TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod Trixt » pát 06 lis, 2020 3:35 pm

S návrhem asi nepomohu, ale jen myšlenka. Já raději použil starý NB, kde např. v RocRail nebo JMRI si můžeš vytvořit pro skryté nádraží ovládací panel a ten ladit dle potřeb. Pokud máš k dispozici NB, tak je to i výrazně levnější a rychlejší, než výroba fyzického ovládacího panelu. Navíc, pokud nebudeš používat v programu žádnou automatiku, ale jen například tlačítka pro volbu cest, přestavování výhybek či spínání osvětlení, tak si ve finále podle vzhledu panelu v programu můžeš vyrobit panel fyzický. Ale nevím, zda je tato možnost pro tebe zajímavá a zda na to máš koncipováno ovládání kolejiště.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod jirkah » pát 06 lis, 2020 5:41 pm

Trixt píše:S návrhem asi nepomohu, ale jen myšlenka. Já raději použil starý NB, kde např. v RocRail nebo JMRI si můžeš vytvořit pro skryté nádraží ovládací panel a ten ladit dle potřeb. Pokud máš k dispozici NB, tak je to i výrazně levnější a rychlejší, než výroba fyzického ovládacího panelu. Navíc, pokud nebudeš používat v programu žádnou automatiku, ale jen například tlačítka pro volbu cest, přestavování výhybek či spínání osvětlení, tak si ve finále podle vzhledu panelu v programu můžeš vyrobit panel fyzický. Ale nevím, zda je tato možnost pro tebe zajímavá a zda na to máš koncipováno ovládání kolejiště.

Ahoj budu to ovládat i přes počítač přes TC, ale panel musím udělat taky když se pojede jen přes ruku a pro syna. Do skryťáku není vidět a nějaká kontrola se musí udělat.Už mám koupený panel dekoder od MGP a proto řeším vzhled panelu ( trať ) . Namaloval jsem si to jen přes Word , ale nějak se mě to nelíbí :-).Proto potřebuju poradit jak to graficky vytvořit aby to bylo ok.
Přílohy
Panel obr SN test tisku.png
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod Trixt » pát 06 lis, 2020 5:52 pm

Tak si to pořeš nejdříve v TC. Nesnaž se dělat koleje správně dlouhé, aby panel nebyl v TC příliš dlouhý. Polaď si to, až se ti bude panel v TC líbit, a to jak znázornění tratě, tak i rozmístění ovládacích prvků, a pak to přenes do fyzického panelu. Já bych asi na to šel takto.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod jirkah » pát 06 lis, 2020 6:42 pm

TC už mám pořešený , ale to je uplně někde jinde než panel.Chtěl bych udělat něco v tomto směru (obrázek je vypůjčený) , ale udělat to tak aby tam bylo celé SN a to je ten původní příspěvek a prosba o radu s pomocí návrhem vzhledu panelu.Prostě řeším jen to jak to navrhnout namalovat neřeším co a jak ovládat a co použít :-) , ale přesto děkuji za reakci.
Přílohy
Panel Honza.jpg
TC layout.png
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod jirkah » stř 11 lis, 2020 9:02 am

Tak bohužel se nenašel nikdo kdo by mě pomohl panel namalovat , tak jsem si ho namaloval sám :-) . myslím si , že to by mohla být konečná verze .Zelená jsou tlačítkana stavění cest, modrá detekce obsazení a zbytek je stav přehození vyhybky rovně nebo do odbočky. Snad to tak bude dobré a nebudu muset dělat panel znovu , bohužel se to asi ukáže až v praxi.Jaké máte zkušenosti s ovládacím panelem ? Systém bude ovládán pomocí panel dekoderu MGP.

Jirka
Přílohy
Panel finál verze.png
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod vojtas » stř 11 lis, 2020 9:36 am

Nechceš přestavovat výhybky otočnými přepínači s knoflíky "slepičí hlava", jako na opravdové releovce? Ušetříš drátování spousty diod.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod Trixt » stř 11 lis, 2020 9:55 am

vojtas: Jirka volí cesty systémem "odkud -kam". Jednotlivé výhybky ručně nestaví.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT - Segmentové kolejiště kolem zdi

Příspěvekod jirkah » stř 11 lis, 2020 10:02 am

Ano je to přesně jak píše Trixt jednotlivé výhybky ručně stavět zatím nebudu , ale možná časem zjistím , že je chci taky přehazovat :roll: . Nicméně navolit cestu je asi pohodlnější :-) to ale ukáže až praxe . Možná jen připomenu , že se jedná o panel pro skrytou stanici a cílem bylo zobrazit kam je postaveno a jaká kolej je obsazená.
Jirka
......................................
Jiří Hocmann TT,DR5000,MGP
http://jhvlaky.webnode.cz
Uživatelský avatar
jirkah
 
Příspěvky: 360
Registrován: sob 29 zář, 2012 8:32 am
Bydliště: Plzeň jih

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků