workous - návrh Lajbl - roh v HO

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » úte 17 zář, 2013 5:55 pm

Ještě pro Chameleona kdy jsi přišel na to, že Ledečko není to ono? Byl jsi tak daleko a najednou jiný projekt dle mne teda lepší..dík za odpověď.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod chameleon » úte 17 zář, 2013 8:17 pm

workous píše:Ještě pro Chameleona kdy jsi přišel na to, že Ledečko není to ono?

Asi ve stejný moment jako ty :D Teda nevím, jak si pokročil s nádražím... Já zaštěrkoval a začal dělat nástupiště - a ty mi nešly :| A začaly se vynořovat drobnosti, jako např. že jsem neměl dostatek místa pro závory (spodek-svislý elektromagnet), stejně tak pro mechanická návěstidla, malé SN - sice 4 koleje, ale v oválu málo - chtěl jsem mít duplicitní vlaky, aby to vypadalo, že se vlak vrací :wink: , používal jsem slabé drátky v elektroinstalaci, celé horní nádraží bylo sundavací, pro přístup do SN kam se rukou nedalo šáhnout, ale systém sundavání příliš pracný, s pevností konstrukce jsem též nebyl úplně spokojen - dnes bych Ledečko vyřezal 10x líp, no a stejně to bylo velké na neustálé vyndavání ze skříně - 110x110 s krajinou není prcek... Nějak se to prostě nakupilo a musel jsem vymyslet něco jiného :wink: Hlavně mě taky lákaly delší vlaky a možnost rozšíření v budoucnu..
To víš, teď mám na stejném místě na stojáka 3 segmenty, resp. jeden na kterém zrovna dělám je nonstop venku na stole (=na SN) Nepřekáží, otočím si ho jak je třeba, všude se dostanu, prostě paráda :wink:
Jelikož pod ním je stůl se SN, v něm je nastálo centrála, tak ho mám dokonce napíchlej na dcc, a když si malá vzpomene, že chce "jezdit" s mašinkou, tak jen píchnu kabel do sítě a šibujeme po segmentu nádraží, rozsvicujem lampy, jezdíme do zhlaví na červenou, 10min blbnem a i to stačí :wink: Velký ježdění je nevýhodou modulů - to je spíš na víkend, montáž trvá 25 - 30min, demontáž 10min... Jsem teď spokojen a užívám si to, neboť mě možná čeká v blízké době pauza v modelaření v délce měsíců - pár let, uvidíme...
Tak ber to jako pokec v hospodě, jen mé dojmy a jak to mám zařízeno, zařiď se dle sebe.. Když jsem si udělal první návrh segmentů a hned jsem ho poslal Milanovi, skoro ani neodpověděl :mrgreen: hned mi tu nudu rozmluvil.. Pak ale jsem přišel na současný návrh, a to byl silný impuls, už to bylo jasný :wink: Šlo to samo a rychle.
Jen jedna věc mi nedá občas spát - měl jsem zájemce o koupi Ledečka, ale já rozhodl jej recyklovat a zůstat u TT - no a často jsem pak přemýšlel jestli jsem radši neměl to prodat a kolejiště udělat v N-ku - menší obracecí segment, delší koleje v nádraží, bohatší skryťák a Orient express od Kato :mrgreen: Teď už se s tím ale netrápím a soustředím se na dokončení, přeci jednou to musí vyjít a aspoň jedno kolejiště dodělám :!: :mrgreen:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » úte 17 zář, 2013 9:00 pm

No bezva pokec, tvoje důvody jsou ted jasné podle stavby Ledečka to, tak nevypadalo naopak konstrukce vypadla jako super zpracovaná.Rovina je rovina v oblouku ani nespojíš vagony na to už jsem taky přišel. Nejvíce mi vadí špatný přístup do SN už jsem udělal přístupové otvory, ale nic moc.Myslím, že prodej by byl hrozný prodělek a jak vidím inzeráty na modelbazaru do nákupu rozestavěných kolejiště se nikomu moc nechce-přiznám se, že já bych do toho taky nešel.Nakonec každá stavba přinese spoustu zkušeností.Koleje očistím a jede se dál. Trochu výhoda Geolinů u klasických kolejí se to rozebírá hůř :)Dík za odpověď a držím palce tvojí stavbě.Doufám, že přestávka jak píšeš nebude, tak dlouhá a brzy vyrazíš na trať....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod Dusan » stř 18 zář, 2013 10:46 am

Sorry, že se vměšuji, ale taky přispěji do kecání u piva. Prošel jsem si vším podobným. Měl jsem plochu 460x130. Stavěl jsem na ní jednuduchý ovál s průjezdným SN a odbočkou do koncové stanice v TT. To jsem "zrecykloval" a rozprodal. A to úspěšně, zbyl mi jeden problémový přestavník. Tak jsem se pustil do HO. Vše v pohodě, ale v při tvorbě krajiny jsem zjistil, že hloubka 130 je na záda opravdu hodně náročná. Ve fázi hrubé stavby krajiny jsem to jako celek s mírnou ztrátou prodal. Hodně k tomu přispělo i to, že občas při zkušebním provozu mi zůstal trčet vlak ve SN, které bylo v zadní části a dále i finanční náročnost jak DCC komponentů, tak i tvorby krajiny.
Takže jsem to vyhodnotil tak, že každé SN je ideální když pro údržbu a čištění není skryté a nechal jsem si od Milana namalovat koncovou stanici "Horní Pomezí" s odděleným modulem SN v jedné rovině (viz. Plán kolajiska VI.). Výhybky (peco) budou ovládány ručně s přehazováním polarity srdcovek a do kolejiště povede pak už jen opravdu J a K :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod _pavel_ » stř 18 zář, 2013 10:50 am

Dušane, ty jsi můj člověk :)
_pavel_
 
Příspěvky: 220
Registrován: stř 05 čer, 2013 8:35 am
Bydliště: okres ostrava

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod Stanin » stř 18 zář, 2013 12:21 pm

OT: Dusan: Takže zůstáváš u H0? V podpisu máš eNko, tak mě to trochu mate :)
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » stř 18 zář, 2013 12:48 pm

Ahoj Dušane, naopak tvůj příspěvek ať čte každý :) zkušenosti jsou k nezaplacení. Tvůj nový projekt se mi, také líbí jednoduchost paráda vše v jedné rovině a dnes ta kresba supéér.No musíme si natlouct, aby bylo....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » stř 18 zář, 2013 1:01 pm

Takže pokud by měl před demolicí někdo vážný zájem o koupi ať se ozve.Stavba ukončena v tzv. hrubé stavbě. Jsou dvě varianty stav který je se vším DDC včetně Rocomotion a softvarem (připojí se k PC a je vše funkční) - nebo pouze koleje a výhybky na rámu.Vývoj a fota stavby na Rajče.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod Dusan » stř 18 zář, 2013 1:55 pm

Stanin: zůstávám u HO. Nku hrozně fandím, líbí se mi, že se dokázalo posunout tam kde je, ale .... :-) N v mém podpisu není z až tak dávné doby. Vytvořil jsem si na tom prostoru pro "Horní Pomezí" návrh v N, ale pak když jsem lehce vychladl a vše vyhodnotil, hlavně ty skryté části, tak jsem "zadal" úkol Milanovi :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod Stanin » čtv 19 zář, 2013 4:02 pm

Dusan: Aha. Já jen, že taky koukám po eNku. Líbí se mi představa krajinky a v ní vlaku o rozumné délce. U eNka si člověk může v domácích podmínkách dovolit realizovat skutečné nádraží v měřítku. O vlečkových areálech nemluvě. To nejde pořádně ani v TT (které jsem mimochodem celkem se ztrátou prodal a řekl si, že se k němu už nevrátím). Ale doma mám taky H0 a i když si říkám, že bych eNko koštnul, tak se stejně z prodejny vracím s něčím na H0 :) A když jsem koukal na tvoje stránky, tak jsem si říkal, že už jsi z hánulky přeběhl právě k eNku a ono ne.

Workous: Díky za otevření očí. Plánoval jsem nějaké malé patrové kolejiště s nádražím v oblouku, ale pořád jsem měl pochyby. Nakonec se u mě na papíře rodí segmentovka do U s rameny 2,6 m, 2,0 m a 3,5 m. Bez nějakých složitostí. I když by jedna vratná smyčka v podzemí nebyla zase tolik na škodu.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » čtv 19 zář, 2013 5:21 pm

jj je to tak jak říká klasik nebudeme se pouštět do žádných obloukových akci :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » úte 01 říj, 2013 8:21 am

Projekt k 27.10.2013 ukončen.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » úte 24 pro, 2013 10:01 am

Vážení modeláři, všem přeji přijemné prožítí Vánočních svátků a doufám, že každý z Vás dostane pěkný dárek pod stromeček ať koleje nezahálí :D P.S. není lepší koleda než zvuk mašiny :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod workous » ned 30 srp, 2020 2:24 pm

Zatím zdar do podzimu 2020 Workous.
Naposledy upravil workous dne pon 04 črc, 2022 8:13 pm, celkově upraveno 2
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: workous - návrh Lajbl - roh v HO

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 30 srp, 2020 3:47 pm

Taky se těším na podzim. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků