Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod workous » úte 12 dub, 2016 7:38 am

Teda jsem nadšen máš to moc pěkné pokud mohu tykat....je vidět, že máš cit pro barvy a detaily krajiny což je hrozně důležité - položit koleje to jde snadno toho jsme tu svědky často ....., aby mělo kolejiště tu duši a hloubku co je vidět u tebe těch tu moc není navíc to "velké měřítko :D " tam je to obzvláště těžký úkol. Držím ti place ať ti jde jako doposud.

S pozdravem Zdeněk
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod dedo » úte 12 dub, 2016 8:10 am

workous píše:Teda jsem nadšen máš to moc pěkné pokud mohu tykat....je vidět, že máš cit pro barvy a detaily krajiny což je hrozně důležité - položit koleje to jde snadno toho jsme tu svědky často ....., aby mělo kolejiště tu duši a hloubku co je vidět u tebe těch tu moc není navíc to "velké měřítko :D " tam je to obzvláště těžký úkol. Držím ti place ať ti jde jako doposud.
S pozdravem Zdeněk

Ďakujem, aj ja držím palce pri stavbe segmentov - pekne sa ti to rozrastá.
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod workous » úte 12 dub, 2016 9:25 am

Děkuji krajinku bych chtěl mít alespoň jako ty...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod twiido » úte 12 dub, 2016 11:45 am

Dedo, mas to uzasne, aj tvoje fotorecepty su dobre...drzim palec, len tak dalej!!!
TT, 6.epocha, SŽDC/ŽSR
twiido
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 02 led, 2012 8:47 am
Bydliště: Kúsok od Bratislavy

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod dedo » úte 12 dub, 2016 8:42 pm

Ďakujem
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod HonzaM » úte 12 dub, 2016 10:32 pm

Velice pěkně provedené detaily, paráda. Ty stavby (nádražní budovy i ostatní budovy), stromy a další vegetace jsou všechno vlastní výroba? A jaký je konečný layout? Z Tvého webu mi to není jasné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod dedo » stř 13 dub, 2016 8:27 pm

HonzaM píše:Velice pěkně provedené detaily, paráda. Ty stavby (nádražní budovy i ostatní budovy), stromy a další vegetace jsou všechno vlastní výroba? A jaký je konečný layout? Z Tvého webu mi to není jasné.


Dakujem, stavby sú kupované stavebnice, patina vlastná, listnáče vlastné, ihličňany od kamaráta, ale tiež domáce... layout je tu: posledný obrázok je v podstate to čo staviam...
http://dedo63.rajce.idnes.cz/026_Plany_kolajiska/
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod HonzaM » čtv 14 dub, 2016 6:17 am

Tedy varianta 7. Tahle varianta se mi líbí, jen bych se trochu bál přístupnosti levé smyčky. Vzhledem k tomu že je pod nádražím, nebude možné odklopením horního dílu získat ke smyčce přístup. Na mém kolejišti (je to také N) mám všechny tunely odnímatelné a už se mi to mnohokrát osvědčilo - většinou kvůli uvízlé mašině v dúsledku špatného odběru proudu, vyjímečně i kvůli vykolejení. Předpokládám, že tunel nad pravou smyčkou bude odnímatelný.
Koleje v nádraží jsou dost krátké, ale vzhledem k tomu, že jde o vedlejší trať, rychlíky zde asi jezdit nebudou (u těch by opticky vadilo i "lámání" v obloucích), tak to vadit nebude.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Domáce koľajisko "N" 350 x 50

Příspěvekod dedo » čtv 14 dub, 2016 9:44 am

HonzaM píše:Tedy varianta 7. Tahle varianta se mi líbí, jen bych se trochu bál přístupnosti levé smyčky. Vzhledem k tomu že je pod nádražím, nebude možné odklopením horního dílu získat ke smyčce přístup. Na mém kolejišti (je to také N) mám všechny tunely odnímatelné a už se mi to mnohokrát osvědčilo - většinou kvůli uvízlé mašině v dúsledku špatného odběru proudu, vyjímečně i kvůli vykolejení. Předpokládám, že tunel nad pravou smyčkou bude odnímatelný.
Koleje v nádraží jsou dost krátké, ale vzhledem k tomu, že jde o vedlejší trať, rychlíky zde asi jezdit nebudou (u těch by opticky vadilo i "lámání" v obloucích), tak to vadit nebude.


- ono časom layout doznal drobné ale zásadné zmeny - vratné smyčky budú totiž mimo tohoto koľajiska ... ale až niekedy (možno v ďalšom živote :D ) Zatiaľ to bude fungovať ako dve koncové stanice...
- rychlíky tu veru nebudú, ale oblúky sú z 90% skryté, takže v poho...
- tunely sú všetky ako dekle - myslel som na to a pri jazde veru aj využívam :wink:
Uživatelský avatar
dedo
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 06 pro, 2011 7:34 pm
Bydliště: Žilina

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků