HO 400*100*130

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Ferda » pon 24 bře, 2014 9:56 pm

Chlapci, fulda musí v N-ku šetřit milimetry a dbát na přesnost. Vy se můžete klidně rozmáchnout.
Jste jak ten princ co pravil: "Otec to měl jednodužší. On si bral maminku, ale já si mám vzít úplně cizí ženskou."

Nechápu v čem vidíte problém.
Pokud neseženete dost malého chlapa s klikou, tak je servo ta nejjednodužší cesta.
Je třeba si na to sáhnout a zjistíte, že už nic jiného nechcete. Nic složitého na tom není. Je to jen strach z neznámého. To máme bohužel zděděno po předcích. Mám samozřejmě na mysli Neandrtálce. :D

Postupů je na netu spousta a komponenty k dostání. Věřte mi, že je daleko složitější poskládat šifoner z Ikei. Ale tam nemáte na výběr, tak to prostě uděláte.
Nicméně pokud vám víc vyhovuje špagomatik, tak je to vaše volba. :roll:
:idea: A jde to otvírat i ručně :!:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Barbucha » pon 24 bře, 2014 10:14 pm

workous píše:moje řeč :) , ale henglací dveře to super název ....Barbucho to je hantec ? :)


Hantec to není, já bych to směroval spíš na Zlínsko. Ale s těma dveřma jste mě nasr…štvali, protože se budu muset zejtra podívat, co to mám za topírnu a jestli to půjde rozchodit. Vodní jeřáb by asi šel bez problémů, ale to je tím, že dělám DR a mám ty klasický od Auhagenu, kde stačí protáhnout osičku pod panel.

Dneska jsem nakoukl na lokomotivy, co mám ještě v kanclu v krabici a zjistil jsem, že nejen nepotřebuju nic kupovat, ale hned jsem vzal dva kousky na prodej :-D. Nějakej Čmelda mě nevzrušuje, to do DDR vůbec nejezdilo. Hektory měli v Lipsku na posunu, něco měla myslím Leuna. O tom bych uvažoval, ale ve správných barvách to dělá jen PMT. To si počkám, až kokoti v ČNB přestanou tisknout koruny. Mezitím snad něco zprovozním.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Barbucha » pon 24 bře, 2014 10:17 pm

Ferda píše: To máme bohužel zděděno po předcích. Mám samozřejmě na mysli Neandrtálce. :D


Nedávno jsem s dítětem sledoval Croodsovi. Něco na tom bude. Hlavně ve vztahu modely a já. Ale přísahám, že si z Hongkongu nějaký serva nechám poslat a budu se seznamovat s krutým neznámem.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pon 24 bře, 2014 10:21 pm

Ferdo Ikea zlatá nic se mi neskládá, tak dobře jako jejich výrobky :), ale máš pravdu není třeba brečet a jít do toho.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Myšpulín » úte 25 bře, 2014 5:39 pm

Rozhejbával jsem dveře od této http://www.modely.biz/p1058-vytopna-o-dvou-stanich-h0/. Jedinej vážnější problém byla výměna plastových pantů na kovová (ocelová struna a mosazný pásek - radši jsem vytvořil i nová vrata) a pro strunu vytvořit drážku od podlahy po vrchní pant. Provrtat podlahu není problém. Pod deskou jsou pod každými vraty dvě ozubená kolečka, co převíjely barvící pásku v tiskárně, mají průměr přesně takový, že pokud je zaklesnete zuby do sebe, osy mají přesně rozteč os od vrat. A pozor, pak následuje převod k analogovému motorku. Převodovku jsem kdysi zbastlil z překližky, závitových tyčí, ozubených koleček stažených maticemi, no prostě, co dům dal. A nezapomenout z koleček uprostřed udělat jen segment, osy jsou blízko sebe. :D Ještě budu skládat jeden pohon pro jednokolejnou, pak když tak nafotím. Ovšem nevím, jestli to do prázdnin stihnu.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » úte 25 bře, 2014 7:14 pm

No Myšpulíne myslím zlatý serva :D co popisuješ to je to správný bastlení ozubená kola převodovka analogový motor překližka a hurá :D budu to zkoušet s výsledkem se pochlubím :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Myšpulín » úte 25 bře, 2014 8:46 pm

Ani ne, převody byly složený asi za hoďku, pak počkat, až to zaschne (herkules) a pak znova asi hoďka pro výrobu držáků koncových vypínačů. Ten poslední už složím z plastu.

Já se servům vyhýbám, ale kdo s nimi umí, ať si je klidně používá. Já nemám rád, když je něco neustále napájené. Proto jsem nepoužil ani relátka na přestavníky, i když jich tu mám krabici.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » úte 25 bře, 2014 8:58 pm

Každý jak to umí je jedno jak je to udělané hlavně když to funguje ....jsou tu maníci co mají výhybky na ruční ovládání přes latě a táhla a ničemu to neva když člověk vidí jakou mají krajinu klobouk :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 26 bře, 2014 6:01 pm

No jo,kdybys koupil tuhle výtopnu http://faller.de/App/WebObjects/XSeMIPS ... 4ndig.html
tak by Ti vyšla rozteč kolejí a nemusel jsi vymýšlet otvírání dveří. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » stř 26 bře, 2014 7:14 pm

Ahoj Míro nejde o rozteč to je vyřešené - jen se mi líbí jak Fulda vyřešil ovládání dveří je to masírka když se to dá ovládat digitálně - jinak bych to neřešil nasadil bych vrata a hotovo. Viděl jsem i nějaké výtopny co to mají mechanicky přímo od výrobce. Ale dle reakcí to nezaujalo jen mne :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 27 bře, 2014 11:10 am

V pohodě,jen mě překvapilo,že Ti nevyšly ty koleje rovnou do vrat.Tak jsem pátral a objevil tohle.Když chceš mít otvírací vrata,ta dáš servo a je to.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » čtv 27 bře, 2014 7:27 pm

Díky za info Míro, ale nechce se měnit výtopna zase tak moc hrozný to není - ty obloučky je to v rámci geometrie - takže za mne dobrý :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » ned 30 bře, 2014 6:22 pm

Chlapi kdybych pro Krokodýla chtěl udělat elektrifikaci stanice kde se dají sehnat stožáry atd...kromě Viessmann?Nějaký tip...Děkuji za info
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Barbucha » ned 30 bře, 2014 6:33 pm

Samo domo nějaké mám, ale to asi nebude to pravé ořechové, ty bych mohl i věnovat. S prodávaným je problém v tom, že jsou v provedení DB, DR, DRG, ÖBB, BBÖ, SBB,… ale pro ČD/ČSD, jsem kdysi viděl jen nějaké lepty a soustružené sloupy. V DR to máme jednodušší http://www.hobbex.de/home.htm, nic levnějšího už není.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Workous - moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 bře, 2014 6:56 pm

workous píše:Chlapi kdybych pro Krokodýla chtěl udělat elektrifikaci stanice kde se dají sehnat stožáry atd...kromě Viessmann?Nějaký tip...Děkuji za info

Mrkni se tady na fóru,psalo se tady o tom několikrát a dokonce někdo nedávno nabízel,že se tomu snad i bude věnovat.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirka1984 a 3 návštevníků