TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod Dokusan » úte 12 bře, 2013 1:59 pm

Dobrý den,
Obracím se na Vás zkušené jakožto úplný začátečník s prosbou o konzultaci. Po prečtení upozornění před založením tématu a mnohahodinovým studiem plánu zde i jinde (bohužel knihu Milana Ferdiána se mi sehnat nepodařilo) jsem lopotivě sestavil návrh svého prvního kolejiště.

Prosím Ty z Vás, kteří jsou ochotni můj návrh shlédnout o případné rady,návrhy a komentáře, za které dopředu velice děkuji.

Snažil jsem se kolejiště pojmout co nejjednodušeji, s jednou ´hlavní tratí se skrytým nádražím a jednou odbočnou lokálkou se zastávkou a koncovou staničkou. Inspirací mi byla stanice Chornice a Moravská západní dráha, mé plány všem z důvodu rozměrových rychle vzaly za své a žst. byla značně zredukována.

Nejsem si jist, zda má můj návrh nějakou logiku ať už dopravní či co se trasování týče.

Pokud je mé téma nesprávně založeno či nevhodné, omlouvám se a prosím o jeho zrušení
Přílohy
TT 240x120 v2.jpg
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod Danny » úte 12 bře, 2013 2:40 pm

Co chceš provozovat za soupravy? motoráčky? ty nádraží mají strašně krátke koleje.
Amatérské patrové kolejiště TT , DCC / reléovka, epocha IV,V
Danny
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon 27 říj, 2008 4:37 pm
Bydliště: Brno venkov - Zastávka

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod chameleon » úte 12 bře, 2013 2:41 pm

Ahoj, na začátečníka dobrý :wink:
Doporučil bych následující úpravy:
- výrazně prodloužit staniční koleje v odbočné stanici, jsou moc krátké, a místo na posunutí levého zhlaví zde je. Je možnost i využít obloukové výhybky.
- výhybnu na lokálce bych možná raději schoval (udělal ji skrytou) a na trati bych udělal max. zastávku. Bude to vypadat lépe - také skrytou stanicí jakoby prodloužíš trať.
- koncová stanice - tu manipulační kolej obrať - napoj na vjezdovém zhlaví - takhle by se ti tam velice obtížně vozily vagóny :wink:
Jinak v tomto rozměru a námětu existuje hodně již hotových návrhů, projdi to tu trošku, ev. ti kdyžtak mohu něco poslat. Toužil jsi po Milanově I. nebo II. dílu?
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod Dokusan » úte 12 bře, 2013 3:44 pm

Na úvod chci velice poděkovaz za první podnětné návrhy. Procházel jsem tady mnoho návrhů (ne všechny), ale většinou tam byla klasická osmička, kterou jsem na kolejišti nechtěl, nebo šílená změť kolejí ve skrytém nádraží včetně vratných smyček (na to si zatím netroufám)

Danny píše:Co chceš provozovat za soupravy? motoráčky? ty nádraží mají strašně krátke koleje.

No kromě motorových souprav bych tam chtěl občas protáhnout po té hlavní trati i pár v rámci možností "delších" souprav. Třeba náklad se třemi čtyřosými vozy. To se tam snad vejde. Zkusím to ještě proměřit.
chameleon píše: Toužil jsi po Milanově I. nebo II. dílu?

Toužil je trochu silné slovo, ale první díl by se hodit mohl ;) Chápu to správně jako nabídku?
S obrácením té manipulační koleje je to asi logické a samo se to nabízí:provedu.
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod Jarda H. » úte 12 bře, 2013 7:53 pm

Ta výhybna (?!) na trati do koncové stanice mi připomněla jeden z Milanových plánků, tak ho sem vložím, snad jen pro inspiraci ?!
Přílohy
dolnlhota001.jpg
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod Dokusan » úte 12 bře, 2013 8:12 pm

To je velmi podobne. V mem navrhu mam trochu problem s vyskma a vubec tvorbou krajiny. Chybi mi tam nejaky most, vodni plocha ci tok, silnice...vidim,ze na tom budu muset jeste hodne pracovat.
Diky za inspiraci
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod lajblt » úte 12 bře, 2013 9:54 pm

Na rozměr jen o málo větší (250x125 cm) jsem taky kdysi navrhnul "standardní" kolejiště - odbočná stanice a "S" do horní koncové stanice. Výhodou kolejiště nad 2m délky je možnost mít staniční koleje se 120-130 cm užitečné délky, takže to stačí i na "delší" vlaky.
Přílohy
modely_biz_mana_01.jpg
modely_biz_mana_02.jpg
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: TT kolejiště 240 x 120 ne vlakodrom

Příspěvekod Dokusan » úte 12 bře, 2013 10:21 pm

Diky, velice inspirativni stranky. Opravdu motivujici.
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jirkátor a 40 návštevníků