Domácí Elko TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » úte 08 bře, 2016 9:49 am

Konec modelářské sezony zase klepe na dveře. A naplánované zelenění spěje do finiše. Kombinace foliáží a grasování - http://akcilhej.rajce.idnes.cz/masinky/#P1060919.jpg
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » ned 29 črc, 2018 8:26 am

Ahoj všem. Po delší odmlce. Na rajče jsem dal pár fotek nevalné kvality. (https://akcilhej.rajce.idnes.cz/masinky/) Dosti jsem si poprasil pravou ruku, což je u praváka celkem problém. Takže mi nejdou fotky, ani modelaření. Proto jsem se rozhodl, že se pokusím kolejiště TT prodat. Jde o kolejiště v základu "Domácí elko" od MF. Tam je fajn skryťák, který umožňuje opravdu bohatý provoz. Hlavní nádraží je trochu zvětšeno a obohaceno o depo. Navíc je na lokálce zastávka a je trochu rozšířena konečná, na té dlouhé kusé by měla být násypka kamenolomu. Ovšem konečná už to není, nebavilo mě objíždění souprav pro cestu zpět (i když v Train Controleru je to plně automatizováno) a tak jsem prodloužil lokálku o širou trať a ukončil smyčkou (okopírováno z Nové naděje) Prodej se týká všeho co je vidět na fotkách,nábytku na míru, krytu proti prachu (když na kolejišti slouho nedělám.) Kolejiště jde rozdělat na čtyři díly, po sestavení a cca 5 minut doladění se zase jezdí). Je kompletně digitalizováno s dostatečnou rezervou detekce úseků, kdyby bylo cokoli kdekoli potřeba detekovat(přesné zastavení v TC atd.) Ovládání NanoX (+ jedna rezervní), napájení všeho dostatečné (Temelín od B.Partyka) Kolejiště dokončeno z cca70 procent. Vše na dokončení ja nakoupeno nebo vyrobeno. Vozový park celkem dost bohatý, vše 4. epocha. Čistící souprava od Lux modelbau, kromě kartáčovozu, který slibujou už čtyři roky vyrobit. Prodám komplet, včetně PC, propojení s NanoX, koupených mašin a vozů, postavených loko a vozů v různé fázi dokončení. Kolejiště je v současné době v místnosti 3,5 x3 metry, ale 4 x 3,5 by bylo lepší. Jo a při úrazu jsem se praštil i do hlavy, tak je možný, že tu podstatné informace chybí. Tak se kdyžtak ptejte( 603886114), breta.jehlicka@gmail.com
Cena? No to bude horší. Schovával jsem všechny paragony a faktury, sumasumárum 170000,-Kč, ale to je samozřejmě utopie.
Co takhle 100000,-Kč ?
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 29 črc, 2018 10:26 am

Ahoj, mám k tomu dvě věci:

a) cena se mi zdá nízká :wink:

b) můžeš nějak popsat, jak a z čeho jsi vyrobil tu ochranu proti prachu? Mám v plánu něco podobného.

Hodně štěstí při prodeji a dej se brzo do pořádku.
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod milan ferdián » ned 29 črc, 2018 10:48 am

Oj,oj dost mě mrzí,když čtu smutné příspěvky.Držím palce aspoň v tom zdraví a až se dáš opětovně dohromady,možná si střihneš ve své modelové velikosti minikolejiště,jak zdejší kolegové :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Brejla » ned 29 črc, 2018 11:28 am

Ahoj,
jak už psal výše Jiří Dvořáček, to kolejiště má výrazně větší hodnotu. Pokud by to kupoval někdo, kdo má k modelům vztah a sám něco někdy tvořil, jistě by to ocenil.
Problém bude, pokud to budeš muset v nouzi prodat někomu jen na hraní. Ten ti reálnou cenu asi nedá.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » ned 29 črc, 2018 12:35 pm

Pro j. Dvořáčka - 1mm polykarbonát a různý pidi al profily. Ešopy už si nepamatuju, ale je jich mraky.
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » ned 29 črc, 2018 12:44 pm

Nenapadá Vás někoho, kde to ještě inzerovat, aby to nebylo bráno jako hračka?
Mimo téma: daleko větší průs-švih je, že jsem v návalu nadšení ze současného stavebního boomu nacpal do truhlárny haldu peněz do strojů na leasing. Tam si asi budu muset sehnat na leasing ještě truhláře......
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Stanin » ned 29 črc, 2018 1:28 pm

akcilhej píše:Nenapadá Vás někoho, kde to ještě inzerovat, aby to nebylo bráno jako hračka?

Zkusil bych klasicky modelbazar.cz a dát to ještě sem na fórum do prodám/koupím topicu.

akcilhej píše:Mimo téma: daleko větší průs-švih je, že jsem v návalu nadšení ze současného stavebního boomu nacpal do truhlárny haldu peněz do strojů na leasing. Tam si asi budu muset sehnat na leasing ještě truhláře......

Zkusil bych dílnu nějakému pronajmout. Ale v tomhle se nevyznám, tak nevím, jak moc je to možné.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod jipol57 » ned 29 črc, 2018 5:40 pm

Je to takové smutné, tak pěkné kolejiště a nemoci ho dostavět. A to se v rodině nenajde pomocník a pokračovatel? Dával by jsi aspoň dobré rady.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » sob 11 led, 2020 2:55 pm

Tak konečně zas malý pokrok.
Merlíkový lesík
Přílohy
Lesík.jpg
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Trixt » sob 11 led, 2020 5:48 pm

Ahoj, lesík je nádherný, hlavně to, jak se jakoby částečně koruny nad tratí zavírají v jednom místě nad tratí. :) Co ruka, už je to lepší? Je skvělé, že pokračuješ.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod akcilhej » sob 11 led, 2020 6:58 pm

Díky za pochvalu. Už jsem se zmátořil a doufám, že kolejiště dodělám. Taky choutky na prodej už mě přešly.....
Uživatelský avatar
akcilhej
 
Příspěvky: 119
Registrován: sob 07 led, 2012 8:16 pm
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Rocky_MK » sob 11 led, 2020 7:09 pm

akcilhej píše:Díky za pochvalu. Už jsem se zmátořil a doufám, že kolejiště dodělám. Taky choutky na prodej už mě přešly.....

To jsem rád. Není kam spěchat :) Jinak moc sympatické zákoutí.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod Trixt » sob 11 led, 2020 7:14 pm

akcilhej píše:Už jsem se zmátořil a doufám, že kolejiště dodělám. Taky choutky na prodej už mě přešly.....

Tak to je super. že se pomalu dostáváš do kondice. Bylo by škoda takové krásné dílo přenechat někomu jinému. ;) Těším se na další fotečky, až zase trochu pokročíš.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Domácí Elko TT

Příspěvekod czhunter » sob 11 led, 2020 7:29 pm

Krásná práce!

Ještě že děláš starší epochu - dneska by to neprošlo, vzrostlé stromy tak blízko trati :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 557
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků