HO 400*100*130

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » čtv 10 lis, 2022 5:01 pm

Honzo souhlas, taky mám rád vlaky v pohybu.... posun nebo koncové stanice nic pro mne....jinak stanice je na první dobrou, takže délky nejsou záměr spíše moje neznalost i když po letech tady jsem mohl vypotit asi něco lepšího...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod StandaR » čtv 10 lis, 2022 6:54 pm

Máš nějaký seznam kolik jakých kolejí máš, abych se držel nějak při zemi? Prostor mě zaujal, je dost podobný tomu do čeho se něco snažím cpát já, tak bych klidně zkusil něco nacvakat pokud by nevadilo :D

Koukám že minimum by mělo vycházet Geoline R3, nějakých těch 434.5mm
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » čtv 10 lis, 2022 7:15 pm

Abe Simpson píše:Máš nějaký seznam kolik jakých kolejí máš, abych se držel nějak při zemi? Prostor mě zaujal, je dost podobný tomu do čeho se něco snažím cpát já, tak bych klidně zkusil něco nacvakat pokud by nevadilo :D

Koukám že minimum by mělo vycházet Geoline R3, nějakých těch 434.5mm


Ano min je R3 seznam pošlu a moc děkuji za pomoc a budu rád za každý návrh
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod StandaR » pát 11 lis, 2022 6:56 pm

Tak zatím jsem zkusil spodní patro a patro s hlavní stanicí. Není to nic extra a stanice je taková pokroucená (rMin mimo zhlaví z kusovek je 1600mm), spíš bych ji pak narovnal, případně zahnul jenom do jedné strany v mnohem větším radiusu

Rozvržení by bylo smyčka - stanice - smyčka, místo ježdění dokola. Ale to se všechno dá poladit

Ještě sbírám podklady jak bych pokračoval na pravou stranu, zajímalo by mě jestli by jsi případně šel i do více pater oddělených tobogánem? Ten bych vyvedl směrem nahoru od pravé strany stanice a na vrchním patře by byla mnohem užší část jen s volnou tratí, případně zastávkou/vlečkou. Na kroužení by se to asi dalo teoreticky pěkně využít

workous1.PNG
Skrytá část - výška 0


workous2.PNG
Viditelná stanice - výška cca 155mm


workous3.PNG
Prozatímní komplet


A pro lepší představu ve 3D
work3d.PNG

Pokud by nevyhovovalo více pater kolejiště tak to poladím jinak(Nápad už by byl), každopádně k čemukoliv se dostanu až během víkendu.
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Workous - moduly

Příspěvekod HonzaM » pát 11 lis, 2022 7:06 pm

Bylo by myslím dobré, kdyby workous změnil název tématu na “Workous - segmenty”. Udělat to může pouze on tím, že změní název v prvním (tedy nejstarším) příspěvku tématu. Moduly mají standardizované rozhraní, které umožňuje spojit libovolné staniční a traťové moduly v libovolném pořadí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Workous 400*100*130

Příspěvekod workous » pát 11 lis, 2022 8:15 pm

Zdravím, předem děkuji za tvůj návrh a další možnost jak naložit s prostorem....jsem pro každou špatnost :D tobogán je přeci výzva ...musím to vstřebat neumím si teď přestavit to napojení pravé strany. Pokud ti nevadí, že ti beru čas, tak jsem zvědav na pokračování. Obdivuji Hanku nebo Honzu jak si lehce poradí s návrhem a jejich kolejiště mají atmosféru a nějak tam vše napasují. Tady mi přijde, že sice mám prostor, ale pohltí jej koleje a zatím nevím jak bych řešil krajinu a jestli se mi tam vůbec něco vejde :D a to jsem ani nezačal otravovat s točnou, kterou mám asi 8 let ve skříni a nikdy na ní nebylo místo :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod hank61 » pát 11 lis, 2022 9:11 pm

Mě teda tohle přijde pěkný. I na krajinu tam je místa dost. Za sebe bych do pravého oblouku umístil nějakou vlečku, ať je ten provoz zajímavější, případně depo a tu točnu ze skříně :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod Zlámalík » pát 11 lis, 2022 10:07 pm

hank61 píše:...a tu točnu ze skříně :wink:

...a vznikne další z mnoha kolejišť, kde trať omotává točnu tak těsně, že se vlaky otírají o nárazníky odstavených lokomotiv :lol:

Do stanice této velikosti bych točnu nedával, max. výtopnu, přímou.
Levou stranu bych nějak oddělil, portály jsou strašně blízko, ten na spodní trati bych dal kus dál doprava.
Na pravou stranu by třeba šlo použít námět z průmyslu -já měl navrženo kdysi tohle (pomíjím, že Čepro na kopci je trochu blbost, ale holt to je to zkracování vzdáleností :D )
Epocha V/VI.

VP4.jpg
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod hank61 » sob 12 lis, 2022 8:31 am

Pravdu máš Jíro :D Ono tam toho místa zas tolik není.
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod workous » sob 12 lis, 2022 11:34 am

jen myšlenka, pravé zhlaví do tunelu v oblouku (aby byl prostor pro vlečku) stáhnout do levé spirály ?- místo tam je a stoupání více než velkorysé... souprava z nádraží vjede do smyčky a vracet se může jak do levého tak i pravého zhlaví ...ještě mne napadlo posunout SN dopředu, protože co si budeme povídat dosah vzadu nic moc....zkusil jsem to namalovat...SN 5 koleji snad dost místa
Přílohy
verze8.jpg
verze4.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod hank61 » sob 12 lis, 2022 1:19 pm

Zdeňku. Přijde mi škoda, že na tak velké ploše není žádná širá trať a vidět by byla v podstatě jen stanice a budoucí vlečka. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod workous » sob 12 lis, 2022 1:40 pm

hank61 píše:Zdeňku. Přijde mi škoda, že na tak velké ploše není žádná širá trať a vidět by byla v podstatě jen stanice a budoucí vlečka. :wink:


Máš pravdu, také více tratě, ale vrch je zatím v návrhu a SN je učesané a myslím, že bude lépe ovladatelné jak na provoz tak údržbu.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod workous » sob 12 lis, 2022 6:05 pm

Narazil jsem na zajímavý odkaz.. je to teda maso prostor 330 * 120 jak se tu nazývá :D vlakodromek
Přílohy
SN.jpg
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 lis, 2022 9:39 am

Jelikož mi shořel archív a PC, nemohu ti vložit kolejiště podobné tvému. Někde tady na fóru je. Jedná se o dvě smyčky. V první smyčce je horní viditelná stanice položena napříč rámem. Trať napravo klesá obloukem dolů a máme část viditelné přímé tratě. Trať vycházející z opačné levé straně klesá opačným obloukem a tak délkově dlouho, dokud nebudeme mít pod stanici bezpečný průjezd. Trať se napojí buď na viditelnou dolní část přímé tratě nebo ve skrytu. Tím vznikne první smyčka. Trať klesá do potřebné nivelity, trať se rozděluje do druhé smyčky, SN zkus situovat vpředu. Mám pocit, že je principem stejná jako kolejiště "Odbočná".
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: HO 400*100*130

Příspěvekod workous » ned 13 lis, 2022 10:45 am

milan ferdián píše:Jelikož mi shořel archív a PC, nemohu ti vložit kolejiště podobné tvému. Někde tady na fóru je. Jedná se o dvě smyčky. V první smyčce je horní viditelná stanice položena napříč rámem. Trať napravo klesá obloukem dolů a máme část viditelné přímé tratě. Trať vycházející z opačné levé straně klesá opačným obloukem a tak délkově dlouho, dokud nebudeme mít pod stanici bezpečný průjezd. Trať se napojí buď na viditelnou dolní část přímé tratě nebo ve skrytu. Tím vznikne první smyčka. Trať klesá do potřebné nivelity, trať se rozděluje do druhé smyčky, SN zkus situovat vpředu. Mám pocit, že je principem stejná jako kolejiště "Odbočná".
-m-

Ahoj Milane, zdravím tě ....doufám, že makáš na svých snech a brzy budeme vidět nějaké pěkné kolejiště v tvém královské měřítku...po plánkách se mrknu...a děkuji za tip.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků