Mechanicka navestidla

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Mechanicka navestidla

Příspěvekod JBr » ned 02 pro, 2007 5:26 pm

Stavim momentalne malou stanici hodne inspirovanou vesnickymi nadrazimi posazavskeho pacifiku. Na odjezdu bych ji chtel mit krytou mechanickymi navestidly (na vjezdu bud taky mechaniky nebo cccp svetla, je to modul, takze to ted zatim neresim). Prave s mechanikami jsem ale narazil na problem, ze je nemuzu nikde sehnat.

Pokud v elektronickych obchodem narazim na mechanicka navestidla, tak je to vzdycky Viessmann a ty jsou 1) drahe 2) nesedi do ceskych realii. Ceske mechaniky jsem u nekoho videl v rijnu na burze, ale ja blbec si je tehdy nekoupil a od te doby jsem se tam nedostal a do ledna ani nedostanu. Na netu jsem je nasel u jedineho vyrobce, Neumodel, ale muj email s prosbou o dalsi informace o nich (web je hodne strucny) zustal bez odpovedi.

V tehle chvili me konkretne zajima jednoramenne mechanicke navestidlo CSD, velikost TT. Nemate nekdo tip na nejakeho vyrobce/prodejce?
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod vlastimil vašíček » ned 02 pro, 2007 6:45 pm

kukni semhle

http://www.sweb.cz/dk-model/doplnky.htm

je to v dolní části
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod JBr » ned 02 pro, 2007 6:46 pm

Super, to je presne ono. Montaz do toho prestavniku se mi sice moc nehodi, ale to uz se nejak vykouma. Dik :)
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Mechanicka navestidla

Příspěvekod Jarda H. » ned 02 pro, 2007 6:48 pm

JBr píše:
V tehle chvili me konkretne zajima jednoramenne mechanicke navestidlo CSD, velikost TT. Nemate nekdo tip na nejakeho vyrobce/prodejce?


Zase jedna oblast v TT, kde je sortiment mizivý, téměř žádný :cry: Přesto zkus se podívat na www.maloseriovky.patsx.com kde v nabídce f.DK-model (sekce Doplňky) je nabízen model mechanického návěstidla ČSD/ČD s přestavníkem f.SIBA. Oproti ceně od Viesmanna je téměř zdarma (i když i to je peníz, ne že ne), cena 160,- Kč za kus !

Doufám, že ti informace pomůže :lol: !


PS : koukám, že jsem se opozdil o pár minutek
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jirka » sob 08 pro, 2007 5:31 pm

:idea: co ty navestidla pohanet napr takhle? : http://www.litomysky.cz/BIX/memwire.htm docela se mi to zamlouva, hlavne ten realisitickej pohyb :wink:
H0
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 29 lis, 2007 4:02 pm

Příspěvekod JBr » ned 09 pro, 2007 9:32 am

O tom jsem premyslel, ale vzhledem k tomu, ze i vyhybky taham rucne, tak asi i ty navestidla budou "manualni".
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Mechanicka navestidla

Příspěvekod TomBart » stř 19 pro, 2007 1:54 pm

Mechaniky jsem stavěl z leptu Detailu. Co se týče sloupu, tak je z jedné kulatinky a ze dvou trubiček do sebe nasazených (v případě TT jsem to dělal jen s jedním silnějším přechodem) Stupačky jsou u drátku z cívky a jsou lepeny vteřinákem pomocí takového zlepšováku. Cena je zanedbatelná a výsledek je vidět třeba http://www.tombart.wz.cz/web_kolejiste/kolTBc2.htm http://www.tombart.wz.cz/web_dopln/navestA.htm a v případě TT to je na http://www.tombart.wz.cz/web_kolejiste/klubdila2.htm tam ještě bez ocelových lanek. Jako pohon jsou použity telefonní relé, ale jde jen o páku, takže cokoliv co takhle funguje.


JBr píše:Stavim momentalne malou stanici hodne inspirovanou vesnickymi nadrazimi posazavskeho pacifiku. Na odjezdu bych ji chtel mit krytou mechanickymi navestidly (na vjezdu bud taky mechaniky nebo cccp svetla, je to modul, takze to ted zatim neresim). Prave s mechanikami jsem ale narazil na problem, ze je nemuzu nikde sehnat.

Pokud v elektronickych obchodem narazim na mechanicka navestidla, tak je to vzdycky Viessmann a ty jsou 1) drahe 2) nesedi do ceskych realii. Ceske mechaniky jsem u nekoho videl v rijnu na burze, ale ja blbec si je tehdy nekoupil a od te doby jsem se tam nedostal a do ledna ani nedostanu. Na netu jsem je nasel u jedineho vyrobce, Neumodel, ale muj email s prosbou o dalsi informace o nich (web je hodne strucny) zustal bez odpovedi.

V tehle chvili me konkretne zajima jednoramenne mechanicke navestidlo CSD, velikost TT. Nemate nekdo tip na nejakeho vyrobce/prodejce?
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod Houmr » stř 19 pro, 2007 2:20 pm

Ten zlepšovák :idea: by mě docela zajímal :D :?:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod TomBart » stř 19 pro, 2007 2:24 pm

však jsem ti to ukazoval, ne.
Je to deska, na ní nakreslené návěstidlo s přesně v měřítku rozkeslenýma stupačkama. Nahoře je deska trochu podložená a do ní se vkládá holý stožár, který trochu zakápnu vteřinákem aby se nehnul. Po bohu z jedné i druhé strany s odstupem cca 5 mm je zase podložka na tloušku drátků z cívky tak, aby seděli přesně na osu stožátu. No a pak už jen přikládám nastříhaný drátky a zakapávám vteřinákem. Pak to vše vyndám a je to jako kostra ryby a stupačky jen zastříhávám na potřebnou délku.
Houmr píše:Ten zlepšovák :idea: by mě docela zajímal :D :?:
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Příspěvekod Houmr » stř 19 pro, 2007 2:27 pm

Tome díky, asi jsi mi to ukazoval, ale v tu chvíly jsem byl v Jiříkově vidění :shock: a ne úplně všechno si pamatuju :D
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod dan » stř 19 pro, 2007 3:22 pm

Podobně jsem pletl provazové žebříky při stavbě historické dřevěné plachetnice.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků