Kolejiště 510x380 H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » úte 11 zář, 2012 6:06 pm

Zdravím všechny , již nějakou dobu stavím toto kolejiště , ovšem po přečtení vynikajících knih od Milana F. jsem začal s různými úpravami alespoň tam kde to půjde. :roll: Protože strana s kamenolomem , tedy její zadní část je co se týče krajiny hodně postavená ,tak se úpravy týkají především "velkého" nádraží jménem Radkov.Hlavní trať vede kolem dokola pokoje,pod štěrkovnou je vyhybna o dvou kolejích částečně odkrytá na mostě přes řeku a je to vlastně jediná dvoukolejná část,udělal jsem to tak proto že jsem chtěl použít ocelový most vlastní výroby.Na opačné straně je pod městem pokus o skryté nádraží zatím o třech kolejích,no ještě možná nějaké přidám.Dále jsem zrušil propojení koleje vedoucí kolem rybníka s Radkovem a místo toho jsem vytvořil koncovou staničku, která by měla být na oddělávacím dílu.Prosím o vaše názory a samozřejmě kritiku.Ještě přikládám to nejdůležitější a to odkaz na fotky.Ty z modelu jsou jěště loňské ,ale snad se podaří dodat nové.Jěště upravený model od Fallera zbrojení naftou. http://barbucha22.rajce.idnes.cz/Kolejiste_510x380
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod milan ferdián » úte 11 zář, 2012 8:05 pm

Můžeš dát celkovou fotku kolejiště,tu část co je hotová?Nejdříve bych zredukoval spoustu těch silnic. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » úte 11 zář, 2012 8:24 pm

Zítra zkusím vyfotit.Ty silnice jsou tam hlavně kvůli autíčkům od fallera.
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » stř 12 zář, 2012 6:30 am

tak jsem něco nafotil - zde je odkaz http://barbucha22.rajce.idnes.cz/Koleji ... 070135.jpg , omluvte případné zapomenuté věci ,jako vagon na dně točny apod. Nejprve musel proběhnout úklid pracovního nepořádku a ne vše se našlo dřív než na fotkách :D .Jinak na ostatní části jsou položeny aspoň nějaké koleje aby šlo jezdit , nejsou vlečky atd.. Jelikož chci upravovat tak s předěláním kolejiva počítám .
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 zář, 2012 6:58 am

Tak teď jsem hodně na rozpacích.Jestli je stavba kolejiště tak daleko,tak horko těžko se dají dát ještě nějaké úpravy.Líbí se mi malované pozadí.Dodává kolejišti hloubku.Lokomotivní depo mi připadá dost chaoticky uspořadane.V Radkově,tam si dobře promysli rekonstrukci stanice.A Faller,hmm,mrkni na kolejiště co je ve Žďáru,tam mají též dráhu Faller.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » stř 12 zář, 2012 9:07 am

Milane děkuji za komentář .Kolejiště ve Žďáru znám ,byl jsem tam i osobně . Jestli mohu k tomu Radkovu je to prodloužení kolejí špatný nápad nebo jak to řešit? A co ta koncová stanička udělat ji nebo nechat původní napojení na Radkov?Depo jsem se snažil udělat na daném prostoru tak aby na jedné straně bylo vše pro parní mašiny a na druhé nafta . Myšlenka byla taková - lokomotiva vjede do depa na popelovou jámu + doplní vodu , couvne pro písek , covne k tunelu přejede nabrat uhlí potom točna a buď rotunda nebo odjezd a to vše bez vjezdu na traťovou kolej. Vím že to není ideální . :roll:
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 zář, 2012 9:12 am

Barbucha22 píše:Milane děkuji za komentář .Kolejiště ve Žďáru znám ,byl jsem tam i osobně . Jestli mohu k tomu Radkovu je to prodloužení kolejí špatný nápad nebo jak to řešit? A co ta koncová stanička udělat ji nebo nechat původní napojení na Radkov?Depo jsem se snažil udělat na daném prostoru tak aby na jedné straně bylo vše pro parní mašiny a na druhé nafta . Myšlenka byla taková - lokomotiva vjede do depa na popelovou jámu + doplní vodu , couvne pro písek , covne k tunelu přejede nabrat uhlí potom točna a buď rotunda nebo odjezd a to vše bez vjezdu na traťovou kolej. Vím že to není ideální . :roll:


Nemáš plošný plánek.Stačí ve wintracku.Provozní ošetření parní lokomotivy je správné.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » stř 12 zář, 2012 9:26 am

plánek samozřejmě mám (wintrack) přidat k fotkám nebo poslat? Jinak s těmi úpravami je to asi 8 verze.
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod kubbajs » stř 12 zář, 2012 9:43 am

Tak to pozadí je fakt dobrý, hlavně to u toho depa. Pozadí na kterém jsou vlaky jsem snad ještě neviděl. Dobrý nápad.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » stř 12 zář, 2012 9:56 am

Děkuji za pochvalu , nevím zda je to vidět ale jsou tam i dvě vyhybky končící u pozadí a na něm jako pokračují koleje .
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 zář, 2012 9:59 am

Barbucha22 píše:plánek samozřejmě mám (wintrack) přidat k fotkám nebo poslat? Jinak s těmi úpravami je to asi 8 verze.


Tak prezentuj zde nebo líp na tom tvém rajčeti.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » stř 12 zář, 2012 11:11 am

Tak přidány plánky různých variant úprav . Prosím omluvte některá místa kde nejsou koleje propojeny jsou to jen návrhy a nejsou všechny koleje ve "skr.nádraží" pod městem . Ve verzi 3 ta šílená smyčka to je taky jen pokus co by se tam vešlo .
A u verze pět nevím kam umístit alespoň minimální zázemí stanice . Začátek plánků - http://barbucha22.rajce.idnes.cz/Koleji ... Verze1.jpg
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 zář, 2012 11:19 am

Vidím tvoji snahu,ale :oops: :wink: Lokomotivní depo jako samostatné téma na kolejišti má stimulovat provoz stanice v pozadí :?: Napojení jednotlivých tratí.Joj,tak tady plánování přestavby bude na dlouho.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod Barbucha22 » stř 12 zář, 2012 11:56 am

To depo má to pozadí právě proto aby nebylo jen tak v prostoru , jinak to propojení s pozadím je jen tak :D . Je mi jasné , jak jsem zjistil že úpravy nebudou jednoduché , ale je jasné že tvé knihy mají na lidi dobrý vliv :roll:
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Kolejiště 510x380 H0

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 zář, 2012 12:16 pm

Barbucha22 píše:To depo má to pozadí právě proto aby nebylo jen tak v prostoru , jinak to propojení s pozadím je jen tak :D . Je mi jasné , jak jsem zjistil že úpravy nebudou jednoduché , ale je jasné že tvé knihy mají na lidi dobrý vliv :roll:


Děkuji,ale co teď s tím :?: Například u toho lokomotivního depa by byla potřeba budova,která by zakryla lokomotivní kolej a simulovala by příjezd a odjezd hnacích vozidel do tvé namalované stanice na pozadí.V tom kopci nalevo by musel být malý skrytý ranžírak ve stylu kusých kolejí nebo přesuvny o "X" kolejích.Představa,lokomotiva má zbrojení,vyjíždí z ranžíraku přes krycí budovu do viditelné části lokomotivního depa.Po provozních úkonech buď zajede do rotundy nebo zpět se fiktivně vrátí do skrytého ranžíru.
Kolejové napojení na zbrojení naftou má být společné s lokomotivním depu.Nelze napravo za rotundou upravit místo pro zbrojení naftou?

Stanice Radkov,ty jsi z důvodu delších vlakových souprav,levé zhlaví protáhl do obloukového.No budiž,pravé zhlaví,ale musíš opravit a je třeba se rozhodnout,zda stanice bude jen mezilehlá nebo přípojná s krátkou lokálkou.Škoda,tak tě to bude stát nemalé časové usilí,nemluvě o financích.

Je velká škoda,klučinové,že začnete stavět,aniž by jste si nechali zpracovat projekt nebo konzultovat se zkušenějším stavitelem nebo modelářem.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků