Horní Ledečko TT 110x110 cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 4:38 pm

radula63 píše:
Jiri Dvoracek píše:Akorat tam nepasuje ta prazdna sklenicka na vino. Strojvedouci by nemel pit pri vykonu sluzby :lol: :mrgreen:

Já bych "řek" - řidič má být veselý.

Zjevně neznáš to sousloví "opilý řidič-veselý vrah" :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 4:45 pm

Jiri Dvoracek píše:Akorat tam nepasuje ta prazdna sklenicka na vino. Strojvedouci by nemel pit pri vykonu sluzby :lol: :mrgreen:

Copak sklenička na víno,spíš tam moc nepasují ta kolejová vozidla.Tedy pokud stavitel neplánuje jezdit pouze s mašinama. :D Jinak je fakt,že ta mezera mezi druhou a třetí kolejí je malá.2 výhybky a jednu kolej bych vypustil,někdy méně znamená více. :wink: V budoucnu si koupíš o pár milimetrů delší vagón a problém je na světě. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » pon 30 pro, 2013 5:59 pm

No fakt je ten, že tohle jsou jediné mašiny co mám :-(

A vagony jsem pokoupil někde na aukru takovou smes aby bylo za masinky co zapráhnout. Ale jestě jsem nesladil spřáhla na všech vozech. Zakže to má zatím čas,

Co se týče plánování provozu v Horním Ledečku tak mám následující představu o kterou bych se s Vámi rád podělil:

Bude tam jezdit Bardotka a Brejlovec v osazení jeden osobák a jeden nákladák. Nákladní jen s pár vagonky které budou odpovídat něčemu kolem mám představu buď uhí nebo písek popřípadě cisternový vůz od nějakého vrtu :-)

Potom ve stanici bude jezdit lokálka M 152 s jedním přípojným vozem a ve výtopně bude schovaná jedna malá pára. Ta když tak připojí dva osobní staré vagóny které budou stát někde v nádraží . ( Možná takový ten starý nádražácký vůz pro dělníky na trati s těma kamínkama - omluva nevím jak se mu říká )

Pokud by bylo jo ejhle dobře tak bych uvažoval na posun s Rosničkou nebo s Hektorem.

Prostě žádné rychlíky a dlouhé vozy, jen takový venkovský klídek. Pocházím z Čejče na Moravě. Je to na trati Hodonín Zaječí kde v Čejči byla odbočka na Ždánice. Vlaky jezdily když jsem byl malý každou chvilku, byla to frekventovaná trať, ale žádné dlouhé soupravy jsem nikdy neviděl.

Co vy na to ?
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » pon 30 pro, 2013 6:09 pm

Copak sklenička na víno,spíš tam moc nepasují ta kolejová vozidla.Tedy pokud stavitel neplánuje jezdit pouze s mašinama. :D Jinak je fakt,že ta mezera mezi druhou a třetí kolejí je malá.2 výhybky a jednu kolej bych vypustil,někdy méně znamená více. :wink: V budoucnu si koupíš o pár milimetrů delší vagón a problém je na světě. :D
[/quote]

ve skytáku by měly být schované stejně jen ty dva delší vlaky jak píšu nahoře. A to plánuju na první a čtvrté koleji. Prostřední dvě průjezdné. A když tak prostě jednu používat nebudu ne? No uvidíme. Ale děkuji za připomínky
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 7:02 pm

Tak netřeba smutnit,pro mašiny se vždycky využití najde.Třeba se jednou rozšíříš nebo se dáš do party z moduláři. :D
Fakt je,že na Tvé kolejiště jsou dost velké a hodilo by se spíš něco menšího,ale hlavní je,že Ti dělají radost. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » čtv 02 led, 2014 7:37 pm

Tak jsem trochu ucesal elektriku na skrytáku, no celkem jsem se do toho pájení zabral :-)
Přílohy
obrázek 4-1.JPG
obrázek 3-1.JPG
obrázek 5-1.JPG
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » čtv 02 led, 2014 7:38 pm

A taky jsem se synkem slepil rám :-)

Je to ale pomocník :-)
Přílohy
obrázek 5.JPG
obrázek 2.JPG
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod mizl » úte 22 dub, 2014 1:00 pm

... jak se říká ....

... co se v mládí naučíš, ve stáří jak najdeš ...

Přeji klučinovi ať mu tento hezký koníček vydrží.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » úte 22 dub, 2014 1:07 pm

Ahoj,

tak po delsi dobe pridam nejaky ten prispevek aby bylo videt ze stavba neutichla. Snazim se najit cas ale nejak to porad nevychazi, prace, deti a zena me zamestnava vic nez bych cekal :-)

Podarilo se mi usadit par koleji

A postavit pár budov :-)

tak snad mi to pujde rychleji :-)

Ahoj Eda
Přílohy
obrázek 2.JPG
obrázek 2.JPG (44.78 KiB) Zobrazeno 7458 krát
obrázek 1.JPG
obrázek 1.JPG (47.2 KiB) Zobrazeno 7458 krát
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » úte 22 dub, 2014 1:09 pm

Nádraží plánuju ještě rozšírit o jednu část budovy.
Přílohy
obrázek 4.JPG
obrázek 3.JPG
obrázek 2.JPG
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod cipisekmp » úte 22 dub, 2014 6:12 pm

Ahoj, na jakemsi "facebuku" bych ti dle dnesniho "nareci" moji dcery dal like. At se dale dari Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » čtv 11 pro, 2014 10:10 am

Ahoj vsichni,

po dlouhém otálení a procovním vytížení, jsem stím zase opět trochu pohnul :-)

Osadil jsem horní nádraží koleje a prestavníky. Jen zjistuju ze cím víc toho vím, tím víc toho nevím :-)

Ale už to jezdí,

přikládám pár foto. Snad mi to moc nepohaníte :-)

Ahoj Eda
Přílohy
IMG_2799.jpg
IMG_2803.jpg
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 11 pro, 2014 10:36 am

Edo máš to popěkněný :D jen ta nádražní budova je k té stanici přímo obří.Spíš bych tam dal něco takového.
http://www.masinky.cz/produkt/19774-TT- ... azek_1.htm
http://www.masinky.cz/produkt/16042-TT- ... azek_1.htm
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod EdaTT » čtv 11 pro, 2014 2:01 pm

miroslav lengyel píše:Edo máš to popěkněný :D jen ta nádražní budova je k té stanici přímo obří.Spíš bych tam dal něco takového.
http://www.masinky.cz/produkt/19774-TT- ... azek_1.htm
http://www.masinky.cz/produkt/16042-TT- ... azek_1.htm



No díky za pochvalu, upřímě jsem tam takové nádraží měl, ale zdálo se mi malé, tak jsem k němu jeste jednu část budovy přilepil. Ale jak to ted říkáš :-) No nevím že bych to jestě rozkuchal ?????
EdaTT
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04 led, 2013 9:11 pm

Re: Horní Ledečko TT 110x110 cm

Příspěvekod greenery » čtv 11 pro, 2014 2:10 pm

... nejsem si jistý, jestli v téhle podobě nějaká staniční budova existovala :-).
Jeden kolmý trakt uprostřed je divný. Ev.byly dva na kraji a uprostřed podélný trakt, který je spojoval. Já bych to rozkuchal.... :twisted:
Jinak moc pěkné. Líbí se mi ta preciznost skeletu.

edit: beru zpět - existovala, ale boční křídla u přízemního typu by asi měla být kratší.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků