TT kolejiště Triplseven

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » pon 25 lis, 2013 9:02 pm

Asi úplně nechápu :shock:
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » úte 26 lis, 2013 9:45 pm

Tak jsem trošku prodloužil nádražíčka a udělal jednoduchou vlečku. A do skrýte častí jsem přidal jednu kolej.Pro případné kříženi vlaku.
Přílohy
17-1.jpg
17.jpg
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 26 lis, 2013 10:24 pm

Ahoj
už tu zazněl nápad se skrytou výhybnou na lokálce. Proč to odmítáš? Nebo jde jen o nepochopení? Protože jsi místo toho vytvořil obloukovou ministaničku, kde vykřižuje leda motorák. Udělěj místo té pidistanice napasované do oblouku obyčejnou zastávku Třeba pro výletníky k rozhledně a ty dvě výhybky posuň do zelůeného tunelu. udělej dost dlouhé koleje abys tam mohl vykřižovat. tato výhybna ti bude simulovat dlouhý úsek lokálkové trati s mezilehlou stanicí. Do výhybny naplánuj většinu křižování, třeba i předjíždění Pokud každému vlaku v téhle výhybně naordinuješ pobyt i když nebude křižovat (osobák třeba 3 minuty, manipulák 10 minut - skut. času) bude to vypadat, že máš hrooozně dlouho lokálku a vlak ti nepřijede na konečnou dřív než se otočíš...

Odbočnou stanici dej trochu šikmo, působí hrozně divně, takhle rovnoběžně s krajem. Chce trochu upravit zhlaví (obě) Odbočka kousek za zhlavím musí mít důvod, třeba vysoký násep a most. Asi bych se nebránil zaústit vedlejší trať do odbočné stanice přímo i za cenu, že bude vjezd třeba jen na dvě koleje. Pomůže to i při stoupání lokálky, bude moct začít stoupat hned za zhlavím.
V příloze je upravený návrh, stoupání max. 25%o Rozdíl odbočné a koncové je 145mm.
Nebál bych se přidat nějakou vlečku nebo rozšířit (protáhnout, přidat kolej) tu v koncové stanici vlevo od vjezdu (viz návrh) apoň ti tam budou jezdit delší náklady. Na lokálce bývají občas k vidění i vlečky na širé trati co využít prostor v oblouku?
Dále se nabízí prostor vpravo dole u odbočné, buď vlečku, nebo strojovku pro provoz na lokálce.
Nobo můžeš vycházející tratě prohodit a celou stanici zrcadlově otočit roh Ti vyplní výpravní budova, skladiště u manip. koleje a třeba náznak vsi místo nakreslené obligátní silnice, která končí u nádraží...
V koncové stanici je malá remíza, v případě delší lokálky slouží pro odstavení nocujího stroje. Pokud budeš chtít větší výtopnu (strojovou stanici) v odbočné můžeš ji tam klidně nechat a využít třeba pro traťovku.
Přílohy
Triplseven.JPG
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 lis, 2013 7:19 am

Triplseven píše:Asi úplně nechápu :shock:

Uvidíš :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » stř 27 lis, 2013 8:31 am

milan ferdián píše:
Triplseven píše:Asi úplně nechápu :shock:

Uvidíš :lol:


Uvidím Ježíška? :lol:
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod radula63 » stř 27 lis, 2013 11:11 am

Triplseven píše:
milan ferdián píše:
Triplseven píše:Asi úplně nechápu :shock:

Uvidíš :lol:


Uvidím Ježíška? :lol:

Zlatýho chrochtáčka uvidíš... ...možná bude mít i zahnutý zuby nahoru. :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » stř 27 lis, 2013 11:13 am

Michal Šuhajda píše:Ahoj
už tu zazněl nápad se skrytou výhybnou na lokálce. Proč to odmítáš? Nebo jde jen o nepochopení? Protože jsi místo toho vytvořil obloukovou ministaničku, kde vykřižuje leda motorák. Udělěj místo té pidistanice napasované do oblouku obyčejnou zastávku Třeba pro výletníky k rozhledně a ty dvě výhybky posuň do zelůeného tunelu. udělej dost dlouhé koleje abys tam mohl vykřižovat. tato výhybna ti bude simulovat dlouhý úsek lokálkové trati s mezilehlou stanicí. Do výhybny naplánuj většinu křižování, třeba i předjíždění Pokud každému vlaku v téhle výhybně naordinuješ pobyt i když nebude křižovat (osobák třeba 3 minuty, manipulák 10 minut - skut. času) bude to vypadat, že máš hrooozně dlouho lokálku a vlak ti nepřijede na konečnou dřív než se otočíš...

Odbočnou stanici dej trochu šikmo, působí hrozně divně, takhle rovnoběžně s krajem. Chce trochu upravit zhlaví (obě) Odbočka kousek za zhlavím musí mít důvod, třeba vysoký násep a most. Asi bych se nebránil zaústit vedlejší trať do odbočné stanice přímo i za cenu, že bude vjezd třeba jen na dvě koleje. Pomůže to i při stoupání lokálky, bude moct začít stoupat hned za zhlavím.
V příloze je upravený návrh, stoupání max. 25%o Rozdíl odbočné a koncové je 145mm.
Nebál bych se přidat nějakou vlečku nebo rozšířit (protáhnout, přidat kolej) tu v koncové stanici vlevo od vjezdu (viz návrh) apoň ti tam budou jezdit delší náklady. Na lokálce bývají občas k vidění i vlečky na širé trati co využít prostor v oblouku?
Dále se nabízí prostor vpravo dole u odbočné, buď vlečku, nebo strojovku pro provoz na lokálce.
Nobo můžeš vycházející tratě prohodit a celou stanici zrcadlově otočit roh Ti vyplní výpravní budova, skladiště u manip. koleje a třeba náznak vsi místo nakreslené obligátní silnice, která končí u nádraží...
V koncové stanici je malá remíza, v případě delší lokálky slouží pro odstavení nocujího stroje. Pokud budeš chtít větší výtopnu (strojovou stanici) v odbočné můžeš ji tam klidně nechat a využít třeba pro traťovku.


Tu dvou kolejku v tunelu na vedlejší koleji jsem pochopil, ale prostě jsem to zkusil udělat takto. Ale už v te době jsem uvažoval místo nádraží s dvěma kolejemi, tam dat zastávku a pěkně tam udělat lesní a turistickou cetu, nad zastávkou v lese rozhlednu a od ni turistickou cestu do koncové stanice.
Asi hloupý dotaz muže byt výhybka položena do kopce nebo musí byt v rovině?
Určitě by se mi vlečka na širé trati líbila, jen si to prostě neumím představit na živo ve skutečné velikosti.
Není na to nějaký figl jak to převést do skutečných rozměru? Nějaký šablony nebo si to nechat vytisknout?
Navrch je velice hezky a asi bych se mu nebránil při stavbě.
Jirka
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod D » stř 27 lis, 2013 11:44 am

Triplseven:
> Nějaký šablony nebo si to nechat vytisknout?
Geometrii TT Tillig k tisku 1:1 najdeš ke stažení na stránkách lokopin.wz.cz.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » ned 01 pro, 2013 10:39 pm

Tak jsme doma vyštrachali hezky plánek.
Přílohy
IMG_20131201_2323091.png
IMG_20131201_2323091.png (78.85 KiB) Zobrazeno 5684 krát
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 03 pro, 2013 12:40 pm

To už jsem někde viděl....
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 pro, 2013 12:46 pm

Michal Šuhajda píše:To už jsem někde viděl....

Já taky :D .I.díl,str.122,54.Dýšina.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » stř 04 pro, 2013 3:48 pm

Aha, tak to jsem netušil, pokud jsem porušil nějaké pravidlo hned to smažu.
Ale námět je hezký.
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 04 pro, 2013 4:13 pm

Nic nemaz a pust se do stavby. Rad to uvidim ve 3D.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Triplseven » stř 04 pro, 2013 9:36 pm

Asi by se to mohlo trošku upravit na mé rozměry kolejíště.
po novém roce bych chtěl začít dávat do kupy panely.
Uživatelský avatar
Triplseven
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25 kvě, 2013 4:24 pm
Bydliště: Praha a královedvorsko

Re: TT kolejiště Triplseven

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 05 pro, 2013 8:46 am

Pokud bys měl vážně zájem, můžu to zkusit předělat. Ale jestli jsem správně pochopil, Milan pro Tebe něco chystá.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků