Micro-mini-pidi-kolajiska I

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod chameleon » stř 06 lis, 2013 1:24 pm

A2C píše:takto predžim pobyt vlaku v tunely :)

to je technicky jednodušší vlak zastavit :wink:

A2C píše:Kde sa prosím Vás inšpirujete stanicami?

Ve skutečnosti? :wink: V Milanových knihách? :) Na netu jsou ke stažení i staré sešity / plány, pro inspiraci si je též prolistuj.

Jinak mě se to zas tak moc nelíbí :-( Když jsem se pustil do Ledečka ( zde ) tak jsem Milanův návrh rozšířil o 10cm aby se mi tam vešlo skryté nádraží dle mých představ a výhybky EW2, a přišlo mi to ježdění rozumnější, než u tebe... V tvém případě bych se asi raději orientoval na Skrytou stanici + úvrať nebo koncovou stanici + příp. ještě tu mini koncovou... Jízda dokola je k ničemu (navíc bez SN)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 led, 2015 2:00 pm

Přikládám odkaz.Sice se jedná o americkou provienci,ale není problém mikro kolejiště počeštit nebo přizpůsobit naším podmínkám.
http://home.online.no/~steinjr/trains/modelling/
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod wendycrx » stř 21 led, 2015 2:05 pm

Také s dovolením přihodim bývalé pidi kolejiště...
Rozměry byly 1900*2600,celková šířka do 40cm
Na kolejiště se vešla stanice,zastávka,most,řeka,tunel..prostě to,co modeláři mají rádi...
5.jpg
7.jpg
Přílohy
1.jpg
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Dusan » stř 21 led, 2015 4:34 pm

Super, já ty rohy prostě žeru :-)
Soudě dle modelů to zas tak nebude dávno ?
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 led, 2015 4:45 pm

Jen více takových fotek kolejišť.Člověk si udělá představu jak vše vypadá v reálu :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod wendycrx » stř 21 led, 2015 5:31 pm

Pánové díky.Ano,to kolejiště putovalo k novému majiteli celkem nedávno..snad mu slouží a je spokojen..

Dovolím si dát ještě 2 kolejiště co jsem dělal... resp.menší.
Rozměry se musím omluvit,ale již je neznám.. to se staničkou v oblouku ale myslím že bylo 150*100(115) a to větší 180*100 ( také to ale nevím jistě... )


DSC04072.JPG
DSC00707.JPG
20130521_190637.jpg
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod fruafru » čtv 22 led, 2015 2:42 pm

Zdravím ve spolek. Taky přispěju k tématu. Momentálně pracuju na "giga" eNkovém projektu. Námětem je továrna celý provoz bude posun na továrním nádvoří. Zapracoval jsem tam svoji oblíbenou přesuvnu a klasicky i točnu . Zatím to vypadá velice nadějně....Postup a úspěšnost projektu lze sledovat zde http://tt-modely.blog.cz/1412/mini-enkove-kolejiste
Přílohy
4938bdf34c_100053316_o2.jpg
miniNbudovy.JPG
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod fulda » čtv 22 led, 2015 3:12 pm

Na tom webu nějak nefungujou obrázky.
Koukám, že analogová elektroinstalace z toho dělá pěknej maglajz.
Točna za kulisou - pokud jí budeš zastavovat podle oka, tak je to celkem náročná hra.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod fruafru » čtv 22 led, 2015 3:25 pm

Obrázky jsou jenom v malém provedení.
Až s těma drátama skončím bude to vypadat úplně jinak :lol: aspoň doufám..
A s točnou to bude zajímavé, bude z části skrytá pod budovou, ale na opačné straně točny si chci udělat rysky na rámu kolejiště a zastavovat podle nich, taky by se dalo dodělat nějaké optické snímače polohy, ale to už je zase moc elektroniky a to není úplně můj obor. Na druhou stranu mě překvapilo že eNko snese celkem velkou nepřesnost při zastavení, samozřejmě se na to nedá spoléhat.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Dusan » čtv 22 led, 2015 3:47 pm

ty přestavníky jsou frajeřina :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Rocky_MK » ned 01 bře, 2015 12:40 pm

Možná bych měl tip pro ty, kteří mají místo na kolejiště dlouhé, ale velmi úzké. Taky by šlo rozdělit na moduly a doma používat pouze vlečkovou část + příjezd coby posunovací hlavolam.
Jedná se o areál Hodonín-zastávka + vlečka do Tabáčky. Upozorňuji, že je to jen rychlý, informativní náčrt a koleje na vlečce mohou mít rozdílné uspořádání - prostě jen nástřel. Výhodu vidím v tom, že to je, alespoň z mého pohledu, modelářsky atraktivní - dva mosty, kousek řeky+stoka, 2 přejezdy, spousta stromů a křoví, možnost druhé vlečky (označena ?, nevím, co tam je/bylo - třeba zkontrolovat na satelitních mapách), prostě zarostlá lokálka se zajímavým provozem...pokud by měl někdo jó hodně místa a mohl by si dovolit např. smyčky na obou stranách, může přes lokálku prohnat klidně i EC, dlouhé Pn apod. - když se před 5 lety opravovalo nějaké břeclavské zhlaví, odkláněly se vlaky přes Kúty a Holíč, na trubce je video.

PLÁNEK
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod MirekTT » ned 01 bře, 2015 1:28 pm

Rocky_MK píše:Možná bych měl tip pro ty, kteří mají místo na kolejiště dlouhé, ale velmi úzké. .....Jedná se o areál Hodonín-zastávka + vlečka do Tabáčky. ......PLÁNEK


Ty to tam asi budeš znát, ale pro ostatní, které by to zaujalo mimo jiné i krom leteckého pohledu z map, jsem tam byl někdy v r.2012 fotit. http://mirektt.rajce.idnes.cz/Vylety%2C ... C02604.jpg
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Rocky_MK » ned 01 bře, 2015 2:21 pm

Pěkné fotky, díky za ně. Jako školou povinný jsem tam byl pečený vařený, neb jsme tam na přelomu tisíciletí měli pár let zahrádku hned vedle trati (ale dál, až tam, jak vede ten rovný úsek k mostu přes hlavní tok Moravy) a něco jsme se tam se sestrou navyváděli skopičin. Kolem tabáčky jsme to měli dost prolezlé...tehdy to tam ale nebylo ještě tak zchátralé...a pokud vím, tehdy jsem tam nikdy neviděl jiný vlak, než 810, to už byl provoz hodně na úpadku a ještě z posledních sil se držela dnes již zrušená linka Hodonín-Holíč, teď tam tuším velmi vyjímečně projede nějaký historický vlak. Řekl bych ale, že ještě v devadesátkách tam mohlo být dost rušno. Já bych si to sám někdy rád postavil, ale to až za hooodně dlouho...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod milan ferdián » ned 01 bře, 2015 8:50 pm

Pánové,díky za další námět.Takže se píšu tabačka Hodonín,tabačka Nový Jičín..... :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Micro-mini-pidi kolajiska I

Příspěvekod Rocky_MK » pon 02 bře, 2015 9:25 am

vyborne. V pripade zajmu tam muzu nektery vikend sjet na kole a neco jeste nafotit apod. Staci rict :-) a dalsi mozne namety z Hod.: armaturka, cihelna, Ploma...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků