Plavecky Mikulas

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Plavecky Mikulas

Příspěvekod juroH0 » stř 05 pro, 2007 4:06 pm

Hoi, chcel by som vediet vas nazor na moj navrh stanice Plavecky sv. Mikulas ktory som ale pozmenil oproti skutocnosti a hlavna zmena je vypustenie kolajovej spojky na manipulacnej kolaji (4-je to ta spodna) a zaustenie remizy a tocne do kolaje objazdnej. Stanica obsahuje od hora kolaje: 1. objazdna+strojova-zaustenie k tocni a remize 2.dopravna 3.dopravna 4.manipulacna. Na obrazku je stanica na 2 moduloch to je na jazdenie doma-uzitocne dlzky dopravnych kolaji su cca 100cm a 130cm ale pri "modulovych" stretnutiach bude mozne vlozit medzikus dlhy 100cm koli predlzeniu stanicnych kolaji na cca 200 a 230cm. Dakujem za podnety k vylepseniam ale aj kritiku. Obrazky: http://juroh0.rajce.idnes.cz/plavecky_s ... meneny.JPG este som zabudol ze to ma byt stanica koncova a ze napravo bude este jeden modul s kusou kolajou ale stanica moze byt pouzita aj ako prejazdna
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Houmr » čtv 06 pro, 2007 10:18 am

No mě se to líbý. Nevím co dodat. Je super, že je plánek podložen skutečností.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod juroH0 » čtv 06 pro, 2007 11:50 am

dik Houmr za tvoj nazor :D ale chcel by som vyjadrenia viacerych...
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod 123ps » čtv 06 pro, 2007 12:29 pm

Já myslím, že to máš super. Jen mne trochu udivilo, že taková malá stanice má depo s točnou. Já mám fiktivní stanici která má o dvě koleje více a s točnou jsem trochu váhal. Nikde ale nevidím v tvých plánech rotundu ? !
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod juroH0 » čtv 06 pro, 2007 1:12 pm

ono ta stanica je koncova a tocna je s priemerom cca 10,5m-13,5 v skutocnosti na obrat lokomotivy a jej prenocovanie a remiza je nato aby nestala pod holym nebom...samozrejme tam bude vodny zeriav alebo pulzometer a niejake zariadenie na zauhlovanie... :) ale do stavby je bohuzial daleko :( este asi do aprila-maja buduceho roka...ale chcel som zatial aspon vase nazory vediet...
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod 123ps » čtv 06 pro, 2007 1:25 pm

Aha, tak to jo. Akorát ještě když se na to dívám, máš tam odlišnost od originálu v odbočení na remízu s točnou.
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 06 pro, 2007 3:00 pm

Ahoj, na tvem planku se mi zdaji koleje hrozne blizko u sebe, jinak je to vynikajicí předloha pro stavbu. drzim palce at se povede.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod juroH0 » čtv 06 pro, 2007 4:05 pm

"Aha, tak to jo. Akorát ještě když se na to dívám, máš tam odlišnost od originálu v odbočení na remízu s točnou"

no ved v prvom mojom prispevku je napisane ze je ciastocne zmeneny cely planik...citujem sa "Hoi, chcel by som vediet vas nazor na moj navrh stanice Plavecky sv. Mikulas ktory som ale pozmenil oproti skutocnosti a hlavna zmena je vypustenie kolajovej spojky na manipulacnej kolaji (4-je to ta spodna) a zaustenie remizy a tocne do kolaje objazdnej......"

"Ahoj, na tvem planku se mi zdaji koleje hrozne blizko u sebe, jinak je to vynikajicí předloha pro stavbu. drzim palce at se povede."

to aj su al v reale to bude trocha dalej, cca 50-55mm (takze tak akurat na sypane nastupista) a to preto ze vo WT som nenasiel vyhybky roco s uhlom odbocenia 18st. ktore mam ale len 12,5st. a preto je to viac pri sebe.....inak pouzite kolajivo: vyhybky ROCO uhol odbocenia 18st. a polmer obluka 415mm, kusove kolajivo ROCO 2,5mm a flexi PILZ...a dakujem :D
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 06 pro, 2007 5:09 pm

juroH0 píše:to aj su al v reale to bude trocha dalej, cca 50-55mm (takze tak akurat na sypane nastupista) a to preto ze vo WT som nenasiel vyhybky roco s uhlom odbocenia 18st. ktore mam ale len 12,5st. a preto je to viac pri sebe.....inak pouzite kolajivo: vyhybky ROCO uhol odbocenia 18st. a polmer obluka 415mm, kusove kolajivo ROCO 2,5mm a flexi PILZ...a dakujem :D


Jaké máš poloměry na těch vyhybkách ?

Ptám se proto, že kdyby to bylo míň jak metr, tak by to pro případné připojení k modulovce ne úplně ideální.
Určitě bych ale doporučil i menší výšku kolejnic !!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod dan » čtv 06 pro, 2007 7:18 pm

Dobrý :D
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Plavecky Mikulas

Příspěvekod lhd » čtv 06 pro, 2007 7:33 pm

Ahoj!

Máš perfektní předlohu a proto by mi přišlo jako škoda nedržet se originálu, zvláště se mi nelíbí to zprůjezdnění stanice.
Uvažoval jsi jaký budeš dělat provoz? To je myslím důležité. Pokud by to byla ta koncová stanice, tak si s každým vlakem zaposunuješ. Samozřejmě, že by to potom chtělo na druhé straně tratě smyčku s odstavným nádražím, stačí 2 koleje a můžeš honit 3 vlaky: např. osobák, manipulák a motorák.
Neznám ale tvé prostorové možnosti. Zkus promyslet!

LH
http://lubomir.hrabalovi.name
Uživatelský avatar
lhd
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16 kvě, 2007 8:01 pm
Bydliště: Praha 9

Příspěvekod juroH0 » čtv 06 pro, 2007 8:29 pm

Zdenek Valter píše:
juroH0 píše:to aj su al v reale to bude trocha dalej, cca 50-55mm (takze tak akurat na sypane nastupista) a to preto ze vo WT som nenasiel vyhybky roco s uhlom odbocenia 18st. ktore mam ale len 12,5st. a preto je to viac pri sebe.....inak pouzite kolajivo: vyhybky ROCO uhol odbocenia 18st. a polmer obluka 415mm, kusove kolajivo ROCO 2,5mm a flexi PILZ...a dakujem :D


Jaké máš poloměry na těch vyhybkách ?

Ptám se proto, že kdyby to bylo míň jak metr, tak by to pro případné připojení k modulovce ne úplně ideální.
Určitě bych ale doporučil i menší výšku kolejnic !!!


no polomer je fasa maly a to iba 415mm ale ine kolajivo v takje cene som nenasiel a drahsie moc nemozem (mam 15 r.) :( a 2,5mm pretoze mam aj starsie vozidla...no a na tie stretnutia...tak do tych je este daleko...pretoze nemam digital a ani v najblizsej dobe nebude (cca 1,5-2roky) je to na jazdenie doma.....aspon zatial...aj ked dufam ze sa to casom zmeni...


"Ahoj!

Máš perfektní předlohu a proto by mi přišlo jako škoda nedržet se originálu, zvláště se mi nelíbí to zprůjezdnění stanice.
Uvažoval jsi jaký budeš dělat provoz? To je myslím důležité. Pokud by to byla ta koncová stanice, tak si s každým vlakem zaposunuješ. Samozřejmě, že by to potom chtělo na druhé straně tratě smyčku s odstavným nádražím, stačí 2 koleje a můžeš honit 3 vlaky: např. osobák, manipulák a motorák.
Neznám ale tvé prostorové možnosti. Zkus promyslet!"


tak toto su moje priestorove moznosti http://juroh0.rajce.idnes.cz/plavecky_s ... e_doma.JPG tada cca 120x300cm a to len docasne pretoze ten priestor je v obivacke pred telkou preto som to chcel riesit ako moduly....ale bude ich viac a aj ta vrtana slucka s 2kolajnou stanicou popripade druha koncova stanica a niejake tie "tratove" moduly.....a ked budem mat byt len pre seba tak to cele rozlozim a bude sa vo velkom jazdit :twisted: .......no a planik je upraveny pretoze mam akurat tolko vyhybiek ako je po uprave a ta stanica zo zaciatku bude prejazdna ale neskor bude koncova a nebude sa dat kde pohnut :) aj ked mne to nevadi :D pretoze budem mat ine "problemy" ale skor som nad tym rozmyslal ako nad kolajiskom "segmentovym" ako napr. http://www.trainmania.info/ a ked uz bude skladacie tak nech to je aspon kompatibilne....
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod lhd » sob 08 pro, 2007 12:19 pm

Tak to máš dobře naplánované, udělej teď okruh a potom můžeš upravit na koncovou stanici. Stejně vždycky při stavbě zjistíš, že se to mělo udělat jinak. Proto jsem své třetí kolejiště plánoval několik let.
K těm modulům bych doporučoval udělat rozhraní podle nějakého standardu (Zababov, Ostramo) ať si zbytečně nezavřeš možnost spojení s jinými moduly. Třeba toho nikdy nevyužiješ, ale člověk nikdy neví!

Úspěšnou stavbu!

LH
http://lubomir.hrabalovi.name
Uživatelský avatar
lhd
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16 kvě, 2007 8:01 pm
Bydliště: Praha 9

Příspěvekod juroH0 » sob 08 pro, 2007 1:15 pm

lhd píše:Tak to máš dobře naplánované, udělej teď okruh a potom můžeš upravit na koncovou stanici. Stejně vždycky při stavbě zjistíš, že se to mělo udělat jinak. Proto jsem své třetí kolejiště plánoval několik let.
K těm modulům bych doporučoval udělat rozhraní podle nějakého standardu (Zababov, Ostramo) ať si zbytečně nezavřeš možnost spojení s jinými moduly. Třeba toho nikdy nevyužiješ, ale člověk nikdy neví!

Úspěšnou stavbu!

LH
http://lubomir.hrabalovi.name


Samozrejme rozhranie bude normovane zrejme F04L
rozhraní modulu, lokálka, rovina (zababov) akurat tie obluky o polomere 415mm budu vlastne.....no ja mam na zmenu planu tiez este cas mozno aj pol roka....a dik:)
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků