TT Zábřeh - Lipová

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT Zábřeh - Lipová

Příspěvekod ales.kovar » ned 12 led, 2014 5:53 pm

TT Zábřeh na Moravě – Lipová Lázně - návrh kolejiště
Před vánocemi jsem po cca třičtvrtě roce dokončil rekonstrukci staršího domu na vesnici. Od počátku bylo počítáno s jednou místností na vláčkoviště. Sen se splnil a já mohu začít plánovat.

Ideový námět:
Rád bych ztvárnil úsek těžké dvoukolejné trati s nádražím Zábřeh na Moravě s odbočkou na Lipovou – lázně. U Zábřeha chci udělat lom Vítošov a u Lipové Lom Pomezí. Vedlejší trať by „překonávala“ Ramzovské sedlo. Pokud by u Lipové vyšla točna s rotundou, bylo by to fajn. Není však podmínkou. Epocha V - ČD.
Výchozí podmínky:
Místnost cca 420 x 420 cm. Tvar kolejiště do „L“ rozměry dle obrázku

Obrázek

Požadavky:
Od počátku plánuji zcela automatický provoz v digitálu ve spojitosti s PC a nejspíše Train Controleru. Nechci ručně posunovat. Koncová stanice by měla být ukončena skrytou vratnou smyčkou. Použít bych chtěl kolejivo Kuehn. Do hlavní stanice by se měl vejít rychlík alespoň o 4 vozech i s lokomotivou. Ovládání by bylo dle orientace obrázku na nejkratší straně „eLka“ (120 cm) „dole“.

Zatím neumím ve wintracku udělat vrstvy, tak jsou výšky označeny kótami. Koleje jsou ve WT udělány jako Tillig. Kolejivo Kuehn tam ve verzi 8.0 CZ nemám. Díky za podněty a připomínky.
ales.kovar
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát 21 čer, 2013 9:57 am

Re: TT Zábřeh - Lipová

Příspěvekod milan ferdián » ned 12 led, 2014 6:08 pm

Přílohy
Kopie %282%29 - Šumpersko_003.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT Zábřeh - Lipová

Příspěvekod ales.kovar » úte 14 led, 2014 1:36 pm

Některé náměty zajímavé, nádraží je pěkné, ale to vše se mi tam nevejde. Část šumperkého nástupiště v Zabřehu by se mi taky líbila...
ales.kovar
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát 21 čer, 2013 9:57 am


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků