HO 400*100*130

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Gene_Simmons » pát 03 lis, 2017 4:44 pm

workous píše:
Gene_Simmons píše:Zdeňku, pěkný domek, ale proč je ten domek hrázděný, to je spíš německý styl stavby. Nebylo by lepší udělat ho celý omítnutý.

Mám na kolejišti více takových staveb, tak jsem se chtěl přiblížit nejsem vyhraněný na určitý styl, tak to mám co se mi líbí a co mi zapadá do mojeho vlakodromu :D


Javor (jasan) :wink:, pokud ti to pasuje do kolejiště... tak vo tom žádná, ať se dílo daří.
Modelový svět H0 Gene Simmonse
http://modelovy-svet-gene-simmonse.cz/
Uživatelský avatar
Gene_Simmons
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:50 pm
Bydliště: Praha 8

Workous - moduly

Příspěvekod workous » sob 11 lis, 2017 12:26 pm

Dnes jsem byl po cca po roce na burze v Opletalce nic moc jsem tam neviděl, (stálý prodejci jsou na svých místech to je ok -jen tam přibylo kramářů z hračkami to už taková hitparáda není) ale koupil jsem si knihu od Milana F. druhý díl "Segmentová kolejiště! co mi chyběla do sbírky...už se těším večer u kávy na počteníčko....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod hopeter » sob 11 lis, 2017 12:56 pm

A určitě tam najdeš při tom listování i nějakou inspiraci pro minikolejiště... :P
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » sob 11 lis, 2017 1:55 pm

Ty jsi, ale pokušitel to je děs :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » ned 24 pro, 2017 1:09 pm

Tohle taky vypadá jako mini kolejistě :)
Přílohy
Bez názvu.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod hopeter » ned 24 pro, 2017 1:56 pm

A proč mu nezaložíš vlastní vlákno... plánek už máš. :P :D :mrgreen: :lol:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Miloš Pavlát » stř 27 pro, 2017 1:09 pm

Nejde-li to do šířky musí to jít do výšky, že!
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » stř 27 pro, 2017 4:01 pm

Miloš Pavlát píše:Nejde-li to do šířky musí to jít do výšky, že!

JJ je to tak :), ale motiv je pěkný to pokračování vpravo je trochu děsivý :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » čtv 28 pro, 2017 2:37 pm

Jen kdyby někoho zajímalo vysoká modelářská http://www.modellanlagenbau.de/category/in-planung/
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Martin70 » čtv 28 pro, 2017 8:29 pm

workous píše:Tohle taky vypadá jako mini kolejistě :)

Zdravím všechny, mě to kolejiště svou výškou připomíná dort. A když dort, tak třeba narozeninový pro nějakého železničného modeláře co má slabost na Aplské vrcholy. A hned mě napadá to pojmout jako 2v1, něco jako Kinder vajíčko = čokoláda (sladkost) a hračka. Tedy ten sníh z cukru a pod. + zeleň z marcipánu by se dala sníst, zbylo by jen kololejiště, sklály z vápencového šutru a vláčky jako ta hračka. Co vy na to pánové? Mám narozeniny za cca. 2,5 roku, nechcete mě někdo udělat radost? :wink:
Nas**t a rozmazat že? No skusil jsem to. :lol: Berte to jako takový fórek ke konci roku. Ať se všem daří. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Workous - moduly

Příspěvekod jirkan » pát 29 pro, 2017 10:34 am

workous píše:Jen kdyby někoho zajímalo vysoká modelářská http://www.modellanlagenbau.de/category/in-planung/

Už je sleduji mnoho let a docela by mě zajímalo, jak ty kolejiště rozdejchají zdejší kritici, protože za tu dobu jsem tam nenašel nic, co by nebyl vlakodrom jak z učebnice.
Naposledy upravil jirkan dne pát 29 pro, 2017 11:42 am, celkově upraveno 1
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pát 29 pro, 2017 11:29 am

jirkan píše:
workous píše:Jen kdyby někoho zajímalo vysoká modelářská http://www.modellanlagenbau.de/category/in-planung/

Už je sleduji mnoho let a docela by mě zajímalo, jak ty kolejiště rozdejchají zdejší kritici, protože za tu dobu jsem tam nenašel nic, co by nebyl vlak Odrou jak z učebnice.


:D :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pát 29 pro, 2017 11:30 am

Martin70 píše:
workous píše:Tohle taky vypadá jako mini kolejistě :)

Zdravím všechny, mě to kolejiště svou výškou připomíná dort. A když dort, tak třeba narozeninový pro nějakého železničného modeláře co má slabost na Aplské vrcholy. A hned mě napadá to pojmout jako 2v1, něco jako Kinder vajíčko = čokoláda (sladkost) a hračka. Tedy ten sníh z cukru a pod. + zeleň z marcipánu by se dala sníst, zbylo by jen kololejiště, sklály z vápencového šutru a vláčky jako ta hračka. Co vy na to pánové? Mám narozeniny za cca. 2,5 roku, nechcete mě někdo udělat radost? :wink:
Nas**t a rozmazat že? No skusil jsem to. :lol: Berte to jako takový fórek ke konci roku. Ať se všem daří. :D


Přilož ruku k dílu a budeš mít ten "dortík" počítám rok poctivé práce :D :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod jirkan » pát 29 pro, 2017 11:42 am

Sorry, v mém příspěvku měl být vlakodrom, ale počítač to přepsal a já to přehlédl
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Workous - moduly

Příspěvekod milan ferdián » pát 29 pro, 2017 11:58 am

jirkan píše:
workous píše:Jen kdyby někoho zajímalo vysoká modelářská http://www.modellanlagenbau.de/category/in-planung/

Už je sleduji mnoho let a docela by mě zajímalo, jak ty kolejiště rozdejchají zdejší kritici, protože za tu dobu jsem tam nenašel nic, co by nebyl vlakodrom jak z učebnice.

Jirko,nijak.Není co rozdejchávat.Němečtí modeláři se na svá domácí kolejiště dívají svým pohledem jinak než my čeští a očekávají svoje představy,tak jak polští,maďarští,slovenští a další.
Další otázkou je,koho máš na mysli "zdejší kritiky"?Když někdo z modelářů zde vloží svoji představu a ta vypadá jak vlako-
drom a jenom se tím pochlubí,tak není co řešit.Horší je,když požádá o pohledy a názory na ten jeho vlakodrom.To se po-
tom nesmí divit,jaké vyjádření dostane.Někdy je diplomatické,někdy hanlivé,někdy podají pomocnou ruku.
Vladimír_B nebo MiŠ jsou profící,jejich poznámky,když vysloví,je třeba zbystřit mysl a zamyslet se proč je vyslovili.Já se třeba od nich nadále učím a další kluci?Snaží se jen pomoc aspoň malou radou nebo svoji zkušenosti.A co se týče kritické poznámky,ta ještě nikoho nezabila :wink: ,některé i popostrčila o kousek dále.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků