Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jirka_US » ned 18 zář, 2016 10:48 pm

Jiri Dvoracek píše:Tak hlasim, ze SNA uspesne zapojeno. Byly prodlouzeny struny od vyhybky k prestavniku a jeste zalomeny do Zetka a vse funguje tak, jak ma, dokonce i bez FZ1 :-) Akorat skoda tech 3 odpalenych DS64, ale chybama se clovek asi fakt uci :mrgreen:

Rozumim tomu spravne, ze jsi "odpalil" 3ks DS64 tedy celkem 12 vystupu? Jak jsi to poznal ? Ikdyby se ti podarilo znicit koncove stupne DS64, tak stale muzes pouzit DS64 pro detekci obsazeni useku, ikdyz si nejsem uplne jisty podle predchoziho prispevku vubec nejaky poloautomaticky provoz budes realizovat, ale alespon pro inspirace ostatnim je to dobre zminit.
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Vojtěch Vorel » pon 19 zář, 2016 3:09 pm

Zdravím, můžu se zeptat, jestli jste to táhlo ohýbal zastudena, nebo nejprve nahřál?
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 19 zář, 2016 6:59 pm

Ahoj, nic jsem nenahrival. Naohybal jsem to pomoci klesti :mrgreen: A priste bez toho vykani :D

Jirka_US píše:Rozumim tomu spravne, ze jsi "odpalil" 3ks DS64 tedy celkem 12 vystupu? Jak jsi to poznal ? Ikdyby se ti podarilo znicit koncove stupne DS64, tak stale muzes pouzit DS64 pro detekci obsazeni useku, ikdyz si nejsem uplne jisty podle predchoziho prispevku vubec nejaky poloautomaticky provoz budes realizovat, ale alespon pro inspirace ostatnim je to dobre zminit.


DS64 budou jeste podrobeny dalsimu zkoumani a uvidime, jestli se mi ty vystupy podarilo znicit vsechny a nebo ne :-) Na dvoukolejce a v SN je naplanovany automaticky provoz, jinak bych nemel sanci to sam provozne utahnout. Ja si budu hrat jenom ve stanici. :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » pon 19 zář, 2016 7:05 pm

Správně to je to slovo hrát si :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Vojtěch Vorel » úte 20 zář, 2016 3:28 pm

Jiri Dvoracek píše:DS64 budou jeste podrobeny dalsimu zkoumani a uvidime, jestli se mi ty vystupy podarilo znicit vsechny a nebo ne :-) Na dvoukolejce a v SN je naplanovany automaticky provoz, jinak bych nemel sanci to sam provozne utahnout. Ja si budu hrat jenom ve stanici. :mrgreen:


Tak ti děkuju za odpověď :)
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 18 pro, 2016 12:13 pm

Tak dneska po temer 70 dnech prvni volny den :-) Puvodne jsme meli jit zase do prace, ale nastesti to bylo kvuli malemu objemu prace zruseno :-) Pry to nechaji vsechno na pondeli :-D Rozvazet baliky pred Vanocema je opravdu drina, to by jeden nerekl :-) V sobotu mne zastavili policajti a ptali se mne, proc nemam vymenenou zarovku na zadnim svetle a proc nejsu pripoutany. Tak jsem mu rekl, ze makam 7 dni v tydnu cca 12 az 15 hodin denne a fakt nemam kdy :-D A k tomu pripoutani jsem se ho zeptal, jestli si nekdy vyzkousel jake to je, vyskocit a naskocit do dodavky cca 160x behem 9 hodin? Tak mne jenom politoval a pustil dal :mrgreen: :mrgreen:

Dneska nalozeno auto na cestu do CR :-) Ceka mne zaslouzenych 10 dni doma :-) Udelam si rychlokurz Trainzcontrolleru a poradne provetram kamenne obchody po Praze :-) Taky si doma vyzvednu Jeziska do Kuehna :mrgreen: :mrgreen: A od tak od konce ledna bude zase cas na modelareni :-) Snad uz se konecne dostanu ze SN na povrch :-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 18 pro, 2016 12:15 pm

Jirka_US píše: Rozumim tomu spravne, ze jsi "odpalil" 3ks DS64 tedy celkem 12 vystupu? Jak jsi to poznal ? Ikdyby se ti podarilo znicit koncove stupne DS64, tak stale muzes pouzit DS64 pro detekci obsazeni useku, ikdyz si nejsem uplne jisty podle predchoziho prispevku vubec nejaky poloautomaticky provoz budes realizovat, ale alespon pro inspirace ostatnim je to dobre zminit.


Vsechny nefunkcni DS64 byly odeslany na pozarucni servis zpet do USA, tak uvidime, na co tam mistni soudruzi prijdou :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod HonzaM » ned 18 pro, 2016 12:45 pm

Jiri Dvoracek píše:
Jirka_US píše: Rozumim tomu spravne, ze jsi "odpalil" 3ks DS64 tedy celkem 12 vystupu? Jak jsi to poznal ? Ikdyby se ti podarilo znicit koncove stupne DS64, tak stale muzes pouzit DS64 pro detekci obsazeni useku, ikdyz si nejsem uplne jisty podle predchoziho prispevku vubec nejaky poloautomaticky provoz budes realizovat, ale alespon pro inspirace ostatnim je to dobre zminit.


Vsechny nefunkcni DS64 byly odeslany na pozarucni servis zpet do USA, tak uvidime, na co tam mistni soudruzi prijdou :mrgreen:

Odpálení výstupů DS64 bohužel není nic neobvyklého, stačí nesprávně naprogramovat výstupy (dvouvodičové pro přestavníky přestavované změnou směru proudu, například "želvy", nebo třívodičové pro elektromagnetické přestavníky). Už se nám to také podařilo u několika kusů a také půjdou na servis k výrobci.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 18 pro, 2016 1:59 pm

HonzaM píše:Odpálení výstupů DS64 bohužel není nic neobvyklého, stačí nesprávně naprogramovat výstupy (dvouvodičové pro přestavníky přestavované změnou směru proudu, například "želvy", nebo třívodičové pro elektromagnetické přestavníky). Už se nám to také podařilo u několika kusů a také půjdou na servis k výrobci.


Se zelvama jsem problem nemel, tam tu fungovalo bez problemu. Problem nastal az ted, co jsem je vymenil za prestavniky MTB :-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 04 led, 2017 10:00 pm

Tak jsem si nejak rikal, ze bych se na to trolejove vedeni vyprdl, ze kvuli jedne lokomotive to nema smysl, ale Jezisek to rozhodl za mne :mrgreen: Takze uz jenom vectrona v barvach CDC a nakladni vlaky mame vyreseny :D

Jezisek.jpg


Jinak timto dekuji mpintovi za seminar s neocenitelnymi radami a take za pomoc s ukazkou kalibrace lokomotivy :wink: Po par dnech uz jsem konecne nemel hlavu jako kopacak, ale byl jsem schopen si vsechny nabite vedomosti v hlave roztridit :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » čtv 05 led, 2017 2:34 pm

No jo holt v království je ježíšek pašák :D pěkné kousky Jiří...ať se ti daří je brzo nasadit...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 11 led, 2017 10:18 pm

workous píše:No jo holt v království je ježíšek pašák :D


Kdyby si Jezisek nechtel nechat proplatit fakturu, bylo by to jeste lepsi :mrgreen: :mrgreen:

Chtel jsem se zeptat ohledne kamer do SN :roll: Staci nejaka obycejna webcamera za par korun? Napr http://www.ebay.co.uk/itm/USB-HD-Webcam ... 1435974972

a nebo poradi nekdo neco lepsiho? :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Miloš_P » stř 11 led, 2017 10:50 pm

Uživatelský avatar
Miloš_P
 
Příspěvky: 625
Registrován: stř 20 pro, 2006 9:40 pm
Bydliště: Praha

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » čtv 12 led, 2017 6:57 pm

Dekuju, nastuduju :twisted: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 19 úno, 2017 6:43 pm

Tak hlasim, ze po usilovnem pracovnim dni na kolejisti, se konecne dostavily dilci vysledky :-D Segmenty A a B byly od sebe oddeleny a koleje rozrezany. Dale pak doslo k opetovnemu spojeni techto segmentu. :-) Diky tomu, ze v tydnu dorazila i zasilka z USA s opravenymi DS64, bylo mozno zapojit a zprovoznit cele skryte nadrazi A, ktere se nachazi na urovni 0 :-D Diky take patri Jirkovi_US a jeho rade, jak pomoci JMRI precist data z jedine funkcni DS64 a diky tomu podobne naprogramovat i ostatni DS64. Behem programovani DS64 a zkouseni prestavniku MTB jiz nedoslo k zadnemu odpaleni vstupu :-D Takze to asi bylo fakt rukama :-D Bohuzel jsem zjistil, ze z celkem 25 kusu dodanych prestavniku MTB jsou celkem 3 vadne. Coz predstavuje vice nez 10% :-) Na zaver jsem si vyzkousel tazeni a tlaceni vozu s lokomotivou a vsech 6 koleji, vcetne prechodu mezi segmenty, je plne sjizdnych. :-) Nyni nasleduje zakryti SNA, stavba casti spiraly a prechod ke stavbe SNB ve vysce 130 mm. Tuhle vysku jsem zvolil tak, aby kazdy zavit spiraly byl od sebe cca 65 mm. Na zaver jedno male video. Omluvte snizenou kvalitu videa z mobilniho telefonu :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=4Hr1bGTCizA
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Toch a 8 návštevníků