Návrh kolejiště N 1100x750

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » úte 06 led, 2015 8:01 pm

Tak jsem vybral. Nejvíc se mi líbí Milanův návrh s upraveným zhlavím dle Michala. Jen remízu se skladem jsem prohodil. Nějak se mi to prostě víc zamlouvá. Taky jsem rád za tu dlouhou dopravní kolej, přece jen to vypadá líp, když na ní stojí vlak. I bez točny to jde.
224.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Barbucha » úte 06 led, 2015 8:10 pm

Hmm, ale kudy se bude jezdit k nádražní budově a ke skladišti? Je to takový neučesaný po stránce obsluhy nekolejovými vozidly. Ještě si tam čmrkni kousek nějaké silnice, ať s tím pak nemáš problém.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » úte 06 led, 2015 8:17 pm

Původně jsem chtěl dělat přejezd před vraty remízy, jako to má Shimi, ale proč, pravda...
225.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Barbucha » úte 06 led, 2015 9:20 pm

Už to vypadá líp. Ještě bych ten sklad trochu šoupl, tak bude stát vagon na nakládce za námezníkem.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » úte 06 led, 2015 10:13 pm

To je jasné. Ta střecha ale trochu přečuhuje, takže je to +- OK.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Dusan » stř 07 led, 2015 9:31 am

A varianta silnice zleva?
Tzn. kolej se skladem dát rovnoběžně s kolejí k remíze, tím pádem si můžeš posunout i ten sklad doleva, aby nebyl u námezníku.
Silnice by se protáhla za skladem a u nádr. budovy by skončila.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » stř 07 led, 2015 11:39 am

Narovnat skladištní kolej jsem taky zkoušel a nevypadá to zle. To je už detail. Silnici zleva určitě nechci, připravil bych se o 2 přejezdy, které se mi tam líbí.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » sob 17 led, 2015 10:09 pm

Vážení přátelé modeláři,
všiml jsem si, že nemalá část místních uživatelů svůj projekt v průběhu stavby od základu přehodnotí. Já jsem dalším, rozhodl jsem se jít střízlivější cestou. Kdybych nebyl tvrdohlavá palice, mohl jsem to udělat rovnou, ušetřit nervy a čas sobě i Vám.
Abych to vysvětlil - návrh se mi sice fakt líbí, ale po dnešním pájení vodičů ve skryťáku a následné testovací jízdě nejízdě jsem se rozhodl pro radikální změnu. Už teď mám s těmi plechovými kolejemi problémů až až, tak jsem se rozhodl přejít na profil. Mám čas pracovat na kolejišti kolem 10h měsíčně a nemůžu pořád řešit jenom problémy s kolejema apod., potřebuju něco jednoduššího, co postavím rychleji a budu si jezdit...
Původně mě napadlo nechat výhybky a koupit pouze flexikoleje, ale už mám těch polovičatých řešení plné zuby, takže koupím komplet nové kolejivo. Bohužel, je zcela mimo mé možnosti kupovat kolejivo na takovéto kolejiště. Abych to už neprotahoval - přecházím na TT na stejné ploše. Není to na sílu, už před časem jsem si uvědomil, že by mi vlastně stačilo něco a la Výsluní. Bude to lokálková mezilehlá stanička se skladištěm a vlečkou ,,někam" (sýpka nebo nějaký malý průmyslový objekt, ještě mě nic nenapadá). I tak to finančně dost pocítím, za 4 výhybky a flexikoleje dám přes 2 tisíce, což sice budu muset odkrojit z úspor na pilotní výcvik (větroň), ale ten si nebudu dělat dřív, než za 2 roky, zatímco kolejiště už bych fakt potřeboval :)
Abych ještě zdůvodnil TT - s touto velikostí jsem začínal=srdcovka, mám poděděných XX vozů a X lokomotiv, větší výběr a levnější prakticky všechno, akorátní velikost...a především, moje nejoblíbenější lokomotiva je motorák 810, který si snadno postavím ze stavebnice za necelé 2 stovky a posadím na pojezd, který mám už taky...časem možná přikoupím rosničku a mám vše, co mi stačí ke spokojenosti...

Omlouvám se všem, kteří ztráceli nervy a čas diskutováním o točnách apod., ale věřte, že to nebylo zbytečné a leccos jsem si z toho odnesl a poučil jsem se. Moc Vám všem děkuju a když mi semtam poradíte i v budoucnu, budu velmi vděčný :) V příloze přikládám plánek (hrubý nástřel), jak by to zhruba mohlo vypadat. Snad nevadí, když si k tomu založím nové vlákno. Ponechám na adminech, jestli toto téma smažou nebo ne - je mi to jedno ;)
_maleTT.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod sidlo » sob 17 led, 2015 10:22 pm

Možná by se to toho tunelu vešla kusá kolej na tu 810. To by provoz trochu oživilo.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » sob 17 led, 2015 10:28 pm

Posunutím portálů vznikne možnost dodělat v tunelu výhybnu - samozřejmě zvažuju :)
_maleTT.jpg
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod sidlo » sob 17 led, 2015 11:02 pm

Na vlečce a u nákladiště stojí po jednom voze. Přijede manipulák, který má dva vozy. Během posunu dva vozy přibere a dva vozy přistaví na vlečku a nákladovou kolej. Celkem zajímavá úloha.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3602
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Návrh kolejiště N 1100x750

Příspěvekod Rocky_MK » ned 18 led, 2015 1:09 am

Případnou další diskuzi prosím směrovat už jen do nového vákna. Díky.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků