Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 05 lis, 2012 8:00 pm

No, to uz nechame na Kamilovi, aby si vybral, co chce. Ja jsem delal, co jsem mohl :lol: :lol: :lol: :D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Petr Šimáček » pon 05 lis, 2012 8:51 pm

No vždyť jo...,,vo tom to tady je". :D Nakonec většina plánků tohoto rozměru vyjde takto - velké nádraží vpředu z/do skryťáku a nějaké esko nahoru jako lokálka do koncové stanice...To vedení lokálky na skalách nad vodou je fajn - je tam hodně možností, jak se modelářsky vyřádit...Tak jsem zvědav, jak to tady dopadne! Přeju hodně štěstí a výdrž!
HO, konec 1. + začátek 2. epochy v českých zemích
Petr Šimáček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30 pro, 2008 3:55 pm
Bydliště: Praha

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 05 lis, 2012 9:16 pm

Takze bysme mu to navrhli nejak takhle? :D :D No ja su asi taky jeden z tech pripadu, kdy mam velke nadrazi a na kazde strane tunel do skrytaku :mrgreen:
Přílohy
kamil-wintrack.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod KamilN » pon 05 lis, 2012 10:38 pm

No teda všem moc děkuju za reakce, všechny návrhy vypadají velice zajímavě. Jenom si nejsem jistý jak by to výškově vyšlo s prostorem v tunelu nad lokálkou, ale to by se asi ve wintracku při projevilo. a ještě je otázka jak se dostat do tunelu v případě nehody. Já mám problém že se skoro nedostanu zespodu. Leda bych tomu udělal ještě nějaké nohy. Ale ten viadukt se mě i docela líbil, jenom by tam pak bylo míň místa na horní stanici.
Další věc je jak vychází hranice segmentů. Původně jsem chtěl aby nešla voda přes segmenty. To by se asi maskovalo blbě. V terénu třeba na trávě by hranice segmentů asi ani nemusely být poznat. Ale rád se nechám poučit, já to ještě nikdy nedělal.. :wink:
KamilN
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 08 říj, 2012 7:18 pm
Bydliště: Brno

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 08 lis, 2012 12:39 am

KamilN píše:No teda všem moc děkuju za reakce, ........ Původně jsem chtěl aby nešla voda přes segmenty. To by se asi maskovalo blbě. V terénu třeba na trávě by hranice segmentů asi ani nemusely být poznat. Ale rád se nechám poučit, já to ještě nikdy nedělal.. :wink:


...no a my počkáme a poučíme se od Tebe... :P :mrgreen:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Segmentové kolejiště TT 130x170cm

Příspěvekod Janek.KP » čtv 08 lis, 2012 7:47 am

KamilN píše:...Další věc je jak vychází hranice segmentů. Původně jsem chtěl aby nešla voda přes segmenty. To by se asi maskovalo blbě. V terénu třeba na trávě by hranice segmentů asi ani nemusely být poznat. Ale rád se nechám poučit, já to ještě nikdy nedělal.. :wink:


Řešil jsem podobný problém v rámci teoretických úvah s Tomášem L. a výsledek bylo hladinu "ohraničit" a mít jí vyndavací celou - v mém případě kvůli přístupu. U Tebe by byl pod hladinou spoj segmentu.
ČSD, IV epocha, TT, digitál
Uživatelský avatar
Janek.KP
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv 03 kvě, 2012 4:32 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků