H0 L-ko 5,72x4,40

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 črc, 2013 7:48 am

czhunter píše:To co nakreslil Milan bude funfgovat - má to nějaké výhody (snadno přístupné SN z přední strany, SN v rovině, o trošku lepší sklonové poměry) a nějaké nevýhody (skoro celé kolejiště bude ve 3 patrech, nejde udělat to elegantní seřezání základní desky, možnost nechat vlaky kroužit dokola zabere dalších 6 výhybek ... i když oproti předchozím 4 to není výrazný nárůst) ... myslím, že je to volba stavitele.

Ještě existuje jedna podobná možnost, ale tam bude možná těžké poskládat spojku v rohu z geometrie A-gleis. Musel bych to večer vyzkoušet.
(šipky znamenají směr nahoru, ne směr dopravy)

Ano i tak by to šlo.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Perna » pon 01 črc, 2013 12:31 pm

czhunter píše:Ještě existuje jedna podobná možnost, ale tam bude možná těžké poskládat spojku v rohu z geometrie A-gleis. Musel bych to večer vyzkoušet.

Jde to, na vnejším oblouku budou přímý výhybky na konci oblouku a přes křižovatku K15 překříží vnitřní trať /kresleno v oblouku R4. Vnitřní R3 oblouk obsahuje rádoby obloukové výhybky s vnějším napojením na křižovatky a vnitřním výjezdem do
skryťáku.
Jsou tam dvě kolizní místa a to ony křižovatky K15 ale jen při vjezdu do SN a vratné smyčky.
Problém je v tom, že někdo někde psal, že SN by nemělo být pod venkovním nádražím, a v tomto případě je to na severu přesně pod sebou.
raději budu souzen dvanácti, než nesen šesti.
Perna
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 19 čer, 2013 4:54 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 črc, 2013 1:04 pm

No tak na levé straně navrhni společný skryták a za viditelnou stanici jen vystoupáš a nalevo taktéž.Pozor rozplet tratí platí detailní skica.
Přílohy
perna3.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Perna » pon 01 črc, 2013 1:09 pm

kluci s takovou budou moje děti víc pod panelem než nad ním. víc kolejí a víc provozu bude ve skryté části než nahoře, asi tam budu muset dát kamery, aby z toho děti něco měli :-)
to: Milan
uvidíme jak to půjde, ty SN na levé straně zatím vycházeli malé a krátké.
raději budu souzen dvanácti, než nesen šesti.
Perna
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 19 čer, 2013 4:54 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 črc, 2013 1:26 pm

Spíše počítej,že toto kolejiště budou dostavovat tvoji kluci,protože mezitím vyrostou a jak znám mládí,tak kolejiště překopou ke svému obrazu :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod mizl » pon 01 črc, 2013 1:55 pm

milan ferdián píše:Spíše počítej,že toto kolejiště budou dostavovat tvoji kluci,protože mezitím vyrostou ...


Nebo spíš Ty v důchodu. Jestli se ho ovšem dožijeme :twisted:

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod czhunter » pon 01 črc, 2013 2:30 pm

Perna píše:kluci s takovou budou moje děti víc pod panelem než nad ním. víc kolejí a víc provozu bude ve skryté části než nahoře

To je normální.

Perna píše:asi tam budu muset dát kamery, aby z toho děti něco měli :-)

To obecně není špatný nápad - pár lidí tady už to tak má (kamery a displeje z Číny stojí pár korun)

Perna píše:uvidíme jak to půjde, ty SN na levé straně zatím vycházeli malé a krátké.

Taky to můžeš postavit úplně naopak. Hlavní (viditelnou stanici na kratší (jižní) straně, SN a koncovou stanici lokálky na severní (zrcadlově převráceno, otočeno o 90°).
Škoda, že SCARM nemá funkci zrcadlového otočení (ono to dává smysl - z levých výhybek se stanou pravé a mohlo by se stát, že výrobce kolejiva nemá kompletně symetrický program - což občas nemá), musí se to přebouchat znova :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Perna » pon 01 črc, 2013 4:46 pm

jak moc může klesat nebo stoupat trať?
raději budu souzen dvanácti, než nesen šesti.
Perna
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 19 čer, 2013 4:54 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod czhunter » pon 01 črc, 2013 5:05 pm

Může hodně, měla by do 3%.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 01 črc, 2013 5:10 pm

jen otázka na Perna nevím už se možná někdo ptal ?kolikáté kolejiště stavíš nebo teda plánuješ? bych tebou tak začnu u menšího .já osobně stavím třetí, první bylo na učnáku do L ,ale už je dávno zrušené a druhé zkušební před 4 lety ještě za starého kolejiva a teď nové taky velké ,ale mám pauzu těď měbaví stavebnice a albíni od MTB vše TT no jak píší kluci toto bude na dlouho jako to moje ,ale jestli máš prd zkušenosti se vším co to obnáší raděj nejdřív postav menší zkušební já to svoje druhé prodal za peníze co sem do toho vrazil práci sem vůbec nepočítal a to bylo sice jen v analogu 150x90 .
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 01 črc, 2013 5:15 pm

no a pokud máš takové prostory mužeš to udělat segmentově nebo i moduly dokola okoly zdi a potom přistavět nějakou odbočku atd... a děcka uvidí vše co bude na kolejích a ne v SN
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Perna » pon 01 črc, 2013 5:19 pm

no teoreticky 3-tí, prakticky 1. :-)
Jenže barák jsem už dodělal a nechce se mi jen pracovat :-)
Prakticky jedinej problém vidím v elektrice, zbytek je o trpělivosti. V úplně nejhorším případě to zapojím analogicky na starý "klapky" co mám z 25 let starýho panelu. :-)
raději budu souzen dvanácti, než nesen šesti.
Perna
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 19 čer, 2013 4:54 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Perna » pon 01 črc, 2013 5:22 pm

Tkadlec Jaroslav píše:no a pokud máš takové prostory mužeš to udělat segmentově nebo i moduly dokola okoly zdi a potom přistavět nějakou odbočku atd... a děcka uvidí vše co bude na kolejích a ne v SN

co se týká modulů tak z toho bych měl obrovský obavy. fakt kluci nechápu, jak vám to může jezdit když to dáte jen k sobě mám pocit, že by mě to v místě "napojení" "skákalo do boku"
Víš jak to je u geodetů. Amík říká, že když razí tunel z obou stran, tak se potkají na centrimetr, němec hlásí, že oni se potkají na 5 mm no a češi občas mají tunely dva. :wink:
raději budu souzen dvanácti, než nesen šesti.
Perna
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 19 čer, 2013 4:54 pm

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pon 01 črc, 2013 5:26 pm

jasný ,ale kluci budou netrpělivý je mě po tom houby ,ale už máš třeba rozpočet na kolejivo a materiál na konsteukci (dřevo) atd taky není levný jasný ,ale pokud tak velké kolejiště tak je lepší rovnou jít do DCC ten analog o moc levnější asi nebude ...
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: H0 L-ko 5,72x4,40

Příspěvekod Perna » pon 01 črc, 2013 6:02 pm

Tkadlec Jaroslav píše:jasný ,ale kluci budou netrpělivý je mě po tom houby ,ale už máš třeba rozpočet na kolejivo a materiál na konsteukci (dřevo) atd taky není levný jasný ,ale pokud tak velké kolejiště tak je lepší rovnou jít do DCC ten analog o moc levnější asi nebude ...

To je zajímavý podnět (o té trpělivosti dětí)
No zatím mám ještě furt ten styrodurovej panel 3000x1855 a podle posledního návrhu mě zbude dost obloukovejch výhybek tak aby se tam daly udělat 3 nekolizní "ovály".
to s tou cenou za DCC je mi jasný, ale jak tady někdo někde psal, v analogu si umím chybu vystopovat a hlavně to snad zvládnu zapojit. Ale tak daleko ještě nejsem, zatím plánuji, takže než se dostanu k elektrice tzn. hotový rám, volně položený koleje a vyzkoušení, že to tak funguje tak to budu někde možná po letošních vánocích a pak se začnu pídit po tom co to vlastně to DCC je :-)
raději budu souzen dvanácti, než nesen šesti.
Perna
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 19 čer, 2013 4:54 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 22 návštevníků