Bezmozkův Inglenook

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Bezmozkův Inglenook

Příspěvekod sidlo » čtv 20 lis, 2014 9:14 pm

Názor (bez nároku že je to ten jediný správný).
Myšlenka dvou segmentů mi přijde geniální. Drobná poznámka: všechny koleje vedoucí na hranici segmentu budou svírat úhel 90° s hranou segmentu.

Na obrázku Navrh1.jpg:
Pravý segment: zrušit kolej vedoucí do severovýchodního okraje, stanice průjezdná, oba konce traťové koleje pod úhlem 90°.
Levý segment: stanici udělat průjezdnou se dvěma kolejemi na objetí soupravy, místo depa s točnou udělat výtopnu pro jednu lokomotivu.

Výsledek: dva průjezdné segmenty sestavitelné do dvou sestav do L a čtyř sestav do velkého I (do nudle).
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Bezmozkův Inglenook

Příspěvekod Bezmozek » pát 21 lis, 2014 4:55 pm

SV Kolej umožní napojení do I, nebo tam dodělám šuplíkovej skryťák a Při zapojení do T budu zajíždět na vlečku levého segmentu úvratí.
Spíš mi hlodá myšlenka vést stanici na pravém panelu rovnoběžně s pravou hranou a na levou, nevyužitou část domontovat úzkou a stanici pojmout jako překladiště mezi rozchody, jen nevím jak do toho, ani komoditu jsem ještě nevybádal, ale kamenolom by byl super.
Pořád to chci pojmout jako hybrid mezi moduly a kolejištěm, ale čím víc to bude zaměnitelný a variablní, tím víc si sám budu "normovat" život a čela.
Na kolejišti je blbý, že jak je jednou postavený, tak je pořád stejný, modulovka zas je pořád stejná, jednotvárností a bez tunelů a sryťáků, vydal jsem se hledat zlatou střední cestu, až zas nainstaluju někam wintrack, pokusim se nastínit celou myšlenku, ale chci aby jednotlivý kusy byly samostatně použitelný a dávaly smysl i začleněný do celku, což se mi moc nedaří :roll:
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků