Kolejiště TT 3,5 x 3,7 m - Lb

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 3,5 x 3,7 m - Lb

Příspěvekod _lt_ » stř 30 lis, 2022 7:30 am

Již je to 11 let, co jsem se začal poohlížet po nějakém domácím koníčku a objednal jsem si svůj první model T478.3187. Jelikož jsem se dočetl, že ještě nějakou dobu nedorazí, tak jsem po vánocích objednal T478.3174 a ten záhy přišel. Segment co jsem v roce 2012 osadil alespoň kolejemi, je dnes trochu upravený a čeká na nové elektrické zapojení. Jde o malé nádražíčko prozatím propojené do kruhu, aby si děti mohli občas projet nějakou mašinku. Příští rok bych mohl mít konečně nějaký čas a peníze na budování prvních krajinářských doplňků.
První moje představa o velkém kolejišti v páté epoše, charakterizované odstavenými nepotřebnými nákladními vozy na každém nádraží a neinovovanou osobní dopravou s vůní minulosti, avšak s pestrými nátěry vozidel, se přetransformovala do potřeby většího provozu, fungující nákladní dopravy a fádních unifikovaných nátěrů čtvrté epochy.
Výrobci modelů mě brzy přesvědčili, že moje milná představa o menším kolejišti hned a pár vozidel k tomu, se neslučuje s dostavěním zbytku kolejiště a dokoupením vozidel někdy v budoucnu. Vozidla jsem tedy potřeboval nakoupit hned pro celý záměr a kolejiště zůstalo vždy u ledu. Snad se to brzy otočí a po nakoupení chybějících šukafonů s přívěšáky, pilštyků, mlejnic a dvaašedesátek nastane konečně prostor pro budování miniaturního světa pro jejich provoz.

Vyndal jsem tedy z krabiček prozatím neupravenou flotilu vozidel pro finální kolejiště.
Přílohy
lokomotivy2022zmensene.jpg
_lt_
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 19 čer, 2012 11:46 am

Re: Kolejiště TT 3,5 x 3,7 m - Lb

Příspěvekod Ivan » stř 30 lis, 2022 2:10 pm

Není těch brejlí 3187 nějak málo? :shock: :mrgreen:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 3,5 x 3,7 m - Lb

Příspěvekod StandaR » stř 30 lis, 2022 2:14 pm

No to je slušná flotila, takové slušné DKV... Jen ta točna jim chybí :D
StandaR
 
Příspěvky: 647
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Kolejiště TT 3,5 x 3,7 m - Lb

Příspěvekod Zlámalík » stř 30 lis, 2022 2:28 pm

Třeba by někdo prodal rotundu, komu se nevejde :wink:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Kolejiště TT 3,5 x 3,7 m - Lb

Příspěvekod Zlámalík » stř 30 lis, 2022 2:38 pm

_lt_ píše:...Segment co jsem v roce 2012 osadil alespoň kolejemi, je dnes trochu upravený a čeká na nové elektrické zapojení. Jde o malé nádražíčko prozatím propojené do kruhu, aby si děti mohli občas projet nějakou mašinku.

Tady vidíš, co reálně postavíš - takže ideje je dobré držet při zemi. Člověk pak nemusí čekat dvacet let, než si zajezdí.

_lt_ píše:Příští rok bych mohl mít konečně nějaký čas a peníze na budování prvních krajinářských doplňků.

Když prodáš polovinu téhle sbírky, můžeš začít hned a ani tak to nebudeš mít kam skládat.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1841
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků