03 pm

Člověk míní, Honza mění. Začínám mít podezření, že Honza není Jan, ale Jana. Tohle už u chlapa snad není možné :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hank61 » pon 06 úno, 2017 5:14 pm

Rocky_MK píše:Člověk míní, Honza mění. Začínám mít podezření, že Honza není Jan, ale Jana. Tohle už u chlapa snad není možné :D


No tak Martine.... Všechno má svůj vývoj. Navíc jsem se za ta léta naučil nelpět na hmotných věcech, byť jsem jim věnoval i dost času. Mohu se tak nyní v klidu věnovat další výzvě. Skutečnost, že preferuji lokálku, a tím i krátké vlaky znamená, že nový projekt bude už na 100% v HáNule. Důvod je jednoduchý a nemá smysl jej jakkoliv okecávat - prostě to tak chci :wink: :D Tím ovšem v žádném případě nezatracuji měřítko 1:120, díky kterému jsem se mimo jiné i lecčemu přiučil a také poznal spoustu nových, byť většinou virtuálních přátel ... a to není málo :wink: :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Rocky_MK » pon 06 úno, 2017 5:21 pm

Chápu. Místo na to máš, tak co. Mít dva vozové parky je trochu nevýhoda, ale to musí vědět každý, jestli na to má :) Každopádně nevím, jestli ti vyhovuje často stavět něco jiného anebo se hledáš a nevíš (nebo jsi nevěděl) kde se usadit, ale přeji hodně štěstí a spokojeného vývoje :) těším se na víkend, to už tu určitě bude aspoň hrubá stavba nového projektu! :D

EDIT: Předchozí příspěvek jsem samozřejmě nemyslel nijak zle :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hopeter » pon 06 úno, 2017 6:37 pm

Já se picnu nebo si otevřu věšteckou živnost.... :mrgreen:
Honzo mojím kámošem byť jsme se nepotkali zůstáváš i přes změnu měřítka. :) Vzhledem k chvějícím se prackám a dioptriím bych měl taky uvažovat o něčem větším ale v TT už mám hodně moc investováno. Třeba někdy taky vyrostu ale rovnou na Géčko a prošpikuju skalku tunely... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Gene_Simmons » pon 06 úno, 2017 7:36 pm

hank61 píše:Skutečnost, že preferuji lokálku, a tím i krátké vlaky znamená, že nový projekt bude už na 100% v HáNule. Důvod je jednoduchý a nemá smysl jej jakkoliv okecávat - prostě to tak chci :wink: :D Tím ovšem v žádném případě nezatracuji měřítko 1:120, díky kterému jsem se mimo jiné i lecčemu přiučil a také poznal spoustu nových, byť většinou virtuálních přátel ... a to není málo :wink: :wink:


Svatá pravda, jak se říká, na velikosti ZÁLEŽÍ :lol: :lol: :lol:. TT je pěkné měřítko, taky jsem ho měl, když mi bylo 10, ale H0 nemá chybu, mnohem víc detailů a propracovanější modely :wink:.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 06 úno, 2017 9:54 pm

Nu co na to říct,snad jen,že Honza konečně dospěl a z prince bude král. :lol:


EDIT : Moderátor - ... a (jedné) pohádky je konec, další začíná !
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Kajinek11 » ned 08 říj, 2017 11:46 pm

Ahoj vsem,

nechal jsem si odemknout toto vlakno, protoze bych rad navazal na Hankovu tvorbu tohoto kolejiste.

Hlasim se totiz jako hrdy majitel Hankovy TT modulovky. V unoru jsem to od nej nedodelane koupil, ale do dneska jsem to nemel ani kde rozlozit.

Nastesti se situace zmenila a v novem dome se mohu konecne plne realizovat. Mam jednu mistnost pouze pro kolejiste a pak vedle v hale mam jeste kousek k dispozici. Chtel bych tedy prilezitostne prejizdet skrz zed do vedlejsi mistnosti. Ale proc vam to pisi. Rad bych se totis s vami zkusenymi nejprve poradil, abych pak pozdeji nemusel neco predelavat.

Chci totiz "Hankovo" kolejiste rozsirit, asi zmenit nadrazi na prujezdne a celkove probrat novy layout. Mam uz totiz z predchoziho sveho kolejiste hotove 3 dalsi moduly, ktere bych na to rad napojil a udelal jeden celek. Epocha bude IV., nekdy kolem roku 1978 kdy jeste jezdily posledni pary.

Tvorbu rozdeluji do dvou casovych fazi:
1. FAZE se bude venovat oziveni Hankova kolejiste, dodelani krajiny a detailu, vyroba ovl. panelu, elektronice DCC a SN, navrh a realizace navestidel, osvetleni kolejiste. S tim, ze jiz zde musi byt kolejiste provozu schopne ale zaroven pripravene na napojeni zbyvajicich casti.

2. FAZE napojeni jiz existujicich modulu a vyroby novych modulu pro finalni layout

Dnes uz koncim, ale zitra poslu ve Wintracku layout obou mistnosti s vyznacenymi moduly, ktere jsou jiz hotovy presnym popisem s cim se muze a s cim nemuze hybat.

MYSLIM, ZE MAM VELKY PROSTOROVY POTENCIAL, TED TO HLAVNE NEPOHNOJIT JIZ V POCATKU :-)
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hank61 » pon 09 říj, 2017 3:40 am

Karle. Moc rád budu sledovat další vývoj mé bývalé segmentovky. Ať se ti dílo daří :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Kajinek11 » pon 09 říj, 2017 8:28 am

Tak posílám slíbený layout. Takže:

1. Mám k dispozici celou místnost cca 5,7 x 3,6m (to je ta místnost vpravo).

2. Vlevo je druhá místnost (hala), ale v té mohu pro kolejiště použít akorát šedivě podbarvenou část. To je cca 2,7 x 1,7cm

- žlutě podbarvené kolejiště zůstane v pravém horním rohu, jak je nakresleno (jinam se nevejde). Jediné co se může změnit, je levé ( z našeho pohledu) zhlaví, a koncové malé nádraží se může také zrušit, či modifikovat na průjezdné, či vlečkový areál. Na kratší větvi je tobogánem sjezd do SN s vratnou smyčkou, snad je to z plánku patrné

- béžově podbarvené moduly (3ks) jsou libovolně přesunutelné s tím, že ty dva co jsou spojené musí být v této vzájemné poloze, jelikož je na nich hotové nádraží
- na ten samostatný modul co je v hale je nutné se koukat z pohledu šipky. Z protější strany je pod kopcem schované již zapojené SN a měl by k němu být zachován přístup.

Mám nějakou vizi zkreslenou ve Wintracku jak to celé alespoň trochu logicky propojit, ale záměrně jsem ho sem ještě nedal, abych případně neovlivnil vaše nápady.

Pravděpodobně asi budu chtít koncové velké nádraží předělat na průjezdné (uzlové) nádraží s točnou a rotundou, ale pokud mi to vymluvíte, že je to nesmysl, možná se nechám přesvědčit.

Tak vás moc prosím o pomoc s návrhem! Díky


PS: pro případné zájemce o Wintrack, soubor je zde:

https://uloz.to/tam/_Nhnrc5BhtwxJ
Přílohy
Layout prazdny.jpg
prazdny layout
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hopeter » pon 09 říj, 2017 6:59 pm

Jsem rád , že kolejiště našlo pokračovatele a bude na co koukat. Do původní části bych moc nešahal. Pokračování by mohlo být změnou větší koncové na odbočnou a podle zdi vést volnou trať na střed místnosti kde by byla nová koncová stanice. Vzhledem k vybavení původní hlavní stanice bych volil ne moc velikou stanici ale doplnil ji několika vlečkama. Vést trať do druhé místnosti bude lepší oželet. Na údržbu bezprašnosti je jedna až až. To místo ve vedlejší místnosti by se mohlo využít jako dílna/pracovní kout aby se neprášilo u vláčků. Toliko za mě. Ať se daří. :)
Layout prazdny.jpg
Layout prazdny.jpg (39 KiB) Zobrazeno 6279 krát
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hank61 » úte 10 říj, 2017 4:40 am

Honzo. Předběhl jsi mě. V podstatě totéž jsem chtěl Karlovi navrhnout také :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Kajinek11 » úte 10 říj, 2017 6:31 am

Asi to není z příspěvku znát úplně přesně, ale potřebuji do toho prostoru hlavně vměstnat ty 3 béžové moduly. Přece je nevyhodím, když jsou kompletně hotové včetně krajiny :shock:
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod juroH0 » úte 10 říj, 2017 11:38 am

Len taká rýchla myšlienka v skicári...
Varianty vznikli tri, podobnosť s Hopeterom čiste "náhodná" :D Použité sú všetky Tvoje segmenty.
Přílohy
Layout prazdny_1.jpg
V1: Segment s lomom by sa upravil, zrušilo by sa SN a dostal namiesto toho jedno zhlavie novej koncovej stanice. Trať pokračujúca do tunela by sa mohla stvárniť ako zrušená, alebo pokračovať dalším segmentom položeným pod (bývalovu) Hankovou stanicou na ktorom by mohol byť nejaký vlečkový areál. Otázne je koľko priestoru by ostalo medzi zeleným oblúkom a segmentami na pravej strane.
Layout prazdny_2.jpg
V2: Stanica napojená podobne ako vo V1, za ňou nový segment s vratným oblúkom a zhlavím, lom je napojený odbočkou vpravo dole.
Layout prazdny_3.jpg
V3: Vlastne prienik predchádzajúcich variánt, Stanice podľa V2 a pokračujúca vlečka ktorou by mohol byť Lom ktorý už máš. SN ostáva nevyužité.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: michal_n_cz a 10 návštevníků