workous - návrh Lajbl - roh v HO

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod vvitty » pon 18 úno, 2013 10:27 am

Pěknej koš u zastávky :D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » pon 18 úno, 2013 10:32 am

je z leptu myslím na www.pojezdy.eu :) ale bude to tak dva roky co jsem jej kupoval....:) :) ty jo nebude to reklama ??
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod vvitty » pon 18 úno, 2013 10:38 am

Já jsem moc rád když vidím že to opravdu jde poskládat i jinde než u mě na stole :wink: Normálně se lidi moc nepochlubí :(
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » pon 18 úno, 2013 11:19 am

Zapoměl jsem na řetěz :) ... dnes se vše hned ukradne....kradači barevných kovů nespí :) výměnové těleso je taky od Vás ....díval jsem se k Vám a zase budu muset něco objednat máte spoustu pěkných věcí doufám, že nás Milan nevykostí za to plevelení :)

edit:zatím né klučinové,aspoň se návzajem podporujete a to je dobře,ale více konkrétních informací ze stavby kolejiště by neškodilo moderátor
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » pon 18 úno, 2013 1:31 pm

Milane řeším zapojení a propojení z PC, tak toho moc není na ukázku nedá se to ošidit po krajině to jde blbě - polepším se :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » čtv 21 úno, 2013 12:10 pm

a poslední foto
Naposledy upravil workous dne pon 03 srp, 2020 8:16 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » úte 26 bře, 2013 6:32 am

Zdravím po delší době mám malou aktualizaci.Začal jsem tvořit část krajiny a musím stále zachovat přistup ve středu kolejiště takže doba polystyrénová a kartónová.Zkouším posunout silnici, aby ve středu kolejiště vzniklo místo na nějaké stavby.Uvidíme jak to dopadne.
Naposledy upravil workous dne pon 03 srp, 2020 8:17 pm, celkově upraveno 2
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod ondkal » pát 05 dub, 2013 11:22 am

dobrý den, z čeho jsou ty obruby nástupišť? je to samodomo nebo výrobek ES Pečky?
ondkal
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 12 zář, 2012 7:18 am

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » sob 06 dub, 2013 12:44 pm

Ahoj to je styrodur vlastní výroba...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » pon 09 zář, 2013 5:26 pm

Zdravím všechny zase po čase - tento rok mi dává zabrat po osobní stránce a na modelaření nebylo moc času. Zase tento čas mi ukázal nedostatky na kolejišti a i vady při provozu. V zadní skryté části na obloukových výhybkách pokud vykolejí vlak což se někdy stane(automatický provoz v TC) je problém soupravu vyprostit a čištění koleji v této části to vůbec nejde pouze čistícím vagonkem což jak všichni víme není nic moc .Montážní prostor ve středu kolejiště taky nic moc sotva se tam otočím( zase jsem přibral :)). Jsem ve fází kdy bych kolejiště narovnal z oblouku :) na moduly. Nádraží by bylo na dvou modulech + dvě smyčky na obrátky nebo jedna smyčka + depo.Musím využít prostor, který mám, ale rozložil bych to na moduly. Což by mi doma prošlo :)Pojezdím si a pak vše uklidím do koutku. Práce na modulech mi půjde líp ze všech stran pěkný přístup modelařit z jedné strany to je peklo.Zatím maluji ve Wintracku a pokud dojdu k nějakému rozumnému návrhu hodím to sem co Vy na to :).
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 zář, 2013 5:44 pm

Vývoj je nezadržitelný.Tak se nám příště pochlub s projektem :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » čtv 12 zář, 2013 10:31 pm

tak
Naposledy upravil workous dne pon 03 srp, 2020 8:17 pm, celkově upraveno 1
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod chameleon » pát 13 zář, 2013 8:11 am

workous píše: čas mi ukázal nedostatky na kolejišti a i vady při provozu. V zadní skryté části na obloukových výhybkách pokud vykolejí vlak....

jestli je problém jen v té zadní skryté části, tak raději, než to rozebrat, bych vymyslel sundavací kopec, aby ses ke kolejím lépe dostal

workous píše:Zdravím všechny zase po čase - tento rok mi dává zabrat po osobní stránce a na modelaření nebylo moc času....

bude to jinak u nového projektu?

Jinak tvůj současný projekt se mi líbí, přijde mi škoda ho rozebrat...a stavět nový. Přijde mi, že nový o tolik lepší není. Pokud nový projekt, tak by měl být výrazně jiný, aby tě to hodně motivovalo a nemrzelo tě to rozebírání... ne jen narovnat koleje :wink:

Já bych to nechal ještě uzrát... Jinak než rozebírat je zde i možnost kolejiště prodat, určitě bys našel pár zájemců - máš to pěkné, funkční, moderní.. No a jestli máš málo prostoru a kolejiště prodáš, tak můžeš i z měnit měřítko :D
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 zář, 2013 9:46 am

chameleon píše: No a jestli máš málo prostoru a kolejiště prodáš, tak můžeš i z měnit měřítko :D

Třeba na eN-ko :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » pát 13 zář, 2013 11:48 am

Ahoj Chameleone, to víž, že se mi do toho nechce, pořád to zvažuji proto jen maluji ve Win a do demolice se zatím nedávám neb projekt od Tomáše se mi taky líbí .Variantu s odendavacím kopcem tu mám od začátku v plánu,ale blbě se mi na tom pracuje vlezu do středového otvoru něco zapomenu a kouslo by se mi :).To že nemohu dostat do SN je taky špatný - já vím každý řekne "to jsi vědel od začátku", ale nevěřil jsem .Změna měřítka do toho se mi taky nechce i když ten velký rozměr ja píše Milan "N" mne taky láká.Zatím čau
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků