Kolejiště TT 2300x1300mm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Marek M » stř 08 led, 2014 6:15 pm

Zdravím ve spolek. Založil jsem si toto vlákno, abych vás ostatní tady obtěžoval s dotazy k mojí zatím plánované stavbě. :)
Předem chci upozornit, že nemám v plánu maketovou stavbu se všemi pravidly, normami a detaily, dejme tomu že to bude taková "polohračka".
Tady je plánek, z kterého jsem čerpal inspiraci.
L prvni faze komplet zhlavi podle MF.jpg

Jeden místní kolega tady z fóra mi pomohl s tvorbou ve wintracku, do tohoto stavu.
_modely.biz-marek_mika-hrackove3-3D.jpg

Jako startovací vzhled mi to naprosto vyhovuje, možná dojde jen k pár změnám.
S těmi uvedenými rozměry už asi moc hýbat nechci, je to tak optimální do prostoru, kde to bude umístěné.
Chci to mít vytahovatelné pod strop, tak aby pokoj mohl sloužit i běžnému provozu.
Marek
Marek M
 
Příspěvky: 68
Registrován: ned 01 pro, 2013 2:51 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Marek M » stř 08 led, 2014 6:30 pm

Mám hned první dotaz. Která z těchto variant se vám víc zamlouvá??
verze 1.JPG

verze 2.JPG

Díky za názor. Marek
Marek M
 
Příspěvky: 68
Registrován: ned 01 pro, 2013 2:51 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod vmucha » stř 08 led, 2014 7:31 pm

Můj názor: hezké, točnu bych vyměnil za remízu o 2 stáních. Ať se daří. V.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Marek M » stř 08 led, 2014 7:40 pm

Díky za názor. Vím že ta točna tam není moc realistická, jenom že mě i synovi, pro kterého to taky stavím, se moc líbí. Takže tam asi určitě bude..
Marek M
 
Příspěvky: 68
Registrován: ned 01 pro, 2013 2:51 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Polabský » stř 08 led, 2014 8:27 pm

To umístění točny chápu jako atraktivní detail a nehodlám ho komentovat.
Jako problém točny vidím její zaústění do nádraží a vlastní kolejiště depa.
Doporučuji nahlédnout napříkladdo Houmrových vlaků, případně i jinam.
Depo,nebo výtopna má určitý provozní řád a všechny přijíždějící lokomotivy absolvují určitý rituál provozního ošetření a případného následného uložení, nebo odjezdu zpět na výkon. Proto musí být kolejiště trošku depa členitější.
Bude to nejen hezčí ale bude tam i zajímavější ježdění.
Dobré pořízení.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod mizl » stř 08 led, 2014 10:18 pm

Marek M píše: ... i synovi, pro kterého to taky stavím ...


Musím reagovat, to se prostě nabízí ....

Jsi si opravdu jistý, že kolejiště stavíš pro syna ????

tato otázka je velmi zásadní, neb používám stejnou výmluvu pro přítelkyni :mrgreen: :mrgreen: ( Ačkoli mě plně ve stavbě podporuje )

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 08 led, 2014 11:10 pm

Ahoj, planek pekny, ale pokud tam chces mit rotundu, tak by jsi mel zvetsit depo :D A s takovyma pohadkama o tom, ze stavis kolejiste pro syna, to si nechej na doma. Tady Ti to nikdo neuveri :lol: PS: Mala inspirace, jak by melo vypadat depo :) Z toho, co jsem vypozoroval tady na foru, tak k tocne by mely vest dve koleje a taky by tam mela byt nejaka kolej navic na piskovani, vodu, olej a nevim, co jeste :D Jirka
Přílohy
Depo.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Twisster » stř 08 led, 2014 11:20 pm

Pekné. Mam otázku, ako chceš riešiť to vyťahovanie pod strop? Niečo take by sa mi hodilo len zatial neviem ako to poriešiť.
Twisster
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 14 zář, 2013 8:44 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod mizl » stř 08 led, 2014 11:45 pm

Twisster píše:Pekné. Mam otázku, ako chceš riešiť to vyťahovanie pod strop? Niečo take by sa mi hodilo len zatial neviem ako to poriešiť.


Někde na tomto fóru se to již řešilo. Třeba pohledat. Jinak pro inspiraci bych doporuč český seriál "Nováci" , kde měl p. Kemr své vytahovací kolejiště přes celý pokoj. Co si tak pamatuji, tak to vytahoval ke stropu pouze jednou klikou.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Marek M » čtv 09 led, 2014 6:11 am

Sice je to celkem jedno, ale to stavění pro kluka fakt platí, je do vláčků "blázen". Jen kvůli sobě bych se do toho nepustil.
U mě vyhrávají rc letadla. Ale líbí se mi samozřejmě i ty vlaky. A žena taky není proti, samozřejmě kvůli kluka :roll: , tak proč né.
Jinak díky za ty tipy na změnu depa, ještě to projdu. Sice není moc místa na rozšiřování, ale zkusím to.

No a k tomu zvedání. Zatím nemám ještě do detailu rozkreslené, ale má to tak můj strýc, u kterého jsem kdysi trávil na kolejišti prázdniny, tam budu čerpat inspiraci.
Jde o zdvih klikou, tak jak tady kolega zmínil, pod stropem je vytvořená "kastle" o velikosti panelu, v rozích panelu jsou 4 oka a přes kladkový mechanizmus se panel rovnoměrně zvedá pod strop.
Klika je jištěná rohadkou se západkou, takže panel nemůže samovolně klesat. Až je panel v horní poloze, zajístí se ještě na několika místech zakolíkováním k té kastli. Pokud se to dotáne do detailu, tak jak to má ten můj strýc, tak neznalá návštěva nemá o kolejiště ani páru. On to má provedené tak, že spodek panelu je stejně obložený jako snížený strop pokoje, takže není při zataženém stavu poznat, kde končí kazety stropu a kde je panel. Veliká výhoda je taky to, že se na kolejiště vůbec nepráši. Teď nedávno jsme tam po dlouhé době byly na navštěvě. Samozřejmě jsem ho zlomil k tomu, aby kolejiště ukázal mojemu klukovi. Říkal, že to neměl roky sundané, že dětska odrostly a on že na to nemá čas, tak že neví v jakém je to stavu. Po sundání vše čisté, na několika místech mírně zoxidované, ale to poléčil smirek a už jsme jezdili. Takže asi tak. Když tak sem budu dávat fotky z mojeho postupu..
Marek M
 
Příspěvky: 68
Registrován: ned 01 pro, 2013 2:51 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Marek M » čtv 09 led, 2014 9:01 pm

Myslíte, že takto by to mohlo být trochu lepší s tím depem?
Šedý objekt pod rotundou je zbrojení naftou, vpravo od točny vodní jeřáb, teď se tak dívám, že by mohl být mezi těma kolejema co vedou k točně, dál pak zauhlování a před výhybkou popelová jáma. Nádražní budova by pak musela být víc vpravo, oproti návrhu ve wintracku výše..
sestava kolejí změna levé strany.JPG
Marek M
 
Příspěvky: 68
Registrován: ned 01 pro, 2013 2:51 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 09 led, 2014 9:18 pm

Ja myslim, ze o 100% lepsi. Jeste mozna by to slo takhle: PS: Ale su laik, tak mne neber vazne. Pockej si na odpoved nekoho fundovanejsiho :) Jirka
Přílohy
Depo Marek.JPG
Depo Marek.JPG (54.63 KiB) Zobrazeno 8835 krát
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod vmucha » čtv 09 led, 2014 9:21 pm

Zkus dát točnu víc doleva a rotundu stočit na server.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod Marek M » pát 10 led, 2014 11:14 am

Takže, vyhodil jsem tu odstavnou kolej v levo za točnou, tu jsem posunul víc doleva, o kousek pootočil rotundu a přidal jednu kolej v demu. Co vy na to??
Výstřižek.JPG

A druhá verze se stočenou rotundou na sever, jak psal kolega vmucha.
Výstřižek2.JPG
Marek M
 
Příspěvky: 68
Registrován: ned 01 pro, 2013 2:51 pm

Re: Kolejiště TT 2300x1300mm

Příspěvekod milan ferdián » pát 10 led, 2014 12:11 pm

Špatný je rozplet tratí :!: Ten je jen u lokálek.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků