Nové kolejiště TT 210x135cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » čtv 15 srp, 2013 10:00 pm

No nevim ale celkem jo za chvilku bude po prázdninách a to abych měl alespoň kostru protože pak nebudu mít moc času. Navíc konečně jsem se dopracoval k něčemu co dává smysl díky tomuto nápadu za který děkuji:
milan ferdián píše:Napadl mě jeden námět s tou dvojkolejkou.Slavné Menhartice spojit s přípojnou stanici,kde by v ní končila krátká lokálka.Škoda,že se nemůžu tomuto tématu věnovat,ale určitě jednoho dne ten projekt zde představím,protože délkově by byl hřích nevyužít tuto možnost.

a jinak tam určitě ještě doladím vlečky a odstavné koleje aby byly použitelné např jako pila, depo, překladiště a tak. pak možná ješte dám druhou kolej k zastávce která je mezi tunelem a mostem na žluté trati. ale zatím nevím jak.
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » čtv 15 srp, 2013 11:15 pm

Trochu jsem doladil ty konečné ještě k nim musím dopsat co u které bude. Přidal jsem jednu zastávku a teď na PC dodělávám krajinku kolem. Zítra večer to sem dám ohodnotit.
Co jsem teď počítal je to maximum kolejí a výhybek co si tam zatím můžu dovolit vychází to těsně pod 10K. Ale než to vůbec poskládám bude zase našetřeno na DCC řízení atd :D
Bez názvu.jpg
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 7:57 am

Jestli chceš skutečně něco budovat a tlačí tě čas,být tebou,tak jen zatím ten rám.Říkám ti rovnou ten projekt nemáš dotaženy.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 8:36 am

No máš tu čtyři varianty.
1 - širá trať jen s odbočkou
2 - zastávka +odb.
3 - výhybna jako zastávka (dvě předjízdné koleje)+odb.
4 - výhybna jako zastávka (jedna vnitřní předjízdná kolej)+odb.

Zapoměl jsem na odvrat do odbočky z vedlejší tratě.
Přílohy
jardae_skica.jpg
jardae_skica_výhybny.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » pát 16 srp, 2013 12:34 pm

ono by se to tam vlezlo krásně ale musel bych zkrátit nádraží a jak už tady někdo napsal budu rád když se mi tam teď vleze lokomotiva a 4 rychlíkové vagonky navíc nádraží už se teď nedělají v zatáčce. Ta obcočka z vlečkou se mi tam líbí ale něco podobného už jsem zkoušel nakreslit ten můj návrh je něco podobného základ jsou Menhartice liší se to vždy jen v té odbočce
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » pát 16 srp, 2013 12:46 pm

Teď když se na to dívám mohl bych tu dvojkolejku co teď vede v tunelu véct šikměji a tím pádem už by nemusela být v tunelu a mohl bych na ní udělat zastávku z odbočkou podle vzoru výhybna 2 a z ní vést tu trať nahoru k zadnímu nádraží. Tím pádem by tam nemusela být ta trojkolejka ikdyž ta je taky zajímavá. Tak jak bych to tam měl teda udělat s tím napojením toho horního nádraží ?
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2013 3:55 pm

No,zkusil jsem konstrukčně skloubit odbočku s výhybnou.Zde jsem ale v rozpacích,jak tuto dopravnu označit.Provozně by se dopravna měla jmenovat stanice bez výpravního oprávnění,ale je tu zde odbočka.Snad erudovaný odborník poradí.Já jsem s takovou kolejovou kombinací na tratích ČSD,zatím nesetkal.Máš zde dvě varianty dopravny.
Přílohy
jardae_skica_výhybny_2.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » pát 16 srp, 2013 6:03 pm

tak snad jsem se k něčemu dopracoval. Dělal jsem to podle vaší skici akorát jsem tam nechal ty dvě původní nádraží skicu jsem musel přezrcadlit protože jsem chtěl tu vyšší stranu u zdi a trochu poupravit protože kolejiště je mnohem užší a delší.. Tím pádem to horní nádraží musí být napojeno zprava. Vlečka tam vyšla pěkně. Hlavní nádraží má výšku 0mm skryté nádraží -60mm a horní nádraží 90mm a vlečka 100mm a spojnice mezi zastávkou a skrytým nádražím vyšla se stoupáním 3,5promile což je akorát a nemusím tam tím pádem dělat toho šneka.
jinak větší stoupání než 3promile tam nemám.
track 11.jpg

jardae_skica_výhybny_2.jpg
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 16 srp, 2013 8:20 pm

Ja bych to udelal takhle. Uz mi ten planek kdysi doporucoval Tomas Lajbl a kdyz se to natahne na celou delku, tak by to mohlo vypadat hodne dobre. Podivej se do meho tematu na stranu 5 dole a tam to je. Odmysli si, ze to je do L a zkus to natahnout. Tu tocnu a depo si muzes odmyslet a nebo si tam nechat misto. :lol:

PS: Omlouvam se za krive cary a celkovou neprehlednost, je to jenom nakres ve spechu. :roll:
Přílohy
Skica.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » pát 16 srp, 2013 11:01 pm

Na vaše kolejiště jsem se díval a je velmi povedené dokonce jsem zvažoval i dvoupatrové skryté nádraží ale vzhledem k tomu že mám tolik prostoru budu se držet základu od Milana Ferdiána který je pro tento prostor už celkem dobře rozkreslený a líbí se mi. Bohužel těch plánků je tolik a každý má něco do sebe tak už se chci držet jednoho základu a jen se ho snažím zdokonalit
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod lajblt » sob 17 srp, 2013 7:23 am

Nevím, nevím. Výhybna s délkou kolejí 35 cm asi velký smysl nemá. To už bych tam udělal jen odbočku. Takhle to vypadá dost divně. :(

Skryté nádraží v úrovni -60 mm je velmi málo, protože je nutné odečíst jednak tloušťku desky horního nádraží (8 mm) a také do tohoto prostoru zasahují přestavníky výhybek. A do mezery 45 mm (minimální průjezdný profil) nejde ani pořádně strčit ruku v případě, že se v podzemí něco stane. :(
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod milan ferdián » sob 17 srp, 2013 7:33 am

lajblt píše:Nevím, nevím. Výhybna s délkou kolejí 35 cm asi velký smysl nemá. To už bych tam udělal jen odbočku. Takhle to vypadá dost divně. :(

Skryté nádraží v úrovni -60 mm je velmi málo, protože je nutné odečíst jednak tloušťku desky horního nádraží (8 mm) a také do tohoto prostoru zasahují přestavníky výhybek. A do mezery 45 mm (minimální průjezdný profil) nejde ani pořádně strčit ruku v případě, že se v podzemí něco stane. :(

Kde jsi se ztratil :wink: :?: Jinak máš recht,proto jsem nějak nechtěl slučovat výhybnu s odbočkou.Bude to jeho kolejiště.Já už mám parádní na tom to prostoru naskicované kolejiště pro N-kaře.Dokonce dvě varianty :lol: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod lajblt » sob 17 srp, 2013 11:40 am

2 milan: Neztratil jsem se. Jenom mě brutálně pohltil pracovní proces a teď třítýdenní dovolená. Ale už je to lepší, mám ve sklepě nařezanou překližku na další rámy. :)
Copak N-ko, to si vystačí i s nočním stolekm. ;)
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod jardae » sob 17 srp, 2013 1:08 pm

Zdravím tak jsem se s tou zastávkou ještě pohrál a takhle bych to chtěl už nechat ještě musím dořešit ty výšky protože na to s tou deskou jsem fakt zapoměl, napadlo mě že bych desku nechal deskou a jen to všechno posunul nahoru jakože spodní nádraží by bylo 50mm skryté na nule zastávka 75mm, horní nádraží 130mm a vlečka 145mm tím pádem už by se to nekrylo. Výška mostu vychází 70mm což je dostačující a výškový rozestup mezi kolejema je min.75mm tak snad to bude stačit.
track 11.jpg
jardae
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12 srp, 2013 11:10 pm

Re: Nové kolejiště TT 210x135cm

Příspěvekod czhunter » sob 17 srp, 2013 1:54 pm

Přepracoval bych celé levé zhlaví modré stanice.
Není divné, že se z vnější koleje jde dostat jen na jednu dopravní kolej v nádraží?
Chybí tam kolejová spojka (ideálně), nebo aspoň otočit výhybky (tak aby se z každé výhybky vjíždělo na dvě dopravní koleje).

Jinak ten základní princip hlavní stanice > odbočka > koncová stanice (> vlečka) není vůbec špatný.
Ale ještě by to chtělo hodně učesat, možná i změnit polohu jednotlivých částí (třeba ten most přes odbočku k vlečce není zrovna ideální věc).
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků