Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » úte 24 kvě, 2016 1:11 pm

To není zoufalost, ale zdravý rozum :D :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod tusakvlasta » úte 24 kvě, 2016 1:19 pm

Ještě jste se tu nezmínily o hlučnosti serv jednotlivých druhů. To by mě zajímalo, je to taky důležitý parametr.
Uživatelský avatar
tusakvlasta
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 21 pro, 2010 11:03 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » úte 24 kvě, 2016 6:55 pm

Kurna, tady to vypada tak jednoduse:

https://www.youtube.com/watch?v=4a5OpPXMXuE

Asi to vyzkousim teda pres serva a ten ESU Switchpilot. :mrgreen: Jenom nevim, jestli je k tomu jeste teda potreba ten Switchpilot extension na prepinani polarity srdcovky? A jeste budu muset vymyslet, jak to servo pridelat, aby mohlo byt vedle vyhybky :oops: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » stř 25 kvě, 2016 3:59 pm

Jirko srdcovku ti přepíná ten mikrospínač dle konstrukce můžeš mít s jedním přepínacím kontaktem nebo se dvěma a ten druhý na ohlas pokud to potřebuješ ze SN by to nebylo špatné...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Přestavník

Příspěvekod workous » stř 25 kvě, 2016 4:00 pm

sidlo píše:Pro přestavníky jsem zvolil toto řešení http://www.modulybrno.cz/servo-jako-prestavnik
tento model ti půjde z boku výhybky...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 25 kvě, 2016 7:36 pm

workous píše:Jirko srdcovku ti přepíná ten mikrospínač dle konstrukce můžeš mít s jedním přepínacím kontaktem nebo se dvěma a ten druhý na ohlas pokud to potřebuješ ze SN by to nebylo špatné...


Kdyby ses nahodou nudil, tak by jsi mi mohl napsat, co a kolik si ceho mam koupit :-D A jeste jak psal Fulda, tak by mne zajimalo, cim bych tech 20 serv mel napajet :oops: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 30 kvě, 2016 6:03 pm

Tak musim rict, ze uz mne docela deprimuji ty pokroky jednotlivych ucastniku zdejsich diskuzi. Jeden uz ma splneno a bere melouchy :mrgreen: :mrgreen: , druhy ma hotove uz temer druhe kolejiste :mrgreen: , dalsi zalesnuje jak o zivot, jini uz likviduji postavene a ja mel pocit, ze porad preslapuju na miste. Takze cele dva dny volna jsem misto lezeni na plazi u more obetoval stavbe zakladni konstrukce a objednani kolejiva. Zde predkladam vysledek. Upozonuji, ze stavba je pouze na necisto a neni tedy pevne pridelana. Bude jeste potreba sem tam neco uriznout (treba misto nad mostem), neco pridelat, spoustu toho dodelat a tak dale. Jak jiz bylo receno, kolejiste se sklada ze 4 dilu. Dva ctverce jsou o velikosti 122x122cm (foto cislo 1) skryvaji dvou patrove SN (servnisni otvor predstavuje obedlnik o velikosti 40x50 cm) a ctyrkolejnou spiralu (servisni otvor o prumeru 50 cm) a dva obdelniky o veliskosti 122x61cm (na obrazku je pouze jeden a to jeste bez nohou). Druhy je stary znamy dil s nadrazim a depem, kteremu tady bylo venovano jiz nekolik stranek a je v dilne :mrgreen: Bude prinesen pozdeji :P
Přílohy
Zakladni deska.jpg
Celkovy pohled.jpg
Zbytek konstrukce.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 kvě, 2016 6:59 pm

Není kam spěchat,na rozdíl ode mě máš základy pěkně uhlazené. :wink: :P
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 13 čer, 2016 7:11 pm

Tak do tunelu se snad vlezu. Kdyz ten portal clovek rozbalil, tak si myslel, ze je to tak pro HO a kdyz se k tomu pripocte jeste vyska korkoveho podlozi a kolejnice, tak se to tam s bidou vleze. Kdyztak to se to bude muset trosku podlozit :mrgreen:

Vyska tunelu.jpg


Jinak objednana elektronika Digitrax jiz dorazila z USA :-) Veskere kolejivo plus prestavniky od MTB jsou jiz na sklade v Plzni (docela slusna palka :mrgreen:) a bude mi v nejblizsi dobe odeslano do UK. Serva dorazily. Nova pajka s prislusenstvim taky. Servodekodery, zakladnove stanice a mikroprepinace jsou take objednany. Mikrokamery do tri SN a pro kamerovy vagon tez. Tak na delsi dobu ted bude s objednavanim pokoj. S chuti do toho a pul je hotovo :mrgreen: :P
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » úte 14 čer, 2016 7:22 am

No vidíš jak jsi si poradil .....držím palce ještě by to chtělo dotaci od "Královny", ale prý na tom nejsou moc dobře :D píšou v "Blesku :) "

P.S. splněno zdaleka nemám to byl jen letmý odskok od rozdělané práce :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » úte 14 čer, 2016 7:30 pm

Na dotaci od kralovny radeji spolehat nebudu :D Ta bude mit ted starosti, jak postavit na nohy britskou ekonomiku po jejim odchodu z EU :-) Dnes a denne tady posloucham, jaci jsme my imigranti prizivnici a pritom, kdyby nebylo nas, tak ta jejich ekonomika uz davno zkolabovala :mrgreen: Protoze to jsou lemry line :mrgreen: :D

Nastesti mam jeste rezervu v rozpoctu, tak se pustim do experimentovani. Nejdrive to zkusim udelat podle tech fotek ze servem vedle vyhybek. Koupil jsem i tavnou pistoli, ale pravdepodobne zacnu s lepidlem. A bude se zkouset a zkouset :-)
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » úte 14 čer, 2016 9:12 pm

Jirko nepsal jsi tu někde, že tavka nebude :) :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod JanoW » stř 15 čer, 2016 8:25 am

Jiri Dvoracek píše:... Servodekodery, zakladnove stanice a mikroprepinace jsou take objednany. ...S chuti do toho a pul je hotovo :mrgreen: :P

Ty kombinuješ Digitrax a DIGI-CZ ? Niektorí miestni odborníci (a zarytí propagátori Digitraxu) z tohoto fóra by ťa asi prekliali ... Ja to naopak chválim. (Alebo máš základnové stanice a servodekodéry od niekoho iného?)
JanoW
 
Příspěvky: 69
Registrován: sob 22 bře, 2014 9:19 pm
Bydliště: Modra

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 15 čer, 2016 5:23 pm

workous píše:Jirko nepsal jsi tu někde, že tavka nebude :) :)


Tavka je jenom takova pojistka, kdyby mi ty svine serva ci obloukove flexi vyhybky nechtely drzet pozici :-D

JanoW píše: Ty kombinuješ Digitrax a DIGI-CZ ? Niektorí miestni odborníci (a zarytí propagátori Digitraxu) z tohoto fóra by ťa asi prekliali ... Ja to naopak chválim. (Alebo máš základnové stanice a servodekodéry od niekoho iného?)


Zakladnove stanice a servodekodery jsou opravdu od DIGI-CZ a budou slouzit k obsluze tri skrytych nadrazi :-) Je mi jasne, ze nekteri z toho nebudou spat, ale s tim ja jim nepomuzu :mrgreen: :P
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » úte 12 črc, 2016 8:21 pm

Tak jsem se pri prohlidce jinych vlakem a hlavne pri sledovani zbesileho tempa nekterych modelaru opet dostal do deprese :mrgreen: Tak jsem si rikal, ze uz neni na co cekat, ze se to samo asi nepostavi a zacal jsem od podlahy. :mrgreen: Teda ne od Premka, ale od SNA :P
Přílohy
SNA.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků