Hank61 N-ko 270x64cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 06 říj, 2014 8:33 am

Milane a co Tě na tom překvapuje? Já řešil před lety to samé a nakonec jsem z téhož důvodu nakonec zvolil H0.Prostě si to chci za ty nemalé peníze užít a ne že budu pouze "tušit" ,co že to vlastně za mašinu táhne tenhle vlak. :D Chápu Tvou lásku k tomuto měřítku,nicméně mi to trošku zavání sadomasochismem. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod Barbucha » pon 06 říj, 2014 9:25 am

milan ferdián píše:Pánové,vy mě překvapujete.Máte zdravé oči a píšete,že na to pomalu nevidíte,ne-li že je potřeby mikroskopu.Co mám potom povídat já a moji kolegové?Přes všechny překážky co mám stále zůstavam věrný této modelové velikosti a ikdyby dejme tomu jednou přišel ten čas,tak zůstanu věrný aspoň tomu N-kovému rozchodu :wink: .


Prosím tě, ty už to děláš i poslepu…
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 říj, 2014 9:32 am

miroslav lengyel píše:nicméně mi to trošku zavání sadomasochismem. :D

Jasně a u HO to neplatí,že :twisted: .

Barbucha píše:
milan ferdián píše:Pánové,vy mě překvapujete.Máte zdravé oči a píšete,že na to pomalu nevidíte,ne-li že je potřeby mikroskopu.Co mám potom povídat já a moji kolegové?Přes všechny překážky co mám stále zůstavam věrný této modelové velikosti a ikdyby dejme tomu jednou přišel ten čas,tak zůstanu věrný aspoň tomu N-kovému rozchodu :wink: .


Prosím tě, ty už to děláš i poslepu…

Breilovo písmo už znám,bílou hůlku taktéž mám a má to jednu výhodu.Nemusím řešit barvu štěrku :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 06 říj, 2014 9:41 am

milan ferdián píše:
miroslav lengyel píše:nicméně mi to trošku zavání sadomasochismem. :D

Jasně a u HO to neplatí,že :twisted:

Zdá se,že jsi mě nesprávně pochopil. :D Já mám na mysli velikost a tam je to přeci jen,z pohledu stárnoucího muže a slábnoucího zraku přeci poněkud lepší,aspoň já to tak mám. :wink: Na druhou stranu v tom nejsi sám, fulda je taky ďábel a navíc se ještě zvládá nimrat v elektronice,to už mi hlava vůbec nebere. :roll:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » pon 06 říj, 2014 9:45 am

Pánové, pánové. Jediné, co bych opravdu nechtěl, je rozpoutat zde asi tak po "stošedesáté" diskuzi o plusech a minusech jednotlivých měřítek. Jako kluk jsem měl endéerácké TT, těsně před revolucí jsem synovi postavil menší kolejiště v H0 a po cca 25 letech jsem sáhl po tom třetím z běžných měřítek. Nic víc, nic méně. To, že jsem to správně nevyhodnotil a neodhadl jsem poznal až při digitalizaci a údržbě N-kových lokomotiv. Vážím si ortodoxních zastánců a srdcařů jakýchkoliv měřítek a vím, že každé má svoje pro a proti. Já však žádnému měřítku takto netíhnu, a tak jsem se rozhodl, že projekt přehodnotím dříve, než to bude ještě více finančně, i časově ztrátové. Hrdý a to rozhodnutí nejsem a připadám si tak trochu jako b...c. Hold za blbost se prostě platí. Tak to bohužel bylo, je a bude :-) :-)
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 06 říj, 2014 9:57 am

To je v pohodě, to já si jen malinko rýpnul do Milana. :D Oni ho průběžně masírují i kluci z Kunčic a přilehlých galaxií,ale on je poněkud vzdorovitý. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » ned 19 říj, 2014 4:16 pm

Vážení. Tak tento projekt je alespoň z mojí strany u konce, neboť se mi podařilo rozestavěné kolejiště relativně dobře prodat. Chtěl bych tak poděkovat všem z vás, kteří jste mi poskytli potřebné rady a pomoc, nicméně tento nedokončený projekt beru jako takovou svoji osobní prohru :( .
A co dál? Zmínil jsem se zde, že bych rád větší velikost. Uvažoval jsem vážně o H0, dokonce i o H0e, kterou jsem viděl naživo u kolegy Rybízka. (Martine moc děkuji). Po zvážení parametrů, jako jsou prostorové možnosti, dostupnost loko a vozů ČSD a také délka viditelných úseků pro jízdu vlaku krajinou jsem se nakonec rozhodl pro zlatou střední cestu TT a segmentové kolejiště do L u zdi. O tom však bude jiné vlákno. Tak o5 na novo a zachovejte mi přízeň :-) H.
Naposledy upravil hank61 dne ned 19 říj, 2014 4:21 pm, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod jirkah » ned 19 říj, 2014 4:20 pm

Jak velké to L ko bude ?
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod Martin Justiz » úte 21 říj, 2014 6:58 pm

TT bude pro tebe dobra volba tak ted sup koupit brejlovce roco v setu dokud jsou za super penize
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod jirkan » úte 21 říj, 2014 7:57 pm

Všichi jste vedle. Jediné správné měřítko pro slábnoucí zrak je NULA! :shock: :idea:
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod Barbucha » úte 21 říj, 2014 8:44 pm

jirkan píše:Všichi jste vedle. Jediné správné měřítko pro slábnoucí zrak je NULA! :shock: :idea:


Nejsem o tom zcela přesvědčen, neb v létě jsem zakopl o vagon zahradní železnice o rozchodu 5". Přehlédl jsem ho.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Hank61 N-ko 270x64cm

Příspěvekod hank61 » stř 22 říj, 2014 4:20 am

rybizek píše:TT bude pro tebe dobra volba tak ted sup koupit brejlovce roco v setu dokud jsou za super penize


Martine. Už mi doma jezdí, vrčí i houká. Teda zatím na jedné flexině nalepené oboustrankou na prkýnku :-) :-) H
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků