TT kolejiště 455x360cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Kajinek11 » stř 11 říj, 2017 7:10 pm

Díky za návrhy, zkusím to hodit do Wintracku, ale obávám se, že tu vratnou smyčku prostorově nevytočím...
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod HonzaM » čtv 12 říj, 2017 6:35 am

Kajinek11 píše:Díky za návrhy, zkusím to hodit do Wintracku, ale obávám se, že tu vratnou smyčku prostorově nevytočím...

Smyčku lze schovat třeba do odnímatelneho tunelu a použít minimální přípustný radius. Pro provoz je smyčka užitečná. Nádraží mám úhlopříčně, staniční koleje mohou být o kousek delší.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4083
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod Kajinek11 » stř 18 říj, 2017 10:21 pm

Tak jsem to hodil do Wintracku a vypadly mi 3 varianty:

A: stavebne nejjednodussi, ale trosku provozne nelogicka, nebot jsou dve nadrazi hned kousek od sebe na jedne trati

B: stavebne trosku slozitejsi, ale logicka. Nadrazi je na jine trati a muze se jednat o to same mesto, jako treba Trutnov mesto a Trutnov horni nadrazi. Navic muzou byt jednotliva nadrazi oddelena pomyslnou rekou mezi moduly, coz u varianty A nelze

C: Provozne bohata, ale muselo by se do vedlejsi mistnosti. Vyuzil bych vsechen stavebni potencial co mam.



u varinaty A+B je skrytak ve vedlejsi mistnosti spise jako moznost, pokud jeste zbydou sily na dalsi stavbu..Neni to nezbytnost. Trat do vedlejsi mistnosti by byla pripravena pro dalsi rozvoj kolejiste, ale v nametu kolejiste jako zrusena (prozatim).

JInak samozrejme navrhy nejsou uhlazene a neni vyzkouseno vyskove. Ale odhadem by veskera stoupani mela byt maximalne 3% a oblouk minimalne 310.

Tak co vy na to pred volbami??? :?
Přílohy
A stavebne nejjednoduzsi ale nelogicka.jpg
A
B stavebne slozitejsi ale logicka.jpg
B
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: TT kolejiště 455x360cm

Příspěvekod hank61 » čtv 19 říj, 2017 11:50 am

Karle. Mě to už přijde překombinované. Krom toho si myslím, že úpravy mého původního projektu by si zasloužily od 9.10. nové vlákno...
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků