HO 400*100*130

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Workous - moduly

Příspěvekod Vladimír_B » sob 30 pro, 2017 11:15 am

Milane přeháníš a navíc jsem jen poučený laik. :D
Proč strhali? Kolejiště je vždy kompromis a záleží jen na tom jak si nastavíte podmínky. Ostatně ani na modulech nedosáhnete 100% věrnosti. Většina těch plánků je zajímavých, snaží se alespoň kolejiště opticky trochu rozdělit zelení a úrovní. Není to jen jedna placka s osmičkou za nádražím...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pon 12 úno, 2018 10:12 am

Vypadá to, že se flákám a nic nedělám což je pravda :D , ale dohonila mne rychlá výstavba a musím se vrátit zpět na I.patro . Musím osadil dekodéry SN a připojné moduly. Opět jsem vsadil na Ardu a trochu jsem upravil můj první výtvor viz první foto....První kousek bude na tři přestavníky + 3 rozpojovače a další bude na dva přestavníky atd. Výhoda tohoto dekodéru je jeho variabilita.Umí elm.přestavníky což je můj případ. Dekodér na stejném principu v profi podání je k dostání na DCCDOMAhttp://dccdoma.eshop-zdarma.cz/g ... +8VYH.html ve verzi pro přestaníky nebo návěstidla.
Samo je nutno poděkovat Petrovi za jeho vývoj, který dává zdarma na svých stránkách https://sites.google.com/site/sidloweb/
Přílohy
Posun.jpg
ARDUEMP8.jpg
Naposledy upravil workous dne pon 12 úno, 2018 11:07 am, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod sidlo » pon 12 úno, 2018 10:56 am

Palec nahoru. Máš to pěkné.
Do poslední verze SW pro výhybky jsem přidával funkci pro rozpojovače https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/22-uni16ard-8vyh
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pon 12 úno, 2018 10:59 am

sidlo píše:Palec nahoru. Máš to pěkné.
Do poslední verze SW pro výhybky jsem přidával funkci pro rozpojovače https://sites.google.com/site/sidloweb/elektrika/22-uni16ard-8vyh


Děkuji hned se na to mrknu.....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 12 úno, 2018 11:01 am

Inu,když je někdo s elektronikou kámoš,tak je to sranda. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pon 12 úno, 2018 11:11 am

miroslav lengyel píše:Inu,když je někdo s elektronikou kámoš,tak je to sranda. :D

Není jen, tak to vypadá pro ty co tomu rozumí - jinak to zabírá spoustu času pro nás "Tutany" :D ,ale ta variabilita a cena mne prostě přesvědčila...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod sidlo » pon 12 úno, 2018 11:21 am

Míro Arduino je pro takové desperáty jako jsme my :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Workous - moduly

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 12 úno, 2018 11:59 am

Chlapci,ale já vůbec netuším o čem mluvíte. :D Teď jsem se pral 3 dny s noťasem,aby fungoval podle mých představ. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Workous - moduly

Příspěvekod hopeter » pon 12 úno, 2018 1:54 pm

Kluci nerad tady plevelím ale když už je řeč o Arduinu nevíte kde bych našel nějaké konkrétní udělátka pro kolejiště. Zatím jsem pořídil rozblikat diody a tak nějak tuším jak rozpohybovat servo ( výhybky ) a snad i krokový motor (přesuvna).
Navíc anglicky umím jen obrázky... :oops: Sídlo web už jsem našel ale k tomu se ještě musím prostudovat.
Jinak Arduina se netřeba bát. Před čtrnácti dny jsem nevěděl jestli se to strká do bot nebo maže na chleba a dnes už vím ,že to je moc hezká hračka. :wink: Na první pokusy se mě osvěčil Laskyt z Olomóca. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec


Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pon 12 úno, 2018 5:15 pm

hopeter píše:Kluci nerad tady plevelím ale když už je řeč o Arduinu nevíte kde bych našel nějaké konkrétní udělátka pro kolejiště. Zatím jsem pořídil rozblikat diody a tak nějak tuším jak rozpohybovat servo ( výhybky ) a snad i krokový motor (přesuvna).
Navíc anglicky umím jen obrázky... :oops: Sídlo web už jsem našel ale k tomu se ještě musím prostudovat.
Jinak Arduina se netřeba bát. Před čtrnácti dny jsem nevěděl jestli se to strká do bot nebo maže na chleba a dnes už vím ,že to je moc hezká hračka. :wink: Na první pokusy se mě osvěčil Laskyt z Olomóca. :)

Neplevelíš Honzo, rady a porady od toho to tu je ....mne hodně nakopnul Petr Šídlo, ale na internetu toho najdeš mraky stačí do vyhledávače dát Arduino DCC a už to lítá :) nebo třeba tady http://www.trainelectronics.com/DCC_Arduino/ držím palce...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod hopeter » pon 12 úno, 2018 5:36 pm

O.K. Díky. Základy ovládání serv , krokových motorů , snímačů veličin a dalších užitečných věcí není problém vyhledat. Mě šlo spíš o inspiraci v praktickém použití na kolejišti. No a propojení s DCC to je ještě pro mě scifi ale snažím se... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pon 12 úno, 2018 6:09 pm

hopeter píše:O.K. Díky. Základy ovládání serv , krokových motorů , snímačů veličin a dalších užitečných věcí není problém vyhledat. Mě šlo spíš o inspiraci v praktickém použití na kolejišti. No a propojení s DCC to je ještě pro mě scifi ale snažím se... :)

http://model-railroad-hobbyist.com/node/19070 tady ten modelář to je samé praktické použítí :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod dccdoma » pát 18 kvě, 2018 5:22 am

Hotový dekodér s Arduinem lze objednat http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.ph ... uct&id=182. Při objednání je potřeba zvolit program pro výhybky nebo návěstidla.
dccdoma
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 26 led, 2018 2:20 pm

Re: Workous - moduly

Příspěvekod workous » pát 18 kvě, 2018 5:26 pm

Já vím :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: martin-tt a 7 návštevníků