TT kolejiště 92*200cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Adam96 » čtv 23 led, 2014 9:57 pm

Trocha aktualizace. Kolejiště už není 110*175cm, ale 92*200cm. Dále jsem změnil téma, už nebudu stavět Rožmitál pod Třemšínem, ale rozhodl jsem se pro jednu koncovou staničku z mé domací milované jižní Moravy :wink: Posléze jsem se rozhodl pro rozřešení otázky kolejiva. Dopadlo to tak, že jsem si z Drážďan dovezl potřebné množství kolejiva fy. TTfiligran. Kolejiště už staticky existuje. Momentálně je nalepena podložka kolejiva pro SN a na stole válčím se stavebnicemi výhybek od Tilliga.

Fotky večerní kvality zde: http://okounricni.rajce.idnes.cz/Kolejo ... C04046.jpg
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Adam96 » čtv 23 led, 2014 10:42 pm

Ještě jste si mohli všimnout, že pod kolejištěm zaklopeným do skříně je prostor. Je několik možností jak ho využít:

1. moduly TT
2. pojízdné diorama v H0 - nějaké vlečka
3. Zaházet bordelem, jak to mám ve zvyku :D
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod pekl024 » čtv 23 led, 2014 11:15 pm

Jen bych tam dal na sklápění jiné panty, 1. finálový stav bude mít nějakou váhu
2.mohl by jsi např. desku vysunout a přenést

http://panty-zamky-kovani.cz/wp-content ... 10000-.png
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Adam96 » sob 20 čer, 2015 9:35 am

Zdravím po celkem dlouhé odmlce. Ti co si na mne pamatujete, tak jste asi čekali, že jsem se na kolejiště "vydrbal", nicméně pravda je taková, že pouze nestíhám příliš publikovat.
Teď se na vás obracím s prosbou o radu ohledně krajiny, resp. jejího reliéfu. Zjistil jsem, že ikdyž mi nedělá žádný problém si navrhnout kolejiště kolejově a na různé plochy a různé témata jsem schopen generovat plánky, tak když dojde na krajinu a především její stavbu, tak jsem v krátkých. Mohli by jste prosím shlédnout v mém albu posledních pár fotek, jak vypadá současný stav a pak mi sepsat nějakou představu, jak by mohla krajina vypadat ? Vím, že na zeleň a stromy atd. mám ještě dost času, ale jde mi o tvar a co by kde mohlo být :wink: Tzn, např. tam udělej kopec, tam louka, tam pole, tady umísti zástavbu. Předlohou stanice je nakonec Rožnov pod Radhoštěm, tam se pokusím stanici ztvárnit pokud možno věrně. Krajinu budu tvořit pomocí montážní pěny.
Mám nějaké požadavky, které jsem si ujasnil:
1. Stanici cca dle předlohy
2. krajina ve stylu Valach, louky, stráně, sem tam strom.
3. les asi pouze menší, k tunelu
4. Aby obsluha sedící na straně u stanice měla nezakrytý výhled na trať ( úroveň stanice cca 75cm nad zemí )
A ještě dodatek, ty trčící dráty ze styro na jedné foto vyhrazují průjezdný profil pro kolej na tobogánu. Jakkýkoliv materiál krajiny musí být nad nimi.
http://okounricni.rajce.idnes.cz/Kolejo ... C04947.jpg
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Stanin » sob 20 čer, 2015 2:43 pm

Jak tak koukám na tvůj layout, tak jsem si hned vybavil kolejiště "Vysoké Veselí" od Milana F. z druhé edice plánků. Je sice v Zetku a zrcadlově otočené od tvého, ale inspiraci by sis odsud mohl vzít.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Adam96 » ned 21 čer, 2015 5:13 pm

Díky za radu, ale na daném kolejišti je výpravní budova na opačné straně, což dost mění situaci. Já ji budu mít ne na kraji, ale na "vnitřní" straně stanice.

Jinak co zdejší mistři, Milan F., nebo Michal Šuhajda, žádné nápady ? :)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 23 čer, 2015 3:06 pm

Někdo mě volá? Koukám, že dneska už nestačí být In, ale spíš musíš být pořád On(line) :D
Adame, co bys rád? Vždyť jsi se tak pěkně rozjel sám. Základ krajiny víceméně máš hotový.
Ale dobře napíšu ti jak bych to nejspíš udělal.
Co se týká celého kolejiště, koncipoval bych ho tak, že cca v 1/3 povede nízký hřeben (ze strany nádraží jen pár cm) a stanice bude za ním. Kdysi se plánovalo pokračování trati dál, ale vždy zůstalo jen u plánů jako u mnoha jiných lokálek. Stoupající trať hřebínek překoná nehlubokým zářezem nebo sedlem v místě posledního oblouku před stanicí. Otázka je zda vést souběžně i silnici. Stanice bude na pláni která se velmi mírně svažuje k okraji kolejiště. případně k údolíčku, které využili i stavitelé silnice pro podjezd. Podjezd rozšiř, aby se Ti tam vešla aspoň strouha, která bude odvádět vodu.
Do rohu u konce stanice bych dal nějaký průmyslový podnik, který bude využívat kusou kolej jako vlečku, ať mají nákladní (smíšené) vlaky co vozit. Pokud nechceš, udělej tam malý (max. 1-2 cm)svah ať tam není placka, a na něm třeba sad s jabloněmi, nebo třešněmi, případně i pár záhonků. zkrátka navození dojmu pokračování vesnice či Orientace budovy "dovnitř" kolejiště vždycky zabere dost místa, zvlášť když za ní budeš chtít protáhnout i silničku. Pokud ne udělej jen šiřší cestu dozadu ke konci kusé koleje (bude tam remíza?) tak silnici nepotřebuje. Upořádání budov ve stanici skldaiště (je prostorově nejnáročnější) zahrádka, Výpravní budova a až vzadu volní skládka. V této části bych už víc budov nedělal max. kůlnu a záchodky. Otázkou je, za na křižovatku udělat hospůdku.
Velké plochy (pole) udělej jen v náznaku při okrajích, hodí se k tomu např. roh u podjezdu. To vykrojení do V za plánovaným přejezdem si říká o začátek nějaké strouhy. která poteče "na druhou stranu". Vodu začne sbírat z příkopu vedle trati (silnice) )jena z velkých děšťů) už v sedle a pod svahem může být i nějaký minirybníček (nebesák) Pozor, svah, který máš od přejezdu směrem k tunelu musí skončit, aby zbylo místo na propustek pro strouhu. Zákrut strouhy od rybníku pod propustek ti vykrojí i údolí jehož svah bude celkem připrozeně překrývat prostor tobogánu. V místě tobogánu nevymýšlej žádné speciality. bude tam vrch, ze kterého budou vycházet ty hřebeny na obě strany směrem k sedlu a přes tunel do SN). V prvním oblouk za výjezdem ze SN bych zvážil zastávku, jen krátký šotolinový udupaný peron pro motor. vozy. Když nebudeš chtít dělat zastávku, usaď tam strážní domek. Před tunely bývaly.
Snad Ti takový popis stačí. Jsem zvědav jak to nakonec dopadne.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Adam96 » úte 23 čer, 2015 7:04 pm

Michale, díky za elaborát, nastuduju to společně s fotkami a zkusím si to vybavit v hlavě. Ten lehký hřeben uprostřed mne napadl též a co mne napadlo k tomu....udělat na něm městskou zástavbu situovanou do 1/2 kolejiště - do té s vjezdovým zhlavím stanice. Zvlášť jsem přemýšlel usadit do mírného svahu do kaskády 3 malé nízké paneláky - typický pohled z okna vlaku na českých regionálních tratí do menších měst. K nim cestu a druhou tvář ulice by tvořily naopak staré nízké řadové rodinné domky a za nimi už jen humno a trať.

Rozjeté to mám, ale potřeboval jsem nakopnout, usměrnit ;-) Díky za navrženou sestavu
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Rocky_MK » stř 24 čer, 2015 3:14 pm

Adam Buchal píše:Zvlášť jsem přemýšlel usadit do mírného svahu do kaskády 3 malé nízké paneláky - typický pohled z okna vlaku na českých regionálních tratí do menších měst. K nim cestu a druhou tvář ulice by tvořily naopak staré nízké řadové rodinné domky a za nimi už jen humno a trať.

Zdravím tě, krajane, máš to rozjeté moc hezky. Líbí se mi námět i zpracování. Držím palce!
EDIT: Co přístup do SN, jak to máš řešené? Pouze z boku?
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: TT kolejiště 92*200cm

Příspěvekod Adam96 » stř 24 čer, 2015 8:18 pm

Tož z boku, nahoře je nádraží :D . Koleje jsou u kraje, přístupné je to krásně. Jediná nepřistupná část bude cca 70 cm trati v tobogánu, takže případné vyproštění ostatními vozidly, nebo spíš tam budou vozidla připuštěna po řádném otestování. Čištění vozem.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků