Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Příspěvekod Střelec » pon 02 pro, 2013 8:56 am

Další úpravu jsem udělal u kameniček. Nejprve jsem ve výhybně realizoval odsun osy čímž jsem získal v rohu kolejiště kousek místa.
Přílohy
DSCN9668 odsun osy.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Příspěvekod Střelec » pon 02 pro, 2013 9:11 am

Poslední pokus byl s prodloužením celkové plochy kolejiště. Na rozměru 85x115 cm lze o jednu kolejnici prodloužit staniční koleje - na upotřebitelných cca 45 cm a tam už se vejde slušná souprava - Br89/PMT+Df+Bi+Bi+BCi (Bi jsou šestiokna), nebo Br86+Dsk+3 krátké nákladní vozy, případně Br86+Dsk+Bi30+Bi30(sedmiokna LPH). Nakonec jsem prodloužil odstavnou kolej, což umožní zajímavější posun. Samozřejmě je možno vynechat "úvrať" ve výhybně, nebo řešit prostor "za kulisou" zcela jinak.
Přílohy
DSCN9673 osobák 1.JPG
DSCN9678 prodloužená odstavná.JPG
DSCN9672 prodloužení.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Příspěvekod Střelec » úte 27 led, 2015 12:19 pm

Tak jsem spáchal další subverzi pro dva startsety TT Kuehn na rozměrech 100x80 cm (případně 80x115, pokud přidáme do stanic po rovné koleji).
Představuju ctihodnému PT obecenstvu trať kameničky - Doubice!
Kombinuje koncovou stanici Kameničky a úvraťovou Doubice, na kterou se může napojit pokračování a změnit ji tak na odbočnou.
Krajina není konkrétně dána, ale teoreticky by ji měla podélně dělit strouha se zarostlým doubickým břehem v roli dělící kulisy, zatímco ke Kameničkám by byly louky a polnosti s občasným remízkem.
Soupravy by se měly pohybovat od sólo motoru přes motor s vlečňákem či nákladním vozem po sestavy malá lokomotiva+ maximálně 3 krátké vozy v délce klasické "zetky" nebo Ci "pětiokna", pro základní velikost už jsou dvě klasické Ci30 sedmiokna hranice možností. Při troše šikovnosti lze provozovat najednou i tři hnací vozidla...
Jednoduchou úpravou kolejového schématu v Kameničkách (přemístění výhybky skladištní koleje na začátek stanice) se znamenitě rozšíří možnosti posunu.
Přílohy
DSCN1711.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Příspěvekod milan ferdián » úte 27 led, 2015 12:21 pm

Šikulka :!: :!: :!: :!: Jde vidět,že navrhování kolejiště s reálnými výhybky a kolejivem od KUEHNA tě baví.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Příspěvekod Střelec » úte 27 led, 2015 12:59 pm

Na papíře spousta věcí vypadá hezky, ale v reálu k tomu typ kolejiva řekne svý. Takže jsem si dovolil zkombinovat tvoje dvě vize z toho, co mi leží doma. Při debordelizaci jsem našel nějaký flexikoleje ze sekáče od neznámýho výrobce - asi Pilz, nebo rannej Tillig, takže jsem zkusil i rychlou variaci na Sněžnou. Na tu obsah startsetů nestačí.
Mohla by bejt zajímavá, vešla by se taky na 100x80, ale deklasuje ji přístup do skryťáku, kde by se občas muselo přepřehat. Ale doplnit do skryťáku kusou kolej, tak je tu krásná příležitost pro sólo motor jako noční flamendrák.

Osobně uvažuju o prodloužený verzi Kameničky - Doubice (o jednu kolej) s tím, že do upravených Kameniček přikoupím jednu výhybku a přidám výtopnu (viz starší schéma někde výš) a zbrojení umístím do šturcu. Pak se mi do stanice vejdou delší soupravy a lokomotiva na přepřažení.
Takže první mašina vyjede z výtopny na manipulační kolej, druhá přijede s vlakem. Odpřáhne, zajede do šturcu, dozbrojí a zajede do výtopny. Stroj na manipulační koleji najede na soupravu, uskuteční případnou manipulaci a/nebo odjede s vlakem. V Doubicích z úvratě přijede vlak, objede ho lokomotiva (sólo motor jen počká) na vlak z Kameniček a po jeho příjezdu odjede do Kameniček....
Přílohy
DSCN1718.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Variace "N" plánků Milana F. / TT start set Kuehn

Příspěvekod hopeter » ned 05 čer, 2016 7:24 pm

Nechci zakládat nové téma a tady to není úplně mimo... V knížce od Milana mě samozřejmě zaujalo kolejiště Kameničky. Vzhledem ke zbytkům kolejiva doma jsem to zkusil upravit na TT v Tilligu. Do SN jsem přidal navíc jednu kolej pro odstavení druhého vlaku. SN bude za kulisou ale vjezd přes krátký tunel ( portál s tubusem ). V provozu by se měl točit Hurvínek a krátký manipulák. Možná by to mohl být i kafestolek ... :wink:
Třeba se můj pokus hodí jako inspirace pro minikolejiště v TT.
kameničky_TT.jpg
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků