Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 17 črc, 2016 5:55 pm

Abych si odpocinul od neustaleho navlekani kolejovych prutu do prazcu (ty drevene jdou celkem rychle, ale ty betonove, to je teda fakt masakr), tak jsem si napevno slepil viadukt, polozil koleje, doplnil zabradli a pripajel kontakty a udelal jednu provozni fotku. Osobak bude mit samozrejme v cele pozdeji Zamracenou a BDSku, teda az je Kuehn nekdy zacne vyrabet :-D. A vzhledem k pocasi, jsem si narychlo odskocil na jedno zdravotni do mistni nalevny. Aby se mi lepe pracovalo a abych splachl ten neprijemny prach v hrdle :mrgreen:
Přílohy
Viadukt.jpg
Zdravotni.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 25 črc, 2016 7:07 pm

Ukoncena pokladka koleji v SNA :-) A ted to pozenu do patra :-D Teda az zjistim, jak se zapojuje dvoupolovy prepinac pro prepinani srdcovky a proc ma sest vystupu a co kam patri :mrgreen: Musim jit googlit :mrgreen: Jinak patraky a rychlikace vypadaji na nejmensim polomeru fakt jak zlomene :lol: Jesteze nejmensi polomer na kolejisti ve viditelne casti je cca R600 :twisted:
Přílohy
SNA.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Barbucha » pon 25 črc, 2016 7:17 pm

Pěkně ti to jde od ruky, pěkně.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 25 črc, 2016 7:20 pm

Jak říkají v jednom filmu,když to oni poženou o štok,tak mi rovnou o dva. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod hank61 » pát 19 srp, 2016 4:57 am

Jirko. Myslím, že to DCC rozchodíš, nicméně kdyby náhodou, tak toto je úžasná a na nastavení jednoduchá věcička. /mám v pultu 4 kusy/
http://zajic.cz/servo14/servo14.htm
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » pát 19 srp, 2016 6:05 pm

Jiri Dvoracek píše:Ukoncena pokladka koleji v SNA :-) A ted to pozenu do patra :-D Teda az zjistim, jak se zapojuje dvoupolovy prepinac pro prepinani srdcovky a proc ma sest vystupu a co kam patri :mrgreen: Musim jit googlit :mrgreen: Jinak patraky a rychlikace vypadaji na nejmensim polomeru fakt jak zlomene :lol: Jesteze nejmensi polomer na kolejisti ve viditelne casti je cca R600 :twisted:

Vem si Jirko měřák a klasicky to prozvoň...jinak SN moc pěkně položené
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 20 srp, 2016 4:31 pm

Tak za sebou dalsi den plny deprese, nepocitane vulgarit a uz ani nevim ceho :mrgreen: Za tri tydny se mi nepodarilo rozchodit ani jedno servo, mam takovy pocit, ze chyba bude na moji strane :mrgreen: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Barbucha » sob 20 srp, 2016 4:39 pm

Své prohlášení, že příští případné kolejiště bude digitální, beru se značnou rezervou.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » sob 20 srp, 2016 6:29 pm

Ale no, tak nevzdávat to chlapi jsou to jen 1 a 0 :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 20 srp, 2016 6:39 pm

Nemel jsem se do toho vubec poustet. Urcite tady bude spousta komentaru, ze na tom prece nic neni. Ale ja taky nikomu nerikam, ze je primitivni spocitat treba duraci cennych papiru. :mrgreen: Pritom priradit adresu motorickemu prestavniku pres dekoder je opravdu jednoduche, tak kde kurna soudruzi z NDR delaji chybu? :mrgreen: Takze jsou v podstate nasledujici moznosti:

A) dat tomu jeste tyden a dokoupit multimause od Roco a udelat to dle navodu na strankach Lokopina. Sance na uspech tak 5%. Jsou i opice, ktere se nauci treba morseovku :-D

B) Elektromagneticke prestavniky Tillig. Snad to umi prepinat polaritu srdcovek :mrgreen: Pres google jsem se ale docetl o jejich znacne nespolehlivosti. Sance na uspech tak 20%. :D

C) Zkusit ten vyrobek z odkazu od Hank61. Otazka je, jak by to fungovalo v digitalu a s automatickym provozem, ale aspon serva uz mam. :mrgreen: Sance na uspech tak 5%. Prece jenom to bude podobne jako u bodu A.

D) Neda se nic delat a proste budu muset zespodu pripevnit klasicke prestavniky a dokoupit dekodery. Sance na uspech 95%. :mrgreen: Je to vyzkouseno, ale proste jsem nechtel nic pod zakladni deskou.

E) Dat si pivo a zaplatit nekomu, kdo to udela za mne :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » sob 20 srp, 2016 7:10 pm

Jirko dej tomu ještě šanci...někdy to vypadá beznadějně a pak se to rozchodí....je škoda, že jsi, tak daleko...

P.S. Servo od zajíce je analogová záležitost pokud vím... mrkni na jeho stránky...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 20 srp, 2016 9:51 pm

Jj, zitra bude dalsi den plny nadavek a deprese :mrgreen: :mrgreen: Koukal jsem na to a jen jsi mi potvrdil to, co jsem si myslel, ze je to analog :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod michal_n_cz » ned 21 srp, 2016 2:33 pm

Jiri Dvoracek píše:B) Elektromagneticke prestavniky Tillig. Snad to umi prepinat polaritu srdcovek :mrgreen: Pres google jsem se ale docetl o jejich znacne nespolehlivosti. Sance na uspech tak 20%. :D


Co se týka el. mag přestavníků to je vhodné jen na vyhýbky s kloubovými jazyky t.j. u Tilliga jen ty nejkratší - ty ale mají aktuálně tuším plastové srdcovky - takže nepotřebuješ polarizaci. K těm je taky alternativa přestavník Roco pro N a H0e - podle mne to přesně pasuje. Uvnitř je to jinak řešené stejně jako přestavníky pro H0 - tyto jsou naprosto spolehlivé - v H0 jsou i s přepínačem polarity. Já to na těch fotkách nevidím - mám dojem, že tam máš vyhýbky s pružnými jazyky - tam potřebuješ pohon s větší silou - t.j. servo nebo motorický. Z toho textu výše není mě přesně zřejmé co Ti nechodí.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 844
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod sidlo » ned 21 srp, 2016 4:10 pm

Dekodery - pokud jsou to ty od digi-cz, tak bych se obrátil na výrobce, mají velmi dobrou technickou podporu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jirka_US » pon 22 srp, 2016 4:35 am

Jiri Dvoracek píše:Nemel jsem se do toho vubec poustet. Urcite tady bude spousta komentaru, ze na tom prece nic neni. Ale ja taky nikomu nerikam, ze je primitivni spocitat treba duraci cennych papiru. :mrgreen: Pritom priradit adresu motorickemu prestavniku pres dekoder je opravdu jednoduche, tak kde kurna soudruzi z NDR delaji chybu? ........

Lidem se vzdelanim v oblasti elektrotechniky spocitat duraci cenneho papiru vetsinou nedela potize, alespon ne tem, ktere znam.... :)

Ted k problemu. Muzes sem prosim te dat link o jakou konstrukci se jedna, vcetne linku na firmware ? Adresovani u konstrukci od "spanelskeho tvurce" me take potrapilo, asi ne vse je dle NMRA/NEM, coz je celkem pochopitelne u amaterskych kontrukci. Ale nezoufej u konstrukci (dekoder pro serva) zalozenych na Arduinu jsem zatim zadny problem s adresovanim nezaznamenal. Nicmene vzhledem k tomu, ze pouzivas NMRA certifikovanou DCC centralu, tak bych zmenu peclive zvazil. Hlavne si pred zmenou dobre precti navod k modelum od Tilliga, jestli je mozne takovou DCC centralu pouzivat v souladu se zarucnimi podminkami, aby jsi pak nekupoval treti... nejlepe na Arduinu, tam uz je vyber celkem slusny a cena vyborna (ceny zacinaji na ca.$10).
Jirka
Jirka_US
 
Příspěvky: 1155
Registrován: sob 08 kvě, 2010 5:56 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků