Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » pon 21 kvě, 2018 7:06 pm

Ahoj JIrko, zdravím do království ....už máte po pařbě :)? JInak koukám jak ti to jde.... pěkně s tím cvičíš já se nějak nemohu dostat k modelaření letos mi dává zabrat zahrada a na vlaky není čas. Tak se drž a pozdravuj Meghan...Zdeněk z Chýnic u Prahy :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 21 kvě, 2018 8:25 pm

Ahoj, parba ani nebyla, moc to tady lidi neprozivali :-) Nebyla to takova udalost jako svatba Williama a Kate. Prece jenom to neni v prime naslednicke linii :mrgreen: No, nic jineho mi nezbyva, nez s tim pohnout, za cca 19 mesicu se budu stehovat do CR, tak bych chtel mit hrubou stavbu hotovou :mrgreen: Pak uz mne cekaji rodicovske povinnosti a stavba a nebo koupe pribytku a jsem presvedcen o tom, ze budu otrocit i na zahrade :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 28 kvě, 2018 5:22 pm

Tak se mi konecne podarilo vyjet s vlakem ze SN na svetlo bozi :mrgreen: Jeste chvili a budu mit konecne mozna i okruh :mrgreen: Omluvte snizenou kvalitu videa, je to tocene mobilem :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=7wL_86a ... e=youtu.be
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod lajblt » pon 28 kvě, 2018 8:31 pm

Ahoj Jirko, jsem rád, že ti dílo utěšeně roste pod rukama a hlavně, že se ti podařila ta megastavba dvou skrytých nádraží nad sebou. :)
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod HonzaM » úte 29 kvě, 2018 1:18 pm

Jiri Dvoracek píše:Tak se mi konecne podarilo vyjet s vlakem ze SN na svetlo bozi :mrgreen: Jeste chvili a budu mit konecne mozna i okruh :mrgreen: Omluvte snizenou kvalitu videa, je to tocene mobilem :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=7wL_86a ... e=youtu.be

Bude to z provozního hlediska ovál, nebo smyčky propojené tratí na níž budou jednotlivá nádraží?
Naposledy upravil HonzaM dne úte 29 kvě, 2018 5:15 pm, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4043
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 29 kvě, 2018 2:29 pm

Jiri Dvoracek píše:Tak se mi konecne podarilo vyjet s vlakem ze SN na svetlo bozi :mrgreen: Jeste chvili a budu mit konecne mozna i okruh :mrgreen: Omluvte snizenou kvalitu videa, je to tocene mobilem :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=7wL_86a ... e=youtu.be

Krásná práce pane Jiří! :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 30 kvě, 2018 8:25 pm

HonzaM píše:Bude to z provozního hlediska ovál, nebo smyčky propojené tratí na níž budou jednotlivá nádraží?


Jedna se o dvoukolejku spojujici dve skryta nadrazi a zhruba nekde v pulce je odbocka kolem tretiho skryteho nadrazi do koncove stanice :)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 16 zář, 2018 6:36 pm

Tak aby Milan nerekl, ze se tady flakam a nebo, ze se zbytecne prasi na jeho planek, tak dneska maly pokrok na hlavni stanici. Pokusil jsem se oddelit JZD a nadrazi par stromeckama (zatim tam chybi betonovy plot mezi lesikem a arealem druzstva) a taky jsem konecne zprovoznil vsechny mozne i nemozne lampicky :mrgreen: Vedle volne polozeneho plotu prijde jeste budova Jednoty. :-) Jinak vetsinu casu travim zatim porad jeste v podzemi, ale uz se pomalu blizi svetlo na konci tunelu :mrgreen:
Přílohy
JZD.jpg
Osvetleni.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 11 lis, 2018 5:46 pm

Zkusil jsem si na sucho projezd tunelem, protoze mi prisly nejake velke :-D Je pravda, ze pri prujezdu s dieslem to tak opravdu vypada.
Diesel.jpg
Ale kdyz jsem na fotku dodal elektriku se zdvyzenym sberacem a domyslim si jeste trolejove vedeni, tak to bude tak tak :mrgreen:
Elektrika.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 11 lis, 2018 5:55 pm

Mam jeste jeden dotaz a sice k elektrickemu zapojeni odbocky Jezero :mrgreen: Mel by ten samostatne prepinatelny usek (Blok 1) koncit v bode A a nebo obsahovat i celou vyhybku a koncit az v bode B? :?: :idea:
Přílohy
Odbocka.jpg
Odbocka.jpg (28.45 KiB) Zobrazeno 5583 krát
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Trixt » ned 11 lis, 2018 8:26 pm

Jiri Dvoracek: Sice nevím přesně, jak ten výřez zapadá do celkové tratě (prošel jsem spoustu stránek, ale pak jsem to vzdal), ale pokud člověk má v nějakém software definované bloky, tak pokud je blok obsazen, většinou je to nastaveno tak, že v obsazeném bloku jsou standardně blokovány i výhybky. Tedy osobně bych zhlaví vytvořil jako samostatně detekovaný úsek.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 11 lis, 2018 8:58 pm

Nejde ani tak o detekci osazeni, tu mam vyresenou pomoci BD4, ale spise o jedine misto na kolejisti, kde se tvori smycka. Nejlepe je to videt v plancich od Milana, ktere jsou na strane 20. Pouze rozplet byl nahrazen druhym samostatnym skrytym nadrazim. :wink: Cili se jedna o spojeni dvou samostatnych skrytych nadrazi prave pres tuto odbocku. Velmi zjednodusene se da rict, ze kdyby tam nebyla tahle odbocka, tak se jedna o jeden velmi dlouhy okruh :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Trixt » ned 11 lis, 2018 10:22 pm

Pokud ti nejde o bloky, ale spíše o úsek, kde budeš přepínat polaritu při průjezdu vlaku, pak bych do tohoto přepínatelného úseku výhybku vůbec nezatahoval a zrealizoval ho na volné tratil. Snad jen v případě, kdybys těch pár centimetrů potřeboval k tomu, abys prodloužil úsek pro přepínání tak, aby byl delší než nejdelší provozovaný vlak, pak by mělo smysl tu výhybku do přepínaného úseku zařadit.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Trixt » pon 12 lis, 2018 5:23 pm

Omlouvám se, ve včerejší odpovědi mi nedošlo, že tím, že se jedná vlastně o dvě smyčky, a protože přepínatelný úsek nemůžeš zrealizovat na té spojce, protože je příliš krátká, musíš mít podle mě přepínatelné úseky dva.

Obrázek
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod fulda » pon 12 lis, 2018 6:02 pm

Trixt píše:Omlouvám se, ve včerejší odpovědi mi nedošlo, že tím, že se jedná vlastně o dvě smyčky, a protože přepínatelný úsek nemůžeš zrealizovat na té spojce, protože je příliš krátká, musíš mít podle mě přepínatelné úseky dva.

Obrázek

Něco podobného jsem už NĚKDE viděl.
Obrázek
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků