Domácí Elko TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod jirkah » ned 12 led, 2020 1:14 pm

To je nádhera !!!!!!!!!!
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » ned 12 led, 2020 4:26 pm

Moc se mi líbily listnaté lesy na kolejišti Tomáše Bartoše (Tombart) z Chrudimi. Tak jsem koupil jedno balení merlíku od Nocha (nejdražší plevel na světě), pokoušel se merlík bez úspěchu vypěstovat a zkusil stromky. A ono to docela šlo. Ten háječek je ze dvou balení Nocha. Listí Naturex od Poláka (pro TT jemný). Je to příjemná práce. Náklady na háječek asi 1200,-Kč. Ze spousty odpadových větviček jdou ještě vyrobit keře, kterých není nikdy dost. Klobouk dolů přede všemi, komu se podařilo merlík vypěstovat.....
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » úte 24 bře, 2020 11:55 am

Na Rajče https://akcilhej.rajce.idnes.cz/masinky ... 093726.jpg jsem přidal pár fotek. Momentálně zalesňuji a sázím keře. Mám z toho patřičný respekt, jelikož se tím dá hodně pokazit. Mám to tak, že některý den musím jít od toho, protože inspirace prošla jen okolo a pak za pár dní to jde samo a má to (snad) nějakou formu. Ale každopádně je to jedna z nejhezčích prací na kolejišti....
Naposledy upravil akcilhej dne stř 25 bře, 2020 7:40 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Trixt » úte 24 bře, 2020 3:52 pm

Krásné kolejiště, nádherné fotečky a skvělá inspirace. Dílky za ni. :)

P.S: Jen přidám odkaz, aby to náhodní návštěvníci nemuseli dlouho hledat. ;)
Naposledy upravil Trixt dne úte 24 bře, 2020 3:55 pm, celkově upraveno 1
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Ivan » úte 24 bře, 2020 3:53 pm

Máš to pěkné, zeleň dělá kolejiště reálným. Máš hezky vyřešenou ochranu proti prachu :wink:

Menší Technická : bylo by fajn do podpisu dát odkaz na rajče, ať to člověk nemusí hledat, a nebo do přispěvku odkaz přímo na první fotku.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod caruso82 » stř 25 bře, 2020 4:58 am

Akcilhej: Máte to naozaj krásne s množstvom pekných detailov. Chcel by som sa spýtať na to akým sôsobom boli robené smreky, ktoré máte v pravom zadnom rohu koľajiska, ich fotky som našiel aj na rajčeti. Vopred ďakujem za odpoveď.
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » stř 25 bře, 2020 7:37 am

Ahoj, ty smrky jsem dělal kdysi podle kolegy Win111. Jsou to v podstatě klasické štětky, jenom místo štětin z koštěte je použit slabý drát z měděné licny. Na kmen pak logr. Celé stříklé matnou hnědou, pak namočit do zředěného duvilaxu. Posypat molitanovou drtí. Celé jsem to pak fixoval extra tužícím lakem na vlasy. Pak jsem někde četl, že lak na vlasy po čase přestává držet, ale mě z těch smrků ani po deseti letech nic nepadá. Hodně jich šlo nejdřív do koše, ale pak se podařilo vychytat hustotu drátků, duvilaxu a množství posypu. Není to samozřejmě to pravé ořechové, kolegové, kteří se pokouší dělat smrky podle Stummifora mají smrky mnohem realističtější. Ale já jich potřeboval 300 a to bych (pokud bych to vůbec zvládl) dělal dodnes. Bohužel stránky kolegy win111, kde byl pěkný fotonávod, se mi nedaří zobrazit.
Z fóra (doplňky téma smrčky) jsem vysosal pouze tohle (cituji wina 111) Ahoj,
jsem nějak opomněl dát do galerie průměry drátků. Ten silnější je zakoupen v železářství a je 0,8mm. Jde o zcela běžný vázací drát a co se týče větví. Tak to je vypreparovaný vícežilný vodič, který má průměr 0,2mm. Důležité taky je při stáčení, aku vrtačkou tahem od svěráku napínat dráty které tvoří kmen. Barva musí již být zavadlá. Pak nedochází k zaplétání drátků do sebe. Hodně štěstí. win111

od win111
pát 27 lis, 2009 8:42 pm

Fórum: Výroba doplňků
Téma: Smrčky
Odpovědi: 253
Zobrazení: 87963
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod cipisekmp » stř 25 bře, 2020 3:20 pm

Ahoj, i ja se pridavam se slovy chvali. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Domácí Elko TT

Příspěvekod workous » stř 25 bře, 2020 5:03 pm

Je to paráda máš to moc pěkný.....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Martin Justiz » stř 25 bře, 2020 6:30 pm

Toto je super kolejiště
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » pon 01 bře, 2021 8:32 am

Téměř dokončené kolejiště prodáno, vše nasvědčuje, že do dobrých rukou. Snad bude dělat novému majiteli stejnou radost jako mě.
Díky všem z tohoto fóra, u nichž jsem čerpal vědomosti, nápady, inspiraci.
Hlavní dík patří Milanovi Ferdiánovi. Zakoupení prvního dílu jeho plánků vše odstartovalo. Všechny jeho knihy mě celou stavbu provázely...
Stav kolejiště při prodeji na posledních fotkách zde: https://akcilhej.rajce.idnes.cz/masinky/
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod milan ferdián » čtv 04 bře, 2021 9:12 am

akcilhej píše:Téměř dokončené kolejiště prodáno, vše nasvědčuje, že do dobrých rukou. Snad bude dělat novému majiteli stejnou radost jako mě.
Díky všem z tohoto fóra, u nichž jsem čerpal vědomosti, nápady, inspiraci.
Hlavní dík patří Milanovi Ferdiánovi. Zakoupení prvního dílu jeho plánků vše odstartovalo. Všechny jeho knihy mě celou stavbu provázely...
Stav kolejiště při prodeji na posledních fotkách zde: https://akcilhej.rajce.idnes.cz/masinky/

Není za co děkovat, protože ty jsi plánku vdechl život. Já děkuji za to, že plánky díky tobě nejsou kouskem pokresleným papírem :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků