Domácí Elko TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 09 říj, 2014 10:02 pm

akcilhej píše:Systém dvou smyček dává v podstatě neomezené možnosti simulace provozu.

Proto ho rád používám a doma ho mám také.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod OckoFrantisek » čtv 16 říj, 2014 3:14 pm

alcikhej: ahoj, koukal jsem na rajceti, paradni prace.Libi se mi to. Jen jsem si vsiml, ze na 3. fotce od konce mas obracene pojezd na M262 oproti kastli. Nevim, jestli to nebylo nasazeny jen na fotku :-)
OckoFrantisek
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 01 dub, 2011 1:51 pm

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » pát 17 říj, 2014 4:05 am

Ano, omylem je otočená. Upevnění kastle k pojezdu ještě nemám hotové. Ale hlavně tam chybí masky podvozků. Originál od Kubera tam nenacpu ani omylem. Při R310 mi zbývá mezi kastlí a podvozkem 1mm a to jsem dávno vzdal ten ohyb kastle dovnitř....
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod OckoFrantisek » pát 17 říj, 2014 12:52 pm

tak ty masky opracuj tak, aby nezasahovaly az dovnitr do kastle, ale jen pod kastli. Dela to tak kde kdo, ja jsem zrovna vcera musel okrouhnout masky u 262.0 v HO, ikdyz jen z odlitku. Vetsina lidi na to kouka stejne z ptaci perspektivy, takze to neni videt. :-)
OckoFrantisek
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 01 dub, 2011 1:51 pm

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » pát 17 říj, 2014 6:01 pm

No jo, to mě nenapadlo. Díky....
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod milan ferdián » stř 10 pro, 2014 3:23 pm

Prošel jsem si celé tvé vlákno.Prostorově jsi vyrostl a tím pádem úhel pohledu je zcela jiný,než dle originálu v knize.Co se týče krajiny,tak vlevo,kde je již hotova,jsi vystih podstatu.U pravé části,tam,že jsi prodloužil délku kolejiště,budeš muset improvizovat.Zde ti doporučuji pole nebo louku jakoby v rovině.Takže bude následovat ústí tratě do tunelu,nad tunelem zarostlé náletovými dřevinami,pole nebo louka a nakonec koncová stanice.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » stř 10 pro, 2014 4:39 pm

Děkuju za pomoc, to by mohlo být. Teď momentálně bojuju u místa křížení tratí. Toho polystyrenu je tam schválně víc. Pokusím se najít kompromis, aby kopec moc nezakrýval pohled na zhlaví a přitom nebylo nad portálem nepřirozeně málo terénu. Vzadu to bude muset jít strmě, je tam blízko kolej. takže asi skála. Aby to nevypadalo blbě, tak u tunelového portálu taky asi skalní masiv místo operné zdi. Původní Tvůj návrh počítal s mostem hned před tunelem, ale to jsem musel oželet (bohužel, asi jedna z nejhezčích partií návrhu) protože jsem kvůli přístupu ke skrýtému nádraží posunul skr. nádraží sem, aby nebylo pod hlavním nádražím.
Přílohy
IMG_2396.JPG
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod milan ferdián » stř 10 pro, 2014 4:47 pm

Dost mě překvapila výška tunelového portálu,protože tam jsi měl k dobru ještě půl metru na délku.Takže nechápu ten renonsc co vidím na fotce.Klesání tratě bylo v poměru 1:30 a pak přecházela na poměr ve skrytém prostoru 1:60.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » stř 10 pro, 2014 5:04 pm

No jo, stalo se jsem o 5 cm výše, zčásti snahou o maximální možnou světlou výšku mezi skrýťákem a nádražím, zčasti jsem si kousek stoupání nabral ve skryťáku schválně, abych pak měl menší sklon v zatáčce před vjezdem na nádraží )viz foto). Asi to byla chyba, která se teď bude u tunelu blbě napravovat.
Přílohy
IMG_2401.JPG
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod milan ferdián » stř 10 pro, 2014 5:44 pm

S tím už nic neuděláš.No,zhlaví stanice bude v malém zářezu.Nad tunelovým portálem budeš jako kamuflovat nadloží,které bude hodně obrostlé listnáči a keřemi.Ty stromy musí mít aspoň minimální výšku toho tunelového portálu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » stř 10 pro, 2014 6:37 pm

Děkuju, beru pájku do ruky a jdu tvarovat.
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » čtv 15 led, 2015 2:59 pm

Potřeboval bych poradit ohledně koncové stanice. Provoz bude následující: motorový vůz s přívěsným vozem,kyvadlově z hlavní stanice s křižováním ve spodní stanici. V koncové objetí motorového vozu. Manipulák, který ve stanici obslouží dvě vlečky(kamenolom- násypky a manipulační plocha s nakládkou dřevní kulatiny) a místní zátěž u skladu. Určitě se tady manipulák s motorovým vozem potkají. Dotaz: byl by v takové stanici ve III.-IV. epoše výpravčí? A pokud by byl- musí být osazeno vjezdové návěstidlo? Původně jsem uvažoval o provozu dle D3. Jde mi v podstatě o to, jestli bude stanice kryta lichoběžníkovou tabulkou, nebo návěstidlem.
Děkuji za případné rady.
Přílohy
IMG_2476.JPG
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod milan ferdián » čtv 15 led, 2015 3:01 pm

Stačí lichoběžníková tabulka :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » čtv 15 led, 2015 3:03 pm

Díky, to byla rychlost...
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Přípojná stanice tvaru V

Příspěvekod akcilhej » stř 04 bře, 2015 4:17 pm

Tak pro tuto modelářskou sezonu asi konečná. Jaro klepe na dveře, zahrada plná krtinců, dodělat pergolu, natřít plot, asi se po mě bude chtít malovat......
Přílohy
IMG_2541[1].JPG
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků